Babiš-EET
29.8.2016
Kategorie: Ekonomika

EET je něco jako nová daň za pravdu

Loading...
Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

Já jsem za pravdu a spravedlnost, ale nevím proč bych za ní měl ještě platit. Celá EET je podle mne další “vyfikundace” ne nepodobná Opencard, Kapsch, datové schránky atd. Je to další pověstné “zlaté vejce” pro zainteresované.

Jsem živnostník od roku 1992 platící daně a jsem pravidelně v hledáčku finančního úřadu, zejména pak, když se někde ozvu. Měl jsem za dobu své živnosti dvě hloubkové kontroly všeho, dvě kontroly na DPH vždy křížem s jiným finančním úřadem a taky speciální kontrolu na doložení provedené práce, takže si myslím, že dost zkušeností na to abych si o EET mohl myslet své. Ještě možná je dobré zde napsat, že jen jedna kontrola byla pro finanční úřad positivní. Koupil jsem zaměstnancům dresy na kolo a odpočetl jsem si DPH za což jsem dodatečně zaplatil.

Já jelikož mám zaměstnance a tedy musím mít kontrolu nad nimi, mám na prodejně systém skladu a jeho kontroly, protože jim všem věřím, ale jen do jisté míry. Jelikož mám konečné množství volného řasu a nejraději jsem s dcerou,vnoučaty či sedím na kole nebo plácám tenis, tak opravdu nemám čas někde dělat ještě po nocích druhé účetnictví, které by mi přilepšovalo. A tím, že prodávám jízdní kola a věci k nim, tak netrpím jistě tím, že by zákazníci nechtěli ke kupovaným věcem doklady, protože dvouletá záruka se zákona a celoživotní záruka na rámy kol pro prvního majitele, které prodáváme, musí být doloženy dokladem o prodeji, který se dovozci dokládám při reklamaci, jistě není dobrým prostředím pro nějaké šizení hned při prodeji.

Přiznávám , že jsem celkem volnomyšlenkář, který ctí pravdu a taky ví, že PRAVDA je to co se nejhůř dokazuje.Tedy mi EET připadá ve své stávající podobě jako promyšlený tah. Nikoliv však k nápravě šedé ekonomiky, ale k vytvoření prostředí pro zainteresované, kteří ten systém, podotýkám bez výběrového řízení, vyvíjejí a dále pak pro ty , kteří ho budou pro “nás” zabezpečovat.

Ono to zabezpečení jedné pokladny bude stát okolo 500,-Kč měsíčně. Násobit 500,- není tak složité, aby si člověk nespočítal kolik to asi “ponese”. Argument, že je to malá částka neobstojí, protože jak se říká ” Halíře dělají talíře” tady spíše pětikila dělají miliardy. Nevím kolik pokladen bude v Olomouci, ale myslím si, že 10.000 jich bude, takže to je bratru 5 mil každý měsíc do systému. Za rok bratru nějakých 60 miliónů. Ostatně stačí se podívat, kdo inzeruje systémy EET a věc je jasná. O2 už si brousí zuby. Majitelem O2 je kdo? Nejbohatší Čech a není to Petr.

Systém EET pro mne není ve své podstatě náklad, ale DAŇ za kontrolu sebe sama. Tedy ať jsou náklady s tou kontrolou daňovým nákladem, jinými slovy ať se tato částka odčítá od daně z příjmu resp. ať je to daň – nazveme ji třeba ZA PRAVDU. Když si čtu všechny ty analýzy co nám to “všem” přinese tak si myslím, že by to neměl být problém.

Ne “nám” to nic nepřinese, my to jenom zaplatíme, jako zaplatíme všechno to co si všechny strany a ty dnešní vládní just vymyslí. Já i pochybuji, že tak jak pravicové strany hlásají, že to ” po volbách” zruší, že to půjde. Ono je to jedno z nejhodnotnějších “zlatých vajec”, které se podařilo vymyslet. Je to jako bývala jedna koruna z každé tisícikoruny ve mzdě za komunistů, která se vkládala do ROH (pro mladší revoluční odborové hnutí) a ať se mladí co neví zeptají doma co to bylo za organizaci a s jakým majetkem.

EET nevymysleli žádní “hňupi” ale lidé poučení všemi předcházejícími systémy, které jsou tak “začarovány”, že nejdou vypovědět či bez majitele “zdrojového kodu” přepracovat ku prospěchu nás všech jak je nám vždy v začátku předkládáno. Poslední připodobnění, kdo má prospěch ze slunečních elektráren a kdo to platí?

Vím, že v tomto systému, kde ruka ruku myje a čím je bohatší a vlivnější tím je sližštější a tedy se musí častěji mýt – penězi, nic nezmůžu. Ale jak se říká i nás na Hané : ” Dokud déchám dófám”. Tak budu dále snít, že se můžeme mít všichni líp. Je to na Vás…

bloger_486
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 393,00 Kč
Vybráno 21.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
58 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.