cenzor
8.1.2020
Kategorie: Společnost

Elfové nejsou jen v pohádkách

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Pohádkové bytosti mají svůj původ v lidské fantazii. Různí skřítkové, víly, hastrmani a další podobná stvoření vždy patřili do pohádkových příběhů, které doprovází lidský rod od nepaměti. Elfy si nejvíce pamatujeme z filmové série Pán prstenů, kde tvořili jakousi váženou a moudrou šlechtu mezi hlavními postavami. Vysocí a štíhlí vynikající bojovníci a krásné éterické ženy. Tak nám národ Elfů představil autor tohoto příběhu a ztvárnili je tak i tvůrci filmového zpracování.

Elfové se pohybují i v našem moderním prostředí, tedy na českém internetu. Nazývají se tak samozvaní ochránci uveřejňování ,,správných“ myšlenek na sociálních sítích a bojující proti ze svého pohledu nenávistným projevům ostatních uživatelů této komunikační dálnice. Postupují proti nim nekompromisně, a pokud si při troše fantazie představíme, že facebook berou jako bitevní pole, snaží se způsobovat zranění a smrt svým protivníkům. Nahlašováním jejich statusů, doplňkových fotografií a komentářů vyvolávají tzv. bany, neboli uspání profilů na různě dlouhou dobu. U některých jedinců či skupin soustředěným útokem dosáhnou internetové smrti, to když je ,,nepřítel“ definitivně zablokován a následně smazán.

Možná se Vám to jeví jako nepodstatná banalita a zabývat se tím považujete za malichernost. Jistě byste měli pravdu, pokud by právě sociální sítě nepatřily k momentálně nejdemokratičtějšímu způsobu komunikace a získávání informací. V době, kdy jsou hlavní mediální domy vlastněné jednotlivci či zájmovými skupinami a veřejnoprávní televize a rozhlas vedeny vyloženě tendenčně, přičemž k ovlivňování obyvatel využívají skutečně kvalitních mozků, o čemž snad není pochyb, pak možnost šířit informace jdoucí proti přesvědčovací náplni těchto médií na sociálních sítích je tím nejlepším způsobem, jak upozornit na odlišnost mezi agitací a realitou. Zároveň je možné zaznamenat skutečnost, kterou je rozdělení společnosti na ovce, realisty, idealisty, ideology a morální spodinu. Je třeba si také říct, že existuje značně velká skupina apoliticky uvažujících spoluobčanů, pro které je prioritou klid a pohoda. Ti se vyznačují nereagováním na jakoukoliv zmínku o politice a spokojí se s krásnými obrázky, citáty a písněmi.

Z výše uvedeného vyplývá, že na sociálních sítích se poměrně dost jiskří. Což podporuje politická agitace vedená právě veřejnoprávními televizí a rozhlasem. Tam už to došlo tak daleko, že jakákoliv zmínka o něčem, o čem se hovoří jinak, než je oficiálně podáváno a schváleno, je nazývána jako fake news. A přinesete li fakta, která jsou navíc třeba i formou videozáznamu podložená, pokud nedojde ihned ke smazání, nařknou Vás z šíření poplašné zprávy. Odtud je už jen pár malých krůčků k zapojení Policie ČR. Přitom skutečnou výrobou fake news se zabývají tak renomované společnosti, jakou jsou například CNN či BBC. Nestalo se to pouze jedinkrát, kdy byli zachyceni jejich pracovníci při natáčení záchrany migrantů z moře, přičemž unikly záběry toho, že šlo o figuranty. Také jsme zažili případy zpravodajství z válečných zón, které byly falšované a měly za úkol očernit domnělého nepřítele a udělat z něj viníka porušujícího mezinárodní úmluvy.

Sociální sítě mají svého vlastníky, a i ti jsou pod jistým tlakem. Jdou tak na ruku určitým zájmům a jsou prodlouženou rukou světové liberální kliky. Nemohou otevřeně zakázat přístup větší části uživatelů, ale dokážou eliminovat jednotlivce a skupiny. Facebook k tomu má vyčleněné celé velké oddělení připomínající svou funkcí obdobu gestapa v internetovém prostředí. To však nestačí. Černou práci tak odvádí různé skupiny udavačů a aktivní jednotlivci, kterých hlavním životním mottem je nahlásit co nejvíce lidí. Z udavačství se stal sport, dokonce u některých kolektivní. Takže tito ,,sportovci“ založili týmy, které vyrazily do útoku proti všem, kteří už nadále odmítají přikyvovat všemu, co se na nás řítí. Nesouhlasíte li s migrací, genderem, indoktrinací ver školách, systematickým znevýhodňováním a likvidací bílé rasy, násilím páchaném ve světě na křesťanech, ekologickým harašením, politikou Evropské unie, s názory Demo bloku a Pirátů, s informacemi o práci některých bezpečnostních složek státu, případně si dovolíte prohlásit cokoliv kladného o Rusku a Číně, v tu chvíli máte jistotu, že se dostanete do hledáčku někoho, kdo si Vás bude hlídat.

Honosný název Elfové si dala skupina šílenců považujících se za moderní inkvizitory s právem trestat. Jejich činnost se spojena s mediální kampaní veřejnoprávních médií, je v souladu s vystupováním proliberálních politiků a umělců. Absolutně ignoruje právo na jiný názor, než je jejich vlastní. Nahlašují, žalují, věnují se činnosti, za kterou se v dobách poválečných kdysi trestalo. Po tzv. Sametové revoluci se na postihy spolupráce s STB, což bylo svým způsobem komunistické gestapo, jaksi zapomnělo. Důvodem byl přerod bývalých agentů STB a spolupracovníků v elitu národa. Lze se domnívat, že se to týkalo i samotného Václava Havla. Čemuž napovídá okamžitá skartace složek STB. Možná to byl jen obchod, kdo ví? Jisté je, že novodobí udavači se tímto svým způsobem snaží získat moc a vejít často ve známost, případně si připravují cestu na vstup do politiky. Často pracují v politických neziskovkách, případně patří mezi idealisty věřící v lepší svět, který svou činností chtějí podpořit. Ale většinou jde o amorální jedince, frustrované z různých důvodů. I proto ten honosný název Elfové a urážlivé pojmenování oponentů Trollové.

Lidé spolupracující na likvidaci kohokoliv, kdo se jim znelíbí či postaví, patří mezi přesvědčené. A ty, jak známo, nemá cenu tlačit do něčeho, co nejsou ochotní a schopní pochopit. Navíc jako ovce následují názory předávané redaktory ČT a s otevřenou pusou a porozuměním hltají vše, co jim liberální svět podává jako jedinou možnou alternativu. Přestože jsou i mezi nimi inteligentní lidé, nečekejme od nich plnohodnotnou diskuzi. Nejsou jí schopni. Uvědomte si, co za 2.světové války činilo fašistické Německo za zvěrstva. A přitom nelze říct, že by v něm nežili lidé s vysokým IQ. Někteří naopak využili situace a nechali se katapultovat systémem co nejvýše. A přesně to se děje tady v nynější době. Týká se to jak sociálních sítí (Hřebenář, Votýpka, Pribáň), tak střední politiky (Minář, Janda, Rozumek), ČT (Moravec, Fridrichová), tak i nejvyšších pater (Novotný, vedení Pirátů, ale i mastodonti Kalousek a kníže). Platí to však pro celou EU a částečně i USA. Srovnání prosazováním liberální ideologie, ekoalarmismu s nacismem a komunismem, potažmo socialismem je naprosto v pořádku. Elfové nejsou jen pohádkové bytosti, ale v realitě jde o prosté grázly.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 203 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů