Babiš-EET
29.8.2016
Kategorie: Ekonomika

EET je něco jako nová daň za pravdu

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

Já jsem za pravdu a spravedlnost, ale nevím proč bych za ní měl ještě platit. Celá EET je podle mne další “vyfikundace” ne nepodobná Opencard, Kapsch, datové schránky atd. Je to další pověstné “zlaté vejce” pro zainteresované.

Jsem živnostník od roku 1992 platící daně a jsem pravidelně v hledáčku finančního úřadu, zejména pak, když se někde ozvu. Měl jsem za dobu své živnosti dvě hloubkové kontroly všeho, dvě kontroly na DPH vždy křížem s jiným finančním úřadem a taky speciální kontrolu na doložení provedené práce, takže si myslím, že dost zkušeností na to abych si o EET mohl myslet své. Ještě možná je dobré zde napsat, že jen jedna kontrola byla pro finanční úřad positivní. Koupil jsem zaměstnancům dresy na kolo a odpočetl jsem si DPH za což jsem dodatečně zaplatil.

Já jelikož mám zaměstnance a tedy musím mít kontrolu nad nimi, mám na prodejně systém skladu a jeho kontroly, protože jim všem věřím, ale jen do jisté míry. Jelikož mám konečné množství volného řasu a nejraději jsem s dcerou,vnoučaty či sedím na kole nebo plácám tenis, tak opravdu nemám čas někde dělat ještě po nocích druhé účetnictví, které by mi přilepšovalo. A tím, že prodávám jízdní kola a věci k nim, tak netrpím jistě tím, že by zákazníci nechtěli ke kupovaným věcem doklady, protože dvouletá záruka se zákona a celoživotní záruka na rámy kol pro prvního majitele, které prodáváme, musí být doloženy dokladem o prodeji, který se dovozci dokládám při reklamaci, jistě není dobrým prostředím pro nějaké šizení hned při prodeji.

Přiznávám , že jsem celkem volnomyšlenkář, který ctí pravdu a taky ví, že PRAVDA je to co se nejhůř dokazuje.Tedy mi EET připadá ve své stávající podobě jako promyšlený tah. Nikoliv však k nápravě šedé ekonomiky, ale k vytvoření prostředí pro zainteresované, kteří ten systém, podotýkám bez výběrového řízení, vyvíjejí a dále pak pro ty , kteří ho budou pro “nás” zabezpečovat.

Ono to zabezpečení jedné pokladny bude stát okolo 500,-Kč měsíčně. Násobit 500,- není tak složité, aby si člověk nespočítal kolik to asi “ponese”. Argument, že je to malá částka neobstojí, protože jak se říká ” Halíře dělají talíře” tady spíše pětikila dělají miliardy. Nevím kolik pokladen bude v Olomouci, ale myslím si, že 10.000 jich bude, takže to je bratru 5 mil každý měsíc do systému. Za rok bratru nějakých 60 miliónů. Ostatně stačí se podívat, kdo inzeruje systémy EET a věc je jasná. O2 už si brousí zuby. Majitelem O2 je kdo? Nejbohatší Čech a není to Petr.

Systém EET pro mne není ve své podstatě náklad, ale DAŇ za kontrolu sebe sama. Tedy ať jsou náklady s tou kontrolou daňovým nákladem, jinými slovy ať se tato částka odčítá od daně z příjmu resp. ať je to daň – nazveme ji třeba ZA PRAVDU. Když si čtu všechny ty analýzy co nám to “všem” přinese tak si myslím, že by to neměl být problém.

Ne “nám” to nic nepřinese, my to jenom zaplatíme, jako zaplatíme všechno to co si všechny strany a ty dnešní vládní just vymyslí. Já i pochybuji, že tak jak pravicové strany hlásají, že to ” po volbách” zruší, že to půjde. Ono je to jedno z nejhodnotnějších “zlatých vajec”, které se podařilo vymyslet. Je to jako bývala jedna koruna z každé tisícikoruny ve mzdě za komunistů, která se vkládala do ROH (pro mladší revoluční odborové hnutí) a ať se mladí co neví zeptají doma co to bylo za organizaci a s jakým majetkem.

EET nevymysleli žádní “hňupi” ale lidé poučení všemi předcházejícími systémy, které jsou tak “začarovány”, že nejdou vypovědět či bez majitele “zdrojového kodu” přepracovat ku prospěchu nás všech jak je nám vždy v začátku předkládáno. Poslední připodobnění, kdo má prospěch ze slunečních elektráren a kdo to platí?

Vím, že v tomto systému, kde ruka ruku myje a čím je bohatší a vlivnější tím je sližštější a tedy se musí častěji mýt – penězi, nic nezmůžu. Ale jak se říká i nás na Hané : ” Dokud déchám dófám”. Tak budu dále snít, že se můžeme mít všichni líp. Je to na Vás…

bloger_486
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.