ekonomikavalka
15.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Ekonomická válka státu proti nám – lidem, občanům a poplatníkům – je realitou. A co my na to ve volbách?

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Když říkáme, že stát vede – zatím “jen” – ekonomickou válku proti nám, občanům a poplatníkům, co tím vlastně říkáme? Říkáme, že se politika spojila s byznysem a velmi často i organizovaným zločinem a udělali si z nás všech společně pohodlný, bezpečný, krásně regulovaný a zákonem (a policií a armádou) posvěcený trh a byznys. Demokracie, svoboda, mír nebo stát ale nespočívají a nemají spočívat v přerozdělování stamiliard do předem připravených kapes lobbistů, rezidentů a jiných zločinců. Spočívají naopak ve svobodě, dobrovolnosti a zodpovědnosti člověka za život svůj a život svých blízkých, které si sám jako blízké vybral či je jako blízké cítí. Co může člověk udělat, když vidí, že stát je prokazatelně v rukou vrchnosti, která reprezentuje ty (a to) nejhorší, nikoli ty (a to) nejlepší z nás, lidí? Přikládám svůj soukromý názor právě proto, že je před volbami…

Všichni v hloubi duše víme, kde je pravda. Že nepotřebujeme politiky, aby nám říkali co máme v životě dělat. Ke komu být solidární, o koho se starat, koho mít rád, do čeho investovat na stáří – to přece víme sami. A rozhodně to není megalitické přerozdělování stamiliard politiky a zkorumpovanými strukturami státu. Naopak, potřebujeme svobodu, a to znamená co nejméně státu, co nejméně regulací, co nejméně zákonů. 

Jestliže pro chod státu je třeba úředníků, policistů, armády, dálnic, pořád vůbec nepotřebujeme politiky, aby nám říkali, že to něco stojí, to víme sami. A musíme to (chtít a umět) platit sami, z našeho vlastního výdělku, abychom si uvědomili cenu takové služby a také to, v jaké míře a zda ji vůbec potřebujeme. A musíme mít právo a možnost kontrolovat, zda se naše prostředky nezneužívají, což lze celkem snadno docílit postupnou decentralizací a s ní spojeným zprůhledněním státu. Ano – musíme usilovat o to znát a “cítit” cenu každého jednoho úředníka, policisty, vojáka, hasiče, myslivce, fotbalisty, zemědělce, cenu školného na kvalitní škole, cenu svého zdraví. 

Současný stav, kdy všechny tyto “ceny” služeb hrazených z našich daní, povinných odvodů a několikanásobného zdanění určuje stát (politici!) za cenu, kterou nelze zkontrolovat, za podmínek, které nelze ovlivnit (například počty státních zaměstnanců bez ohledu na to zda jsou objektivně potřeba či nikoli), z peněz, jež nelze identifikovat (nikdo netušíme kolik skutečně na co platíme) s jednoznačně nepřijatelným výsledkem (brutální deficit a kvalita služeb státu fatálně neodpovídající zdanění a odvodům), to je válka státu proti vlastním občanům.

Volme tedy – dokud neexistuje přímá demokracie a sdílený stát – toho, u koho cítíme, víme a věříme, že je opravdu jiný než současný systém, že to není pouhý politický podnikatel. Raději snílek, než za politickou stranou schovaná finanční skupina. Raději vizionář než politický pragmatik. Raději nezkušený kluk, než pán v kravatě z kufříkem, o jehož obsahu dnes nic nevíme – a přitom bychom měli. Politika je služba lidem – nikoli na stát napojeným podnikatelům.

Myslete na to, až půjdete volit. A v každém případě volit jděte – i kdyby jen zvolit menší zlo. A co je zlo, to přece víme všichni.

Autor: Michal Hájek, Česko 2050

michal-hajek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 500,00 Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.