eet-beer2
24.8.2018
Kategorie: Ekonomika

EET: Co zatím ve skutečnosti přineslo

Sdílejte článek:

MICHAL TOMINSKÝ

Zdražilo se jídlo i přesto, že se snížila DPH – na to doplatí všichni občané/voliči. Poškodilo se konkurenční prostředí. Malá konkurence = postupné zdražování . Levičáci si myslí, že ceny se tvoří dle nákladů (tj. že do výsledné ceny zboží a služeb by se měla odrazit jen cena pořízení pokladny), jenže ceny se v tržním hospodářství tvoří dle konkurence (trhu/ nabídky/poptávky). Nějaké výpočty redaktorů Babišovo deníku idnes.cz, že hospodští neměli důvod zdražovat jsou proto zcela ekonomicky mimo mísu.

 

Pro velké podnikatele je to jednoznačná konkurenční výhoda v tom smyslu, že jim ubyla dotěrná cenová konkurence malých podnikatelů. EET proto pomáhá bohatším podnikatelům.

Pro rodící-se podnikatele tvoří náklady na pořízení a provoz EET významné procento v porovnání s jejich ziskem.

Malým podnikatelům (i těm co o podnikání uvažují) to zvýšilo riziko. Počítačově méně zdatní uživatelé přenechávají instalaci certifikátu do pokladen třetím osobám, hrozí tak riziko zneužití a likvidačních postihů.

Náklady na provoz IT systémů EET hradíme z našich daní.

Náklady na provoz EET na straně podnikatele zaplatí zákazník v ceně jídla.

Plošným snížením DPH o 6% Babiš okrádá státní kasu o 6%, jídlo v restauracích o 6% nezlevnilo, ale naopak zdražilo … Kde se stala chyba?

Krácení daně to omezilo naprosto minimálně. Velcí podnikatelé mají zaměstnance a kdyby podváděli, tak by byli vydíratelní. Takže se to teoreticky může týkat těch nejmenších. A i kdyby ti nejmenší nepřiznali absolutně žádnou daň z příjmů, nebo ze své přidané hodnoty DPH, tak přesto daň na vstupu – například nákup surovin do restaurace jim nikdo nevrátí a jde do státní kasy. A ti nejmenší generují asi 1% příjmů do státní kasy a z toho 1% mohou krátit jen do výše 15% svého zisku nebo do výše rozdílů DPH na vstupu a výstupu. Takže maximální možná teoretická škoda kdyby všichni 100% kradli a nikdo je nezkontroloval jiným způsobem je tak 0,15% státního rozpočtu.

Škody na podnikatelské atmosféře a náklady na systém EET jsou daleko vyšší.

Smutné je na tom to, že ČR je ekonomicky stále velmi zaostalá a tak bude růst i navzdory tomu, že se zde začínajícím českým podnikatelům hází klacky pod nohy. A Babiš se tím bude chlubit.

Celé to povede k bohatnutí už tak bohatých lidí a k oligarchii v ČR a stejně tak k ovládání ekonomiky nadnárodními firmami (Kaufland, Peny, Lídl, Tesco, Bila, Globus, Makro), kterým je nějaké EET úplně jedno a navíc to stejně zaplatí v ceně zboží zákazníci a k odvádění zisků z ČR.

Autor: Michal Tominský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.