migrturecko
26.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Erdogan obkličuje Řecko migranty: 30 tisíc jich vyslal do Albánie, ta vyhlásila válečný stav

Sdílejte článek:

MARTIN ČÍŽEK

Do oblastí Albánie, kde sídlí řecká menšina, se na základě dohody albánského premiéra Ediho Ramy a tureckého prezidenta Recepa Erdogana stahují muslimští migranti. Někteří jsou přepravováni dokonce letecky. Celkově by se mělo jednat o přemístění 30000 muslimských přistěhovalců z Turecka. Migranti na albánském území poputují konkrétně do severního Epiru (Severní Epirus je označení, které používají Řekové pro nejjižnější část Albánie, kde žije řecky mluvící menšina a která je předmětem sporu mezi oběma státy.) kolem hraničních přechodů s Řeckem – Kakaviá, Rípesi, Mavromáti, Treis Géfyres, Kapestítsa.

 

Poslední informace ze severního Epiru hovoří nejen o vytvoření “ubytovacích struktur” v příhraničních oblastech, ale také o usazení muslimských osadníků v obcích Vouliaratis a Peleliu v řecké menšinové obci Dropoli. 50 přistěhovalců se prý již usadilo v malé vesnici Arsi Lego nedaleko Argyrokastra. Zprávy o usídlování nelegálních přistěhovalců přicházejí také z ostatních komunit.

Epirus je oblast na pomezí Albánie a Řecka, která je osídlena převážně řeckou menšinou. Zdá se tedy, že albánská vláda po dohodě s Tureckem chce změnit demografické složení obyvatelstva, což již dobře známe z jiných území, které Turci obsadili. Jedná se například o oblasti v Sýrii jako jsou Afrin, Rojava, Jarablus nebo dříve severní Kypr.

Řecký server pronews.gr upozorňuje, že za této situace může být zneužit i nejnovější albánský zákon o vlastnictví, schválený v roce 2018 albánským parlamentem, který může vést k vyvlastnění majetku řecké národnostní menšiny.

reckoalbanie_02
Foto: Epirus je oblast na pomezí Albánie a Řecka, která je osídlena převážně řeckou menšinou | Google Maps

Albánie navíc nedávno vyhlásila válečný stav, oficiálně z důvodů koronavirusové krize, ačkoli zatím zaznamenala pouze 76 případů nakažení a pouhá 2 úmrtí. Albánská vláda v rámci převozu migrantů také nasadila vojenské jednotky, které zejména v řeckých regionech doprovázejí autobusy s nelegálními muslimskými přistěhovalci. Armáda se také podílí na co nejrychlejším návratu 120000 Albánců z Itálie, která zatím utrpěla ze všech států světa v rámci koronaviru největší ztráty.

Výše uvedený převoz migrantů se děje jen několik dní před oficiálním přerušením leteckého a námořního spojení mezi Albánií a Řeckem, které spolu sousedí na břehu Jaderského moře.

Server pronews.gr také dodává, že hranice mezi Albánií a Řeckem jsou daleko hůře chránitelné, než oblast turecko-řeckých hranic kolem hraniční řeky Evros.

Zdroj: pronews.gr

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 731 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
politicon.cz
71 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.