stopeet
25.11.2016
Kategorie: Společnost

EET Babiš: Som z toho volaký zmätený

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Po těžké noci, kdy se nejvyšší finanční mág a regulátor spravedlivého podnikatelského prostředí v naší vlasti probudil do kalného rána s hlavou bolavou od nekonečného proudu myšlenek na další kultivaci malých firem, tohoto klišé, co jsou sice jen kecy, ale strana a vláda potřebuje jejich peníze z daňového výpalného, by mohla dotovat ty velké, opěrné pilíře naší cesty k šťastným zítřkům agrosocialismu, neměl ministr zrovna nejlepší náladu.

Jak je možné, že tolik lidí najednou opovrhuje jeho vlajkovou lodí spravedlnosti v podnikání, narovnání výběru daní a pomoci poctivcům, aby více a radostněji platili na nové školky, hasičská auta či podporu biopaliv? Jak je možné, že nemají rádi jeho vymodlené dítě jménem EET? Nedělá snad on něco špatně? Vždyť by také mohly najednou klesat preference a to teda ne, soudruzi, to tedy, kurva, ani omylem!

Ti malí prudiči, co všetci kradnú, řvou čím dál víc. Zbývá pár dnů do začátku a oni místo aby pokorně sehnuli hlavu a cálovali, pořád něco mají. Prý raději budou končit a ti, co v tom pojedou, stejně prorokují, že celý systém hned první dny spadne a nebude fungovat.

Nepěkné myšlenky o ztrátě vysněného premiérského křesla v příštím roce se Andrejovi honily bolavou hlavou. Nepěkné myšlenky o ztrátě politického vlivu i o veliké ostudě. Nepěkné myšlenky o výrazném přivření kohoutku dotačního penězovodu do nejspravedlivějšího podnikání jeho firem.

Tedy se náš soudruh spasitel národní ekonomiky rozhodl. Když nestačí, že týden před ostrým startem udělil výjimky pro e-shopy, když chce najednou vyčlenit ze systému malé “zloděje a parazity” do obratu 250 000,- Kč, kteří si již často pořídili “pomůcky” za desítky tisíc, musí se na věc radikálně.

A tak svolal tiskovou konferenci a pronesl řeč:

“Svědci Andrejovi, som z toho volaký zmätený. Opravdu nevím, který Kalousek při svém zvyšování daní vymyslel bonzácko šmírovací systém EET, který nefunguje ani v Chorvatsku, kde jej porodil nějaký chuj, ktorého pak odvolali. To se u nás nikdy nesmí stát!

Celý systém prý není dobře připravený ani po technické stránce. Už ve zkušebním provozu, kdy je připojený jen zlomek provozoven, se čeká podle některých hospodských na odezvu při generování účtenky až 15 sekund. Kdo si pak dokáže představit až se připojí všechny supermarkety? Já nie, soudružky a soudruzi.

Navíc těch 18 miliard, co to mělo přinést do státní pokladny. Kdo si to číslo vycucal z prstu? Budeme rádi, když nebudeme v celkovém součtu v mínusu. Když nám s podnikáním skončí třetina živnostníků, kdo bude platit jejich dávky, snad ne můj Agrofert z dotací?!

Je třeba se zamyslet a jít dál. Dokonce i Sobotka divně vrní a chce razantně diskutovat a stanovovat priority, cíle a nové úkoly. Což asi v řeči jeho kmene znamená, že se mu asi na současném stavu EET něco nelíbí. Ještě aby na tom nasbíral body a začali se mu vracet jeho voliči, kteří mají hubu zatím zacpanou naší vynikající trvanlivou koblihou.

Revizionistické a oportunistické síly, které na ministerstvo financí podstrčily nesmyslný zákon o EET tedy budou zajištěny. Nebýt mé ostražitosti a poctivé dvacetišestihodinové každodenní práce, málem jsme od 1. prosince úpěli pod estébáckou chujovinou a jen sledovali jak končí poslední produktivní plátci daní. Naštěstí má Česká republika mne, poctivého podnikatele a vizionářského politika – spasitele. Bez ohledu na protesty mých koaličních partnerů, kteří nechtějí žádné změny, přes opoziční řeči o pokusech a omylech, zkrátka zase proti všem, vyhlašuji: EET se zavádět nebude!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 44 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
63 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.