vlajkaVIR
12.4.2021
Kategorie: Společnost

Epidemiologové ztratili soudnost … a nejen mou důvěru

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonZa doslova skandální považuji změnu v parametrech rozvolňování. Jestliže ministr zdravotnictví něco v pátek slíbí a v sobotu odvolá, je to známkou jeho bezradnosti a neschopnosti.

Je zřejmě nejvyšší čas zbavit se všech zvláštních epidemiologických poradců na vládní úrovni a vrátit se k standardnímu způsobu práce ministerstva zdravotnictví. Skupina MeSES kolem doktora Petra Smejkala musí svá doporučení dávat dřív, aby je měla k dispozici už vláda na svém jednání, a nepřicházet s nimi až ve chvíli, kdy vláda rozhodne. Řekl to v neděli premiér Andrej Babiš. Narážel tak na situaci, kdy vláda v pondělí schválila setkávání 10 lidí uvnitř a 20 venku, což následně kritizoval ministr zdravotnictví Petr Arenberger s odvoláním právě na skupinu MeSES.

Právě Smejkal odmítl nabídku na ministerskou pozici a díky tomu se novým ministrem zdravotnictví stal Petr Arenberger. Ten prohlásil, že bývalý ministr Jan Blatný připravil parametry uvolňování tak, že to právě skupina MeSES neodsouhlasila (počty osob při setkávání venku na 20 a uvnitř na 10). Proto vyhověl požadavkům této skupiny a od pondělí 12.4. navrhne vládě ponechat dosavadní stav – 2 osoby venku i uvnitř. Právě na změnu opatření reagovaly sportovní svazy, a právě fotbalový svaz označil změnu ministrova postoje za skandální. S tím se zcela ztotožňuji.

Pokud totiž ponecháme aktivní skupinu MeSES, k normálnímu životu se prostě do konce roku 2021, minimálně do voleb 2021 v říjnu, nevrátíme. Když poslouchám Smejkala nebo další expertku Ruth Tachezy, chováme se všichni vlastně trvale nezodpovědně. Kolem nás létají miliardy virů a my je s bohorovným klidem dýcháme. Pokud budeme pod knutou epidemiologů tohoto typu, kteří považují všechny kontakty za rizikové a chtěli by možná uvolňovat, kdyby bylo v nemocnicích lidí s covidem 5 nebo 10, pak nemáme šanci vrátit se k normálnímu životu.

Například nařízení nosit respirátor či roušku v zastavěné části obce, což má smysl možná v Praze a několika dalších velkých měst Česka v centru, ale zcela jistě ne na periferii, když člověk kráčí sám po ulici, se podle Arenbergera nezbavíme do léta. Realita – běžte se podívat do jakékoliv vesnice v Česku a v zastavěné části obce neuvidíte s rouškou nikoho. Nelze proto bohorovně tvrdit, že toto opatření „funguje“, když ho vesměs lidé v obcích i městech, dnes už i velkých, nedodržují. Pravdou je, že toto opatření nemá na průběh počtu lidí v nemocnicích žádný vliv a roušky či respirátory by skutečně měly být zachovány pouze ve vnitřních prostorách – obchodech, službách apod., když dochází ke kontaktům.

Dále je zapotřebí jasně konstatovat, že argumentace stále novými a novými mutacemi jen zvyšuje moje přesvědčení o tom, že epidemiologové by nás nejraději zavřeli doma. Bude-li totiž každá nová mutace považována za riziko, které budeme řešit novými zákazy a omezeními, čekají nás doslova a do písmene zlé časy po řadu let. A v této situaci vlastně nepomůže ani očkování. Naši epidemiologové prohlásí, že „brazilská mutace“ je odolnější než ta, proti které jsme očkováni a zase budeme sedět doma?

Petr Arenberger vstoupil do funkce neslavně a ani jeho ochota nechat v Česku očkovat i jinými vakcínami než těmi schválených Bruselem, mě nepřesvědčuje o tom, že bude ministrem dobrým. Spíše naopak. Aby nakonec nebyl horší než zavírač Roman Prymula.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 075 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)