prahadoprava
5.9.2019
Kategorie: Společnost

Ekodemence na radnici v Praze narůstá

Sdílejte článek:

J3K

Šílenství kolem záchrany planety, na které žijeme, narůstá do obludných rozměrů. Bohužel nejen v Západní Evropě, ale i u nás. Vynechme nyní švédskou autistku Gretu, která se jako nastrčená loutka stala tváří ekoterorismu, ignorujme studenty, pro které se opět školní docházkou otevřely dveře k stávkování za něco, o čem nemají ani páru, to vše s podporou takové veličiny, jakou je třeba Nora Fridrichová moderující na ČT. Mimochodem, kde byli všichni ti studenti bojující proti oteplování ve dnech konání pochodu Prague Pride? Tam by jejich manifestace měla oprávnění. Nyní začíná inteligenčně excelovat Pražská radnice a její vedení. Tématem se pro ni stává mýtné pro vozidla vjíždějící do hlavního města, které by rádi zavedli i pro Pražáky. Upřímně řečeno, co jsme si v Praze zvolili, to tu teď máme. I když….kolik znáte lidí, kteří jim dali svůj hlas?

Dle teorie pánů radních je třeba v Praze zabránit ekologické katastrofě způsobené motorovými vozidly. Přestože největší tragédií je složení vedení města, za strůjce problémů jsou označována auta, a to především s dieselovým motorem. I proto je část centra k nerozeznání od stavu po invazi krtků, to proto, že třeba na Praze 2 začali zvyšovat kapacitu elektrických rozvodů vhodných pro zřízení nabíjecích stanic. Přestože zkušenosti z měst na severu Evropy jednoznačně ukazují na nepraktičnost elektromobilů, zároveň existují studie, které hovoří o daleko nižší ekologické zátěži způsobované moderními zážehovými a vznětovými motory, než vytváří elektroauta při započítání výroby a expedice elektrické energie, magistrát přitvrzuje. Též samotná výroba vozidel závislých na bateriích je díky potřebě různých a těžko dostupných materiálů daleko méně příznivá, než u klasických a mnoho let téměř k dokonalosti vyvíjených automobilů. Toto vše radní ignorují a záměrně dělají co nejvíce proto, aby Pražany dovedli k zuřivosti.

Je přímo drzostí, když politici neschopní dostavit Pražský okruh navrhují zpoplatnit průjezd Jižní spojkou, či si dovolují říct, že i lidé bydlící v Praze budou platit za vjezd do něj, ostatně když už jim nevadí platit za parkování. Absolutní ignorace toho, že si z kapes daňových poplatníků žijících v hlavním městě nadstandardně užívají svého luxusního života, a přesto mají tendence ještě více terorizovat obyvatele, je do nebe volající. Místo péče o zeleň, vysvětlení investice do nevyužívané trolejbusové trati na Prosek, či totálně rozbitých komunikací, na kterých mimo retardérů a ostrůvků existují překážky zvané propadlý kanál či hluboký výmol, to vše ještě před počátkem zimy, nám budou chtít zpoplatňovat příjezd před naše byty a domy. Jde jim snad o vylidnění města? V Praze chybí školky, školy, dětská hřiště, byty, peníze do sportu, nefunguje údržba parků a zeleně, v centru cizinci prodávají drogy a kvete prostituce, zelené tramvajové pásy vypadají jako přehlídka existujících plevelů, ale Piráti a spol. se zabývají tím, jak vybaví Prahu kamerami kontrolujícími spz vozidel, a poté výběrem peněz za průjezd. Připravuje se tak další zvýhodnění těch, kteří si pořídí drahý elektromobil na úkor ostatních. A teď si představte, že by Piráti společně s ODS, STAN a Top09 vyhráli příští parlamentní volby a dostali by se do vlády. V tu chvíli by se výše navrhované procesy přenesly z Prahy do celé republiky. Jestliže je Babiš velmi kontroverzním premiérem s obchodními praktikami často překračujícími jak morální, tak i trestně-právní hranice, pak by koalice stran zastoupených v řadě pražských radnic přenesená na republikovou úroveň znamenala rovnou výzvu k opuštění země. A protože Západ už zblbnul úplně, pravděpodobně by bylo třeba se rozhlédnout se tam, kde je ještě svět normální.

Život velkoměsta je vždy poněkud chaotičtější, než jinde. Přestože hustota dopravy v Praze je velká, dá se říct, že se tu nedusíme, netrpíme vyloženě smogovou katastrofou, a pokud bychom udělali více pro průjezdnost města a kolem něj, jsou všechna ta opatření připravovaná Pražským magistrátem pouze ukázkou síly a hlouposti. Peníze vybrané na daních a díky dalším již tak vysokým poplatkům by měly být využity k údržbě města, investicím do budoucnosti s možností správného odhadu dlouhodobého vývoje a k splácení starších dluhů. Místo toho je tu snaha Pražany otrávit, demotivovat a oškubat. Copak se nenajde někdo myslící konstruktivně, logicky a zároveň neopakující nesmyslné mantry? Jestliže jsme si mysleli, že nic horšího, než Krnáčová přijít nemůže, hluboce jsme se mýlili.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 446 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.