10-13_Erdogan
31.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Erdogan: Evropa pocítí novou uprchlickou vlnu

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Když desítky tisíc lidí uprchly na tureckou hranici uprostřed obnoveného bombardování provincie Idlib ruskými a syrskými silami, Turecko varovalo, že nebude schopno zvládnout „novou uprchlickou vlnu“ přicházející ze Sýrie.

 

Turecký prezident Recep Erdogan varoval, že Evropa bude cítit dopad nového přílivu migrantů, pokud násilí v severozápadní Sýrii nebude rychle ukončeno, píše Deutsche Welle. 

V současné době Turecko hostí téměř 3,7 milionu syrských uprchlíků – největší uprchlickou populaci na světě. Země se obává, že nová vlna uprchlíků z provincie Idlib – oblasti, která je domovem 3 milionů Syřanů – by mohla být pro Turecko příliš velká na to, aby se s tím vypořádalo samo.

Během nedělního večera na slavnostním ceremoniálu v Istanbulu Erdogan řekl: „Pokud násilí vůči lidem Idlibu nepřestane, toto číslo se ještě zvýší. V takovém případě nebude Turecko takové migrační zatížení nést samo.“ 

Turecký vůdce dodal, že v současné době směřuje přes turecké hranice z Idlibu přes 80 000 lidí. 

“Negativní dopad nátlaku, kterému budeme vystaveni, bude něco, co pocítí také všechny evropské národy, zejména Řecko,” řekl Erdogan a dodal, že další krize migrantů, jako je ta, která byla v roce 2015, bude nevyhnutelná.

“Vyzýváme evropské země, aby využívaly svou energii k zastavení masakru v Idlibu, místo aby se pokusily zatlačit Turecko za legitimní kroky, které podniklo v Sýrii,” řekl Erdogan.

Minulý podzim Erdogan a nejvyšší turečtí představitelé pohrozili, že otevřou brány a nechají Evropu zaplavit 3,6 milionu migrantů, pokud evropské země Turecku neposkytnou větší podporu.

V srpnu byl citován turecký ministr vnitra Süleyman Soylu: „Čelíme největší vlně migrace v historii. Pokud otevřeme protipovodňové dveře,  žádná evropská vláda nebude schopna přežít déle než šest měsíců. Doporučujeme jim, aby nezkoušeli naši trpělivost.“ 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 406 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.