7.4.2015
Kategorie: Ekonomika

EET: “Obyčejné” šikanování podnikatelů nebo ještě něco víc?

Sdílejte článek:

MARTIN KOHOUT 07|04|2015

Jelikož se k zavedení tzv. registračních pokladen vyjadřuje kdekdo, tam nemohu zůstat stranou. Při posuzování tohoto naprosto zásadního opatření si evidentně nevystačíme s pouhou ekonomickou stránkou věci. Musíme se podívat, jaké jsou skutečně cíle těch, kteří ono opatření prosazují. Proč tzv “opozice” nic proti tomu nedělá a proč to nakonec skončí krachem.

 
Ekonomická stránka věci – prosazovatelé registračních pokladen žijí v jakési představě, že provozovatelé maloobchodu a živnostníci jsou tajní miliardáři, které je potřeba trochu přiškrtit. Prostě podle jejich představ nebudou mít 5 mercedesů, ale jen jeden…tolik fantasie “ekonomických odborníků” z ANO, ČSSD a KDU-ČSL.
 
Přitom je evidentní, že celé opatření bude mít opačných výsledek. Daní se vybere MÉNĚ! Proč? Malé podniky, které žily na pokraji přežití (malé nezávislé obchody, vesnické hospody atd) prostě skončí. Ostatně i vláda odhaduje zánik desetitisíců podobných podniků a zmizení množství pracovních míst. Pokud tedy dodnes platili daní málo, po krachu nebudou platit žádné! To ale není všechno, tihle malopodnikatelé se prostě budou muset přihlásit na úřadu práce a stát za ně bude muset platit zdravotní a sociální odvody a platit jim podporu a dávky.
 .
orig-bureaucracy
 .
 Celkový efekt tedy bude záporný. (Jak ostatně vidíme v zemích, kde podobné opatření již proběhlo). Proč to tedy levicová vláda dělá? Důvod je společenský, jako představitelé nové levice se pánové Babiš, Sobotka, Bělobrádek, Dienstbier apod.. ve spojení s ministerskou byrokracií prostě rozhodli zasáhnout proti drzému lidu… prostě mu vyvést nějakou další zlomyslnost. Vždyť živnostník je nebezpečný člověk! Kdo má svoji práci, má i svoji čest a důstojnost a mohl by se bránit pokrokovým opatřením, která nám vláda chce zavést! Třeba plánované masové přistěhovalectví z muslimských zemí, které evidentně klepe na dveře…
 
Považte, dovolila by vesnice plná malopodnikatelů zřízení imigrantského centra plného “přátelských” muslimů? Nedovolila a hnala by je holemi! Když ale ta samá vesnice bude plně závislá na dávkách, pak ji mají úřady v hrsti. Tobě se nelíbí muslimské obohacení? Ale to ti musíme sebrat dávky, ty jsou jenom pro “tolerantní” … prostě bílý Čech musí být dále trápen a šikanován v zájmu jeho “dobra”… tak nějak asi zní ona tajná “vládní mantra”. Ostatně většina z výše uvedených politiků nikdy žádného malopodnikatele neviděla a o jeho životě nic neví. Sobotka nikdy v životě nepracoval a Babišovo podnikání bylo vždy silně navázané na politiku a dotace. 
 
Proč proti tomu parlamentní opozice tedy ODS, TOP 09 de facto neprotestuje? Teď by přece měla vyrazit do ofenzívy, blokovat ministerstvo financí, šikovat občany k opozici…. vždyť jde o obrovskou masu voličů….ale oni to nedělají.. proč? Protože jsou ideově na stejné vlně. I jim je černoch z Afriky, nebo veitnamský drogový dealer bližší než nějaký český živnostník… 
 .
 .
Přitom jsou v maloobchodu segmenty, na které by se měla vláda zaměřit. Tam by se daly najít skutečné miliardy do státní kasy. Jedná se převážně o vietnamské obchody a tržnice. Ty nejenom neplatí žádné daně, ale i masivně perou peníze a podvádějí na spotřební dani a jsou skutečným centrem organizovaného zločinu….Jenže to jsou “chudáci” imigranti, že! Těch se to týkat nebude! To by byl rasismus a xenofobie…!!! 
 
Proto se domnívám, že celá akce skončí fiaskem a příští vláda celé opatření v tichosti zruší…. jen mi bude líto těch tisíců zkažených životů Čechů a Češek, kteří přijdou o práci, důstojnost, možná rodiny… škoda, že se za ně nikdo nebere…jeden by řekl, že je to jejich země, a že si ty politiky platí, aby bránili jejich zájmy.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...