10-13_Erdogan
18.5.2021
Kategorie: Politika

Erdogan: Evropa je pro muslimy žalář pod širým nebem

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že muslimové v Evropě žijí v tom, co je vlastně „vězením pod širým nebem,“ a že islamofobie je stejně nebezpečná jako wuhanský koronavirus.

Turecký vůdce tato prohlášení pronesl tento týden během televizního pořadu, v němž kritizoval evropské země za „islamofobii,“ kdy říkal: „Virus islamofobie je stejně nebezpečný jako koronavirus a rychle se šíří, zvláště v evropských zemích.“

Prezident Erdogan podle zprávy od turecké státní tiskové agentury Anadolu k tomu ještě dodal: „Evropa, kde dnes žije 35 milionů muslimů včetně šesti milionů Turků, se čím dál více pro naše bratry a sestry přetváří na žalář pod širým nebem.“

„V mnoha Západních zemích, zvláště ve Francii, být muslimem, žít muslimským způsobem postačuje, abyste byli diskriminováni. Zvláště ženy nosící šátky jsou největšími oběťmi narůstající vlny nenávisti v Evropě,“ řekl Erdogan.

Turecký prezident rovněž tvrdil, že „téměř každodenně“ napadají muslimy na ulicích, ve veřejné dopravě a v jiných oblastech „rasističtí fašisté“.

Rovněž mluvil o debatě mezi francouzským ministrem vnitra Géraldem Darmaninem a populistickou vůdkyní Národní obrody Marine Le Pen, kterou Erdogan nazval „vůdkyní rasistické strany,“ a prohlásil, že ta debata byla „trapná“.

Tato únorová debata pozorovatele šokovala, neboť v ní Darmanin Le Pen obvinil, že je na islám „měkká“.

„Začínáte projevovat měkkost, potřebujete si zase vzít vitaminy. Nemáte připravenou legislativu o náboženství a ani neříkáte, že islám je problém,“ řekl Darmanin.

Tyto Erdoganovy komentáře přichází po měsících napětí mezi ním a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, když ten se v poslední době po uříznutí hlavy učiteli Samuelu Patymu rozhodl k razii na politický islám a islamistické skupiny.

Erdogan dokonce v říjnu Macrona obvinil, že je duševně narušený, neboť francouzský prezident hájil svobodu slova krátce poté, co Paty na ulici přišel o hlavu rukou čečenského uprchlíka za to, že ve své třídě ukázal karikatury islámského proroka Mohammeda.

„Jaký je problém toho individua zvaného Macron s islámem a s muslimy?“ ptal se Erdogan a dodal k tomu: „Macron potřebuje léčbu duševního zdraví.“

V březnu tohoto roku prezident Macron varoval, že Erdogan a jeho vláda se nejspíš budou pokoušet vměšovat do francouzských prezidentských voleb příští rok, kdy říkal: „Zjevně dojde k pokusům o vměšování do příštích voleb. Už jsou sepsané a hrozby se v nich se vůbec nezakrývají.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 548 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)