eetbabis112016
6.3.2017
Kategorie: Ekonomika

EET: Konečné řešení živnostenské otázky v Čechách a na Moravě?

Loading...
Sdílejte článek:

COM/PPOS

Několik výmluvných komentářů k současnému podnikatelskému prostředí v ČR:

Petr Šantrůček: Na EET a tom davu fanoušků Bureše mě děsí jedna věc. Já osobně mám rád ty malé krámky a hospůdky, kde pracují LIDÉ, konkrétní lidé. Mám rád pekařství, kam každé ráno zajdu a s paní ztratím pár slov. Mám rád našeho řezníka, který je stejný fanoušek grilování a pálivých věcí jako já a který nám už nyní připravuje na chlapské jízdy marinované dobroty, aniž potřebuje zadání. I s ním se zastavím na pár slov, pokud mu to situace v krámě dovoluje.

Nebo Vietnamka v ulici, která obvykle v krámě má i děti, od které se třeba dozvím, že přestože není křesťan, slaví Vánoce. Nebo trafika, kam jsem chodil ve Vršovicích, kde dvě čupr dámy 30+ prodávaly k čtivu i kafíčko, měly tam stolek, kde se člověk mohl na 15 minut posadit, dát kávu a cigárko a poklábosit.

Stejně tak hospoda, kde už se od vidění s vrchními známe. Vzájemně jsme si vstoupili do životů, trochu se známe a vzájemné setkání je (alespoň pro mě) oživením a radostí. Můžu mít takový vztah s vyhořelou pokladní v Lidlu, na které klečí “manager” a hlídá, aby si pomalu ani na WC nedošla? Můžu mít takový vztah s robotem v KFC?

Bureš je asociál, pro něj lidé a vztahy nemají cenu, pro něj mají cenu jen prachy. Lidé pro něj nejsou konkrétní osudy a životy, ale “výrobní prostředek”, případně “daňoví nevolníci”.

I kdyby Ti všichni výše zmínění neplatili daně z příjmů, budou platit na DPH a dalších daních moc. Ale to, že je Bureš a jeho uštěkaná smečka zapšklých asociálních závistivců zažene někam do montovny, KFC nebo Lidlu, to je zločin, pro který není omluvy.

Jo a vy všichni fanoušci udavače z StB, kterému nevinu dosvědčil jeho řídící důstojník, nezapomeňte mi napsat, že “Babiš tím nijak zákon neporušuje”, případně, že “vymáhá zákon a tak je to dobře”. Pamatujte, že (jak to správně uvedla Tereza Sladkovská, i otroctví a holocaust byly podle tehdy platných zákonů.

František Teperovic napsal na FB Andreje Babiše: “Pane ministře, když se nám z 250 tisíc živnostníků k 1.březnu k EET přihlásilo jen 113 tisíc, není ohrožen výběr 18 miliard férově pro všechny? A z jakých miliard teď budou vypláceny sociální podpory pro živnostníky, co se na tu Vaši zlodějnu EET vys…zrušili raději živnost, aby nemuseli zdražovat a nebyli za zloděje? Co teď zbude na dětská hřiště, učitele, hasiče, sestřičky a především na důchody?

Co teď bude se všemi EET pokladnami připravenými u dodavatelů pro 250 tisíc živnostníků? Nenapadlo Vás třeba zavést ke každé EET pokladně ještě povinnost druhé kontrolní-EET pokladny? Jedna by vydávala EET účtenku a ta druhá KEET účtenku. Pak by se Vám i ten zbytek pokladen rozprodal…

Tak tedy hurá pro vzácné EET účtenky, které polovina živnostníků vůbec nevydává a nikdo je už nemůže udat! Likvidací živnostníků zachráníme republiku!”

Míťa Král:Já to zavřel… Klidně bych platil i roční poplatky, ale nenechám se šmírovat. Příště to budou lidové milice a další totalita?!”

Helena Slabá: “… až dojdou hospody i krámy začnou zavírat lidi?”

Dana Malinová: “V Hranicích skončily poslední 2 malé české obchůdky.”

Soňa Staňková: “Valašské Meziříčí – zatím 10 obchodů v centru končí.”

Lukáš Jelínek: “Už tak byly v centru Kutné Hory nějaké prázdné obchody, v posledních týdnech je to ale lavina. EET není jediná příčina – ale když byl někdo starší, tak tohle byl ten okamžik odejít. Jinak mohl obchod ještě pár let fungovat.”

Opavský deník: “Z hlavní tepny Opavy mizí život. Ostrožná ulice, kdysi výkladní skříň Opavy, pulzovala životem. Nyní se z ní obchodní ruch vytrácí.”

Tomáš Škrášek: “Nejhorší je, že v Opavě zavírají ty malé obchůdky, 1.března jsem šel přes centrum a potkal 7 nově zavřených obchodů.”

Olomoucký deník: “Procházka ulicemi v centru Přerova není v poslední době vůbec radostná. Z mapy prodejen mizí jeden obchůdek za druhým, střed města se mění v opuštěnou zónu. A prázdná výloha vítá už i zákazníky honosného domu ve Wilsonově ulici, kde dlouhá léta sídlil Baťa.”

Milan Blaha: “Zavřel jsem obchůdek se suvenýry na Zámku v Moravské Třebové. Nebyl ziskový ale dával práci 2 studentům. Bohužel přenesená plná odpovědnost za případný i neumýslný omyl při vydání účtenky na majitele nestojí za to riziko a buzeraci ze strany státu. To je taky důvod, proč neotevře mnoho sezónních provozoven kdekoliv v ČR.”

Karvinský deník:Prázdné výlohy a fronty na úřadech. I tak vypadá 2.vlna EET, zahájena od 1.března. Ta zavádí povinnost vydat účtenku nově nejen do velkých obchodů, ale také do malých krámků. V porovnání s minimálními obraty jsou přitom náklady na EET natolik vysoké, že se řada z nich rozhodla skončit… Svobodné podnikání? Utopie, říkají obchodníci…”

Nymburský deník: “Na nymburské Palackého třídě, která bývala obchodní tepnou města, jsou už teď pusté výlohy. Prázdnotou zeje například bývalý obchod s domácími potřebami, cukrárna, prodejna obuvi nebo hračkářství. A noví nájemci se do volných prostor zatím nehrnou.”

Alena Puláková: “Chomutov – napočítala jsem 10 zavřených obchodů.”

Jan M. Dvořák: “Nejste v tom sami… Srděčný pozdrav z Vrchlabí!”

Luboš Khajaghulautun: “To je všude tak, v Mladé Boleslav znám 2 obchody s textilem a 3 hospody, co skončily.”

Zdenka Vinohradská: “Teplice už taky… Všude prázdný výlohy.”

Automechanik Mirek: “V Ústí nad Labem už i Vietnamec měl ceduli: AKCE VYPRODEJ KONČÍM BUDU… Tak to je vyšší level!”

Rudolf Tříska: “Starý Vestec – máme zrušený už i obchod plus 2 hospody.”

Eliška Červena: “Stary Vestec? Tuhle vesničku znám moc dobře. Máme tam chalupu ve vesnici žije plno starých lidí. Potraviny tam provozovala jedna skvělá rodina, která tam zároveň v baráku bydlela. Po tom, co se tam zavřeli obě restaurace to bylo jediné místo, kam třeba chlapi po celodenní dřině zavítali na pivo. Nyní už tam není nic.”

Luděk Vobořil: “U nás zbyl už jen starostův ‘obecní klub’. A do něj mají přístup jen obdivovatelé vládní garnitury.”

Marek Škoda: “Přelouč bude od března téměř bez obchodů, o víkendu si to jdu nafotit, jednou se bude v učebnicích ekonomie březen 2017 vyučovat jako retro na únor 1948″

Ivan Pavelek napsal reportáž pro Novojičínský deník: EET je důvodem ukončení činnosti více drobných podnikatelů. Na Novojičínsku například končí více trafik i další provozovny…

Jana Brucknerová: „Po 12 letech jsem se rozhodla trafiku zavřít. Důvodem je jednoznačně EET. Ale není to jen kvůli zvýšeným nákladům a zdržování v práci. Považuji to za těžkou buzeraci. Myslím si, že stát by měl živnostníkům, jako jsme my, tedy když dělá člověk sám na sebe 12 hodin denně, pomáhat, a ne je ještě buzerovat…”
(další příběhy živnostníků viz v článku)

Luboš Serby: “A myslíte, že to StBákovi vadí, že se zavírají obchody? To je přece cílem, aby střední třída zmizela a bylo líp jako za feudalismu. A nad tím vším jeden neomezený vládce! Jen si vzpomente na ty bilboardy: ODSTRANÍME PŘEKÁŽKY PRO PODNIKATELE… ty nelhaly. Jeden podnikatel (LEN ON) bude moct teď neomezeně podnikat, protože všechny překážky postupně posílá na dlažbu.”

Trịnh Đức Toàn: “Pane Bapiči (promiňte moje výslovnost, jsem cizinec) bavte se, vždyť Češi dělají na Vás a my taky…”


ZDROJ: PapayaPOS

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč


Celkem za měsíc: 10 298,00 Kč
Vybráno 29.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 47 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
94 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.