greta
21.3.2019
Kategorie: Společnost

Ekošílenství a konec svobody

Sdílejte článek:

J3K

S možností udělení Nobelovy ceny za mír šestnáctileté švédské ekologické aktivistce Gretě Thunbergové se opět rozvířily úvahy o tom, jak moc nám hrozí vyhynutí z důvodu momentálních klimatických změn. Dalším impulsem k zamyšlení je i to, jak se nové vlny nesmyslných aktivit chytili naši studenti, pro které je demonstrace dalším důvodem, proč se neučit. Jestliže všeobecně úroveň našeho školství výrazně klesá a náročnost je hluboko pod normálem z let před tzv. ,,Sametovou revolucí´´, tím jsou myšleny skutečné znalosti i průměrně známkovaných studentíků a nikoliv těch horších, pak demonstrovat se učí pod dohledem liberálních kantorů a neziskovek velmi dobře. Získat v 16ti Nobelovu cenu za mír proto, že plácám o něčem, čemu vůbec nerozumím, je skutečně dalším důkazem degradace nejen výboru pro její udělování, ale též společnosti, ve které se to může stát.

Klimatické změny jsou vynikajícím nástrojem pro ovládání lidí a vydělávání peněz. Jde o moderní náboženství, jehož čelní představitelé díky hlouposti jedněch a ideálech druhých začínají manipulovat s příliš širokou veřejností. Tolikrát opakované oteplování se prokazatelně neděje a změny průměrných teplot se v historii planety udály již mnohokrát. Vliv člověka je nesporný tam, kde dochází ve velkém k likvidaci původní vegetace, to se ale týká deštných pralesů, které nahrazuje zemědělská půda. Voda však z planety nikam nemizí a suchu způsobenému neschopností zadržovat dešťovou vodu lze předejít třeba u nás návratem k moudrosti starých hospodářů. Tedy rozdělit velké lány, vrátit do přírody meze, umožnit řekám vylévat se na správných místech z břehů a pěstovat rozmanité plodiny, které nebudou jednostranně vysávat přírodu, jako například proslulá řepka. Zároveň návrat ke starším metodám obdělávání půdy včetně hnojiv a ukončení používání roundapu jistě časem vyváží určité ekonomické ztráty.

Svádět na oteplování planety následky bouří, vánic a zemětřesení je stejné, jako tvrdit, že za nehody může vysoká rychlost. Ta jistě může ovlivnit určité procento havárií, ale nikoliv natolik, že ji lze považovat za jejich hlavní důvod. Klimatické změny, které jsou součástí fungování Sluneční soustavy, prostě tak malý tvor, jakým člověk je, ovlivnit nemůže. Co mu však lze vyčíst, je nakládání s odpady, znečištění moří a likvidaci plastů. V tomto případu dochází k lokálním škodám, u plastů ke globálním. Právě na příkladu umělých hmot lze ukázat, jak zisky jsou přednější než důsledky jejich výroby. Regulace výroby a přechod, respektive návrat k tomu, kdy plasty neexistují, nebo jsou produkovány v rozumné míře, případně se investuje do výzkumu nové řady, jejíž poločas rozpadu bude velmi krátký, by byly správným řešením. Ovšem ekonomicky nákladnějším pro výrobce, zmizel by kšeft s jejich likvidací a úklidem.

Výše jsme uvedli spojení ekologie a vozidel, i když v jiném příměru. Motoristé se stali lovnou zvěří v mnoha směrech. Na části se podepsali pseudoekologové, jejichž doktrínou se staly emise. Přestože už víme, že moderní dieselové motory jsou de facto na takové úrovni, že jsou neškodné, benzínové díky nesmyslnému snižování objemů v důsledku vyrábí více ,,škodlivých ´´ plynů, takže by návrat k vyšším kubaturám při nynějších možnostech nebyl ničemu na škodu, přichází elektromotory. Nemá cenu se opakovat, popis uhlíkové stopy při jejich výrobě a provozu není lepší, než u vozidel se spalovacím motorem, navíc vzniká problém kolem výroby elektřiny, její expedice a ukládání do baterií. Samotné akumulátory jsou složitou chemickou záležitostí, k jejich vzniku jsou třeba suroviny, jejichž těžba je náročná, devastující přírodu a v Africe vykonávaná v nelidských podmínkách dětmi. Konečná demontáž starých baterií bude ve finále ještě složitější a životní prostředí zatěžující okolí, než si dosud připouštíme. To ostatně platí i pro elektromotory. A aby tomu smutku nebyl konec, některé státy se rozhodly přejít pouze na přírodní zdroje elektřiny a chtějí uzavřít jaderné a uhelné elektrárny, aniž by měly jiné zdroje. Obnovitelné jsou totiž málo účinné a s výjimkou Norska majícího množství vodních elektráren bude zbytek Evropy řešit poměrně složitý problém, tedy kde všechnu tu energii vzít. A kam až vyšplhá její cena? Už nyní je slibován nárůst v desítkách procent.

Ekologie stála na počátku obrovských změn kolem nás. Velmi často se ukazuje, že činnost představitelů neziskovek, politiků a aktivistů je přinejmenším diskutabilní a situace je výrazně upravená v neprospěch prostých lidí, navíc jde o skutečně rozsáhlý byznys s politickým podtextem a podporou zainteresovaných politiků, přičemž jsme do nejvyšších pater pustili skutečné šílence zaštiťující se láskou k přírodě a ve skutečnosti si užívající výdobytků doby plastické plnými doušky. Kážou vodu a pijí výběrové šampaňské. Navíc si vychovávají vlastní přípravku v našich dětech, pro které jednou bude svoboda neznámým slovem nejasného významu a z historie. Pokud má být na vrcholu pyramidy nositelka Nobelovy ceny za mír v podobě ekologicky blábolící šestnáctileté aktivistky, v ulicích demonstrují záškoláci a v Evropské komisi mají ekologičtí lobbisté své zástupce, pak se nemůžeme divit, kam společnost směřuje. Daleko horší je, že pár naprosto od reality odtržených jedinců ovládá celé kontinenty a my jen….držíme hubu a krok. Nevím jak vy, ale normální člověk se za to musí stydět.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 985 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.