moneyfire
1.8.2020
Kategorie: Ekonomika

Ekonomická megakrize nevídaných rozměrů klepe na dveře, nebo ještě stále věříte že je všechno v pořádku?

Sdílejte článek:

COM/ERIK MAJERČÁK

Tato krize bude daleko větší než Velká krize, která byla kolem 1930 (či v roce 1989). Rozdíl v ekonomických disproporcích, který existuje v globální ekonomice je tak velký, že Velká krize byla trpaslíkem ve srovnání s tím co nás čeká.

Že o žádné krizi nevíte? Nedá se léčit člověk, který je v posledním drogovém stádiu. Dosud mu dávali stále větší množství drog ve formě tištění peněz v stále větším a větším množství, ale i to přestává působit. Všechno tištění peněz centrálními bankami umí už jen v pár měsících podržet trhy a výsledkem je stále zvětšující se inflace a větší a větší okrádání lidí ve prospěch finančních trhů (zde jsem o tom psal), které navzdory tištění vyústí v obrovský krach finančních trhů nebo likvidaci firem a poptávky nebo do hyperinflace nebo znehodnocení světové měny – USD a následně znehodnocení velké části fiat měn (měny ničím nekryté i Eur) nebo to vše v kombinaci, či najednou.

Tedy co dělají dnešní světové ekonomické špičky? Takového člověka na drogách před smrtí, tedy dnešní ekonomice ještě jí dávají něco lehkého sníst, hladí ji zklidňují ji, že to nebude tak hrozné, snaží se ještě držet v ekonomice alespoň jaký takový život. Vidí ze svého 150. patra, že dole na 30. patře je obrovský požár, ale ještě se nechystají evakuovat, neboť pro ně je to daleko. Ještě mnoho pater musí shořet pokud to přijde k nim. Nejsvrchnější patra, kde nesedí politici jsou už prázdné a jejich obyvatelé sedí už v jiné budově a čekají pokud ta ve které jsme shoří.

Země současné zlaté miliardy (EU, USA, Kanada, Austrálie) když budou muset rozměnit svou miliardu na 5 a více ekonomických částí, přičemž 1 z nich padne na úroveň rozvojových zemí a další 3 trošku výše, tak sociální stabilita nebude. Bude se to měnit na sociální konflikty, vojenské konflikty. Pokud chceme snížit krvavost následujících událostí bychom se měli velmi rychle vypořádat s těmi našimi současnými lokálními elitami, které jsou ještě na nějakém 40. patře, neboť oheň jde i směrem dolů a není daleko od našich spodních pater, samozřejmě ti z nás co nechtějí shořet.

Uvědomme si, že současní politici nebudou dělat do té doby nic, pokud budeme mlčet. Situace se bude měnit až tehdy, když to budeme cítit na sobě a ozveme se. Jenže to už bude pozdě na nějaké preventivní opatření. Už budeme řešit jen následky. Zřejmě musí přijít kouř z ohně z vyšších pater. Nestačí, že ho vidíme z okna. Je to ještě málo přesvědčivé a jsme přesně jako ti na tom 40. patře. S prvním udušení od ohně na našem patře se lze ozveme. Už teď by měli politici rozpracovávat antikrizové ​​opatření, jenže nás místo toho baví svými aférami. 

Kdy nastane kolaps? Nejprve nás ještě čeká obrovská párty. Vždyť máme tiskárnu na peníze. Megakrize přijde až ti lidé dole pochopí, že peníze takto tištěné nemají žádnou hodnotu a jsou to jen bezcenné papírky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 682 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
politicon.cz
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.