eetzarez
3.6.2018
Kategorie: Ekonomika

Elektronická evidence tržeb ničí podnikání a podnikatele

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Údajně to má být nastroj pro boj s daňovými úniky, ve skutečnosti je však byrokratický nesmysl, který venkov připravuje o obchody a hospody. A podnikavým lidem hází klacky pod nohy.

Je to tolik diskutovaná elektronická evidence tržeb. Její výsledky jsou zatím tristní, moc daní navíc nezískala, akorát je likvidační pro drobné podnikatele. „Působím v oblasti přímého prodeje a vím, že v něm jsou často zainteresováni například senioři, kteří si chtějí přilepšit k důchodu nebo matky samoživitelky, jímž se rovněž pár tisíc korun měsíčně navíc hodí. A právě ty EET odradí,“ upozorňuje ředitel obchodní společnosti zabývající se potravinovými doplňky Ivo Zajíc. Ten také dále zdůraznil, že přímý prodej se v případě jeho firmy nerovná podomní. Prodejci se s klienty, například s kolegy se zaměstnání nebo se známými, scházejí v kavárnách, restauracích či jiných veřejně přístupných místech. Navíc se nejedná o prodej jako takový, ale pouze o doporučení. Případný nákup se pak následně koná přímo od obchodní společnosti za dodržení všech zákonných podmínek na ochranu spotřebitele. A přímí prodejci nemohou být zatím v klidu, protože další vlna rozšiřování EET se má týkat i jich.

Tito lidé, kteří se ke svému životu staví aktivně, potřebují jediné, aby jim stát neházel klacky pod nohy. Jedná se jim proto o co nejmenší byrokracii v získání živnostenských listů, nízké daně, velkoryse pojaté daňové paušály, jednoduchá srozumitelná daňová přiznání, vyšší hranici pro povinná placení DPH apod.

Jenomže náš stát dělá všechno opačně, aby případné zájemce od podnikání odradil. Ovšem tím si škodí sám sobě. Je přece lepší, aby lidé na něm nebyli závislí a sami si vydělávali peníze. Pokud jim to úřednická mašinérie znemožní, tak dosáhne jediného, lidé se stanou na něm více závislými a státní pokladna bude přicházet o peníze, které bude nucena vyplácet na sociálních dávkách.

Čili snaha co nejvíce sešněrovat podnikání zbytečnými zákazy a příkazy bude mít nakonec negativní efekt. Zaplatí ji všichni daňoví poplatníci.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.