ego-aio2
19.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Elektronické cigarety v restauracích kouřit můžete

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Ačkoliv už již několik měsíců platí zákon o zákazu kouření klasických cigaret v restauracích a barech, elektronické cigarety dostaly milost. E-cigaretu v hospodě kouřit můžete. Kuřáci e-cigaret – vapeři – můžou dále kouřit třeba v zoologických zahradách, kde jsou běžné cigarety zakázány. Vapování je ovšem zapovězeno v prostředcích veřejné dopravy, zábavních zařízeních a na sportovištích. Nákupní centra mají pro kuřáky elektronických cigaret vymezený prostor, stejně jako obce, jež si můžou místa pro vapery v parcích, u dětských hřišť a škol vymezit obecní vyhláškou.

Levnější a zdravější elektronická cigareta

A tak se, co se týče zákonných ustanovení, stávají klasičtí kuřáci nežádoucími, kdežto ti, ci bafají z elektronické cigarety, jsou mnohdy zvýhodněni. Je tedy nejvyšší čas přejít na e-cigarety, pokud se nerozhodnete přestat kouřit zcela. Elektronická cigareta má oproti nikotinu mnoho výhod. Její kouření je levnější, zdravější a dostupnější. Kdo se rozhodl seknout s kouřením, přechodem přes e-cigarety bude mít tuto strastiplnou odvykací cestu zjednodušenou.

Kuřáci e-cigaret mají nižší hodnoty karcinogenů v těle než nikotinisté

Studie Cancer Research UK se zaměřila na účinky elektronických cigaret z hlediska dlouhodobého užívání a jeho vliv na organismus. Výzkum sledoval nikotinisty a bývalé kuřáky. Výsledky studie zaznamenaly pozoruhodná, ovšem očekávatelná fakta. Nižší hodnoty karcinogenů se vyskytovaly u osob používajících pouze e-cigarety a u lidí s nikotinovými substitučními náhražkami. Kuřáci klasických cigaret i ti, kteří kombinují cigarety s elektronickými, měli hodnoty rakovinotvorných látek v těle vyšší. Vědci tedy vyslali jasný pozitivní signál lidem, aby přešli na elektronické cigarety.

Složení a příchutě náplní do e-cigaret

Při nákupu liguidů – náplní do e-cigaret – je možné zvolit si z mnoha příchutí, včetně těch, jež neobsahují nikotin. Existují liquidy s PG, VG, nikotinem – bez karcinogenních látek. Na stránkách e-cigarety.cz seženete jak samotné kuřácké potřeby, tak liquidy s mnoha příchutěmi: jahodu, mentol, ostružinu, třešeň, American Blend, Turkish Tobacco, Tradicional Tobacco a mnohé další.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.