prahamigrant
30.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

E-mail řediteli Organizace pro pomoc uprchlíkům

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Pane Rozumku, přečetl jsem si Váš článek Bojíme se a krademe… a rád bych se pozastavil nad jednou jeho částí. Ptáte se, zda máme obavy, že islámští imigranti ohrozí naše hodnoty, jako jsou tvarůžky apod. Dosti podpásová ironie, řekl bych.

Nikoliv pane Rozumku o tyto Vaše hodnoty se neobáváme. Jde o jinou věc. O sdílenou zkušenost. Stačí se podívat, co se děje ve městech západní Evropy. Média hlavního proudu se sice snaží tyto informace nesdělovat, ale jsou to události takového rozsahu, že se prostě utajit nedají. Loupeže, přepadávání, vyhrožování domorodým obyvatelům, znásilňování. Navíc tito “hosté” pochodují evropskými městy s cedulemi, kde přejí smrt všem nevěřícím. Tedy lidem, kteří jim pomohli. To nejsou ojedinělé incidenty.

Islámští imigranti ve své většině (pochopitelně ne úplně všichni) považují naši pomoc za plnění povinností nemuslimů k muslimům, a mají pocit, že tyto naše povinnosti plníme poněkud liknavě. Z toho také vyplývají jejich reakce. Tyto skutečnosti byste si měl uvědomit, než začnete kritizovat občany ČR.

Mimochodem, my se chováme k menšinám přesně tak, jak se chovají menšiny k nám. Stačí se podívat na naše vcelku bezproblémové soužití s Vietnamci (…a že to je jiná kultura). Tedy ještě jednou zopakuji: Občané ČR nejsou ve své většině žádní xenofóbové a rasisti, ale lidé se sdílenou zkušeností. Nebylo by, pane Rozumku, zajímavější pracovat pro organizaci, která by pomáhala našim lidem v nouzi? Těm, kteří musí zemřít, protože nikdo nezaplatí nákladnou operaci atd. Ovšem chápu, že takováto organizace by žádné mezinárodní dotace nedostávala.

Autor: František Kašpárek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.