eetbabis112016
6.3.2017
Kategorie: Ekonomika

EET: Konečné řešení živnostenské otázky v Čechách a na Moravě?

Sdílejte článek:

COM/PPOS

Několik výmluvných komentářů k současnému podnikatelskému prostředí v ČR:

Petr Šantrůček: Na EET a tom davu fanoušků Bureše mě děsí jedna věc. Já osobně mám rád ty malé krámky a hospůdky, kde pracují LIDÉ, konkrétní lidé. Mám rád pekařství, kam každé ráno zajdu a s paní ztratím pár slov. Mám rád našeho řezníka, který je stejný fanoušek grilování a pálivých věcí jako já a který nám už nyní připravuje na chlapské jízdy marinované dobroty, aniž potřebuje zadání. I s ním se zastavím na pár slov, pokud mu to situace v krámě dovoluje.

Nebo Vietnamka v ulici, která obvykle v krámě má i děti, od které se třeba dozvím, že přestože není křesťan, slaví Vánoce. Nebo trafika, kam jsem chodil ve Vršovicích, kde dvě čupr dámy 30+ prodávaly k čtivu i kafíčko, měly tam stolek, kde se člověk mohl na 15 minut posadit, dát kávu a cigárko a poklábosit.

Stejně tak hospoda, kde už se od vidění s vrchními známe. Vzájemně jsme si vstoupili do životů, trochu se známe a vzájemné setkání je (alespoň pro mě) oživením a radostí. Můžu mít takový vztah s vyhořelou pokladní v Lidlu, na které klečí “manager” a hlídá, aby si pomalu ani na WC nedošla? Můžu mít takový vztah s robotem v KFC?

Bureš je asociál, pro něj lidé a vztahy nemají cenu, pro něj mají cenu jen prachy. Lidé pro něj nejsou konkrétní osudy a životy, ale “výrobní prostředek”, případně “daňoví nevolníci”.

I kdyby Ti všichni výše zmínění neplatili daně z příjmů, budou platit na DPH a dalších daních moc. Ale to, že je Bureš a jeho uštěkaná smečka zapšklých asociálních závistivců zažene někam do montovny, KFC nebo Lidlu, to je zločin, pro který není omluvy.

Jo a vy všichni fanoušci udavače z StB, kterému nevinu dosvědčil jeho řídící důstojník, nezapomeňte mi napsat, že “Babiš tím nijak zákon neporušuje”, případně, že “vymáhá zákon a tak je to dobře”. Pamatujte, že (jak to správně uvedla Tereza Sladkovská, i otroctví a holocaust byly podle tehdy platných zákonů.

František Teperovic napsal na FB Andreje Babiše: “Pane ministře, když se nám z 250 tisíc živnostníků k 1.březnu k EET přihlásilo jen 113 tisíc, není ohrožen výběr 18 miliard férově pro všechny? A z jakých miliard teď budou vypláceny sociální podpory pro živnostníky, co se na tu Vaši zlodějnu EET vys…zrušili raději živnost, aby nemuseli zdražovat a nebyli za zloděje? Co teď zbude na dětská hřiště, učitele, hasiče, sestřičky a především na důchody?

Co teď bude se všemi EET pokladnami připravenými u dodavatelů pro 250 tisíc živnostníků? Nenapadlo Vás třeba zavést ke každé EET pokladně ještě povinnost druhé kontrolní-EET pokladny? Jedna by vydávala EET účtenku a ta druhá KEET účtenku. Pak by se Vám i ten zbytek pokladen rozprodal…

Tak tedy hurá pro vzácné EET účtenky, které polovina živnostníků vůbec nevydává a nikdo je už nemůže udat! Likvidací živnostníků zachráníme republiku!”

Míťa Král:Já to zavřel… Klidně bych platil i roční poplatky, ale nenechám se šmírovat. Příště to budou lidové milice a další totalita?!”

Helena Slabá: “… až dojdou hospody i krámy začnou zavírat lidi?”

Dana Malinová: “V Hranicích skončily poslední 2 malé české obchůdky.”

Soňa Staňková: “Valašské Meziříčí – zatím 10 obchodů v centru končí.”

Lukáš Jelínek: “Už tak byly v centru Kutné Hory nějaké prázdné obchody, v posledních týdnech je to ale lavina. EET není jediná příčina – ale když byl někdo starší, tak tohle byl ten okamžik odejít. Jinak mohl obchod ještě pár let fungovat.”

Opavský deník: “Z hlavní tepny Opavy mizí život. Ostrožná ulice, kdysi výkladní skříň Opavy, pulzovala životem. Nyní se z ní obchodní ruch vytrácí.”

Tomáš Škrášek: “Nejhorší je, že v Opavě zavírají ty malé obchůdky, 1.března jsem šel přes centrum a potkal 7 nově zavřených obchodů.”

Olomoucký deník: “Procházka ulicemi v centru Přerova není v poslední době vůbec radostná. Z mapy prodejen mizí jeden obchůdek za druhým, střed města se mění v opuštěnou zónu. A prázdná výloha vítá už i zákazníky honosného domu ve Wilsonově ulici, kde dlouhá léta sídlil Baťa.”

Milan Blaha: “Zavřel jsem obchůdek se suvenýry na Zámku v Moravské Třebové. Nebyl ziskový ale dával práci 2 studentům. Bohužel přenesená plná odpovědnost za případný i neumýslný omyl při vydání účtenky na majitele nestojí za to riziko a buzeraci ze strany státu. To je taky důvod, proč neotevře mnoho sezónních provozoven kdekoliv v ČR.”

Karvinský deník:Prázdné výlohy a fronty na úřadech. I tak vypadá 2.vlna EET, zahájena od 1.března. Ta zavádí povinnost vydat účtenku nově nejen do velkých obchodů, ale také do malých krámků. V porovnání s minimálními obraty jsou přitom náklady na EET natolik vysoké, že se řada z nich rozhodla skončit… Svobodné podnikání? Utopie, říkají obchodníci…”

Nymburský deník: “Na nymburské Palackého třídě, která bývala obchodní tepnou města, jsou už teď pusté výlohy. Prázdnotou zeje například bývalý obchod s domácími potřebami, cukrárna, prodejna obuvi nebo hračkářství. A noví nájemci se do volných prostor zatím nehrnou.”

Alena Puláková: “Chomutov – napočítala jsem 10 zavřených obchodů.”

Jan M. Dvořák: “Nejste v tom sami… Srděčný pozdrav z Vrchlabí!”

Luboš Khajaghulautun: “To je všude tak, v Mladé Boleslav znám 2 obchody s textilem a 3 hospody, co skončily.”

Zdenka Vinohradská: “Teplice už taky… Všude prázdný výlohy.”

Automechanik Mirek: “V Ústí nad Labem už i Vietnamec měl ceduli: AKCE VYPRODEJ KONČÍM BUDU… Tak to je vyšší level!”

Rudolf Tříska: “Starý Vestec – máme zrušený už i obchod plus 2 hospody.”

Eliška Červena: “Stary Vestec? Tuhle vesničku znám moc dobře. Máme tam chalupu ve vesnici žije plno starých lidí. Potraviny tam provozovala jedna skvělá rodina, která tam zároveň v baráku bydlela. Po tom, co se tam zavřeli obě restaurace to bylo jediné místo, kam třeba chlapi po celodenní dřině zavítali na pivo. Nyní už tam není nic.”

Luděk Vobořil: “U nás zbyl už jen starostův ‘obecní klub’. A do něj mají přístup jen obdivovatelé vládní garnitury.”

Marek Škoda: “Přelouč bude od března téměř bez obchodů, o víkendu si to jdu nafotit, jednou se bude v učebnicích ekonomie březen 2017 vyučovat jako retro na únor 1948″

Ivan Pavelek napsal reportáž pro Novojičínský deník: EET je důvodem ukončení činnosti více drobných podnikatelů. Na Novojičínsku například končí více trafik i další provozovny…

Jana Brucknerová: „Po 12 letech jsem se rozhodla trafiku zavřít. Důvodem je jednoznačně EET. Ale není to jen kvůli zvýšeným nákladům a zdržování v práci. Považuji to za těžkou buzeraci. Myslím si, že stát by měl živnostníkům, jako jsme my, tedy když dělá člověk sám na sebe 12 hodin denně, pomáhat, a ne je ještě buzerovat…”
(další příběhy živnostníků viz v článku)

Luboš Serby: “A myslíte, že to StBákovi vadí, že se zavírají obchody? To je přece cílem, aby střední třída zmizela a bylo líp jako za feudalismu. A nad tím vším jeden neomezený vládce! Jen si vzpomente na ty bilboardy: ODSTRANÍME PŘEKÁŽKY PRO PODNIKATELE… ty nelhaly. Jeden podnikatel (LEN ON) bude moct teď neomezeně podnikat, protože všechny překážky postupně posílá na dlažbu.”

Trịnh Đức Toàn: “Pane Bapiči (promiňte moje výslovnost, jsem cizinec) bavte se, vždyť Češi dělají na Vás a my taky…”


ZDROJ: PapayaPOS

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 121 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.