eet-beer2
24.8.2018
Kategorie: Ekonomika

EET: Co zatím ve skutečnosti přineslo

Loading...
Sdílejte článek:

MICHAL TOMINSKÝ

Zdražilo se jídlo i přesto, že se snížila DPH – na to doplatí všichni občané/voliči. Poškodilo se konkurenční prostředí. Malá konkurence = postupné zdražování . Levičáci si myslí, že ceny se tvoří dle nákladů (tj. že do výsledné ceny zboží a služeb by se měla odrazit jen cena pořízení pokladny), jenže ceny se v tržním hospodářství tvoří dle konkurence (trhu/ nabídky/poptávky). Nějaké výpočty redaktorů Babišovo deníku idnes.cz, že hospodští neměli důvod zdražovat jsou proto zcela ekonomicky mimo mísu.

 

Pro velké podnikatele je to jednoznačná konkurenční výhoda v tom smyslu, že jim ubyla dotěrná cenová konkurence malých podnikatelů. EET proto pomáhá bohatším podnikatelům.

Pro rodící-se podnikatele tvoří náklady na pořízení a provoz EET významné procento v porovnání s jejich ziskem.

Malým podnikatelům (i těm co o podnikání uvažují) to zvýšilo riziko. Počítačově méně zdatní uživatelé přenechávají instalaci certifikátu do pokladen třetím osobám, hrozí tak riziko zneužití a likvidačních postihů.

Náklady na provoz IT systémů EET hradíme z našich daní.

Náklady na provoz EET na straně podnikatele zaplatí zákazník v ceně jídla.

Plošným snížením DPH o 6% Babiš okrádá státní kasu o 6%, jídlo v restauracích o 6% nezlevnilo, ale naopak zdražilo … Kde se stala chyba?

Krácení daně to omezilo naprosto minimálně. Velcí podnikatelé mají zaměstnance a kdyby podváděli, tak by byli vydíratelní. Takže se to teoreticky může týkat těch nejmenších. A i kdyby ti nejmenší nepřiznali absolutně žádnou daň z příjmů, nebo ze své přidané hodnoty DPH, tak přesto daň na vstupu – například nákup surovin do restaurace jim nikdo nevrátí a jde do státní kasy. A ti nejmenší generují asi 1% příjmů do státní kasy a z toho 1% mohou krátit jen do výše 15% svého zisku nebo do výše rozdílů DPH na vstupu a výstupu. Takže maximální možná teoretická škoda kdyby všichni 100% kradli a nikdo je nezkontroloval jiným způsobem je tak 0,15% státního rozpočtu.

Škody na podnikatelské atmosféře a náklady na systém EET jsou daleko vyšší.

Smutné je na tom to, že ČR je ekonomicky stále velmi zaostalá a tak bude růst i navzdory tomu, že se zde začínajícím českým podnikatelům hází klacky pod nohy. A Babiš se tím bude chlubit.

Celé to povede k bohatnutí už tak bohatých lidí a k oligarchii v ČR a stejně tak k ovládání ekonomiky nadnárodními firmami (Kaufland, Peny, Lídl, Tesco, Bila, Globus, Makro), kterým je nějaké EET úplně jedno a navíc to stejně zaplatí v ceně zboží zákazníci a k odvádění zisků z ČR.

Autor: Michal Tominský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.