schillerovababis
25.3.2020
Kategorie: Ekonomika

EET: To v Kocourkově proti nám měli systém

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaJeště se mi klepou ruce od toho jak jsem si na stránkách Vlády přečetl Usnesení ze včerejší seance. Zasedání vypadá jinak, protože to má jistě nějaký předem daný řád. No ale když to řídí neřád, tak se není co divit.

O co jde ? Jde o tři roky starý instrument zvaný EET, který je propírán zleva zprava. Už druhý týden si čteme, že jeho třetí vlna , která má být od května zřejmě bude odložena. Pro mne jako živnostníka v branži servisu kol špatná správa, protože jestli ten zákon pozastaví, tak již schválená změna sazby na činnost servisu kol ve výši 10% bude nadále 21% a tedy s každé stokoruny odvedu nadále 19 Kč a nikoliv 9 Kč jak očekávám. Ano chápu, že v dané situaci ne asi všichni jsou dnes připraveni na tuto alternativu a vše „honí“ na poslední chvíli a ta se díky situaci ve státě jistě a prokazatelně zkrátila. Tedy dobré politické rozhodnutí.

Ovšem to co vymysleli včera, tedy že mi všichni, kteří jsme to do dnes nakoupili a pro stát za svoje peníze provozujem, že to můžeme od 12.března do konce vyhlášení nuceného stavu plus další tři měsíce vypnout zcela, je dilentantismus a poškození nás všech: Ne všech co to máme a se zákona provozujeme, ale všech, protože Ti co systém zneužívali dostali avízo k tomu, aby spustili naplno stavidla šedé ekonomiky. To je v jakékoliv společnosti a za jakéhokoliv stavu zcela nepřípustné a nemorální.

Ne nejsem příznivcem EET, ale jsem příznivcem fungující ekonomiky, která spočívá v tom, že jsou postiženi zloději a chráněni před nimi ostatní. Ostatně jsem opakovaně různě a doložitelně uváděl, že kdo má nějakou firmu se zaměstnanci, jistě má svůj systém kontroly. Navrhoval jsem i několika politikům i z pravého spektra, že pokud již je EET uzákoněn a chtějí lidi motivovat k jeho využívání, tak ať jdou cestou tou, že kdo EET provozuje, tak má mít nějakou daňovou výhodou – říkám tomu positivní motivace. No a ti, kteří tuto daňovou výhodu nechtějí, tak ať EET nemají a na ty se pak může zaměřit kontrolní činnost, jestli opravdu nemají opravdu jen blízko k elektronickým „udělátkům“ nebo jsou to opravdu fiškusové, obcházející systém.

Vláda včera svým usnesením jednoznačně ukázala, že je Vládou neschopnou, která ani za mák není schopna pochopit proč zde je. Jen naplnila touhu se líbit tu té tu oné části národa,kterou právě něčím podpoří. Vláda státu není od toho aby podporovala některé skupiny , ale ona je tu od toho aby spravovala stát pro všechny bez rozdílu.

Já osobně se od EET odpojovat nebudu, protože celý systém stál nějaké peníze a tedy že bych začal po večerech přepisovat doklady na to opravdu čas nemám. Raději budu sledovat jak budou hlasovat opoziční poslanci, protože jestli tuto – odpusťte mi – s….u podpoří, tak žijeme opravdu v zemi populistů a je jedno na které jsou straně.

Buď to funguje a není třeba nic měnit. A nebo je to celý k prdu a má se to zrušit . Ale pozastavit ? To je stejné jako kdyby se na nějakou dobu zase vypnuli filtry nad komíny elektráren a nebo povolilo pálení kořalky doma.

Jinak přeji prima den a děsme se co vymyslí dnes …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 909 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 2,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.