kill-whitey-e1477406906235
16.10.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Dvojí standard černošského rasismu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TRC

Když jsem byl dítě, domníval jsem se, že rasismus bylo něco, co se stalo, když moje rodiče byli dětmi. Předpokládal jsem, že to je již dávno za námi a žil svůj život podle toho. Potom jsem se přestěhoval do města, kde bylo více černých než bílých a brzy zjistil jak naivně hloupým jsem byl. Rasismus je živý a daří se mu.

Slyšel jsem bílý suchar, bělouš, bílá pakáž, nádeník, vidlák, zab bělouše, dostaň bělouše a podobně nepočítatelně vícekrát, než jsem slyšel ono strašlivé slovo na „N“ v tomto ne až tak férovém městě, které vyrostlo z popela než až tak občanské války. Připomínky na válku jsou všude, ale procházející se historik by měl raději sledovat své kroky, když hledá tyto připomínky, aby neriskoval vstup do špatné čtvrti, když má špatnou barvu kůže. To se stalo mě a je pro mě těžké tomu uvěřit. Opravdu lidé ještě myslí tímto způsobem?

Ano myslí a já se vsadím, že je to dnes horší než před dekádou kvůli levičákům hopsajícím nad tím, aby se podbízeli každé a všem tzv. stížnostem minorit. Je nejvyšší čas, abychom praskli tuto přerůstající bublinu privilegovaného trpitelství. Jste připraveni? Černošské utrpení nebylo větší či menší než utrpení kohokoliv jiného na této brutální planetě. Tisíce po tisících bělochů bylo uneseno a prodáno do otroctví, zatímco jen zlomek bílé populace obchodoval s otroky, a bílí nebyli jedinou rasou účastnící se tohoto obchodu (1).

Dosud místní Afroameričané volají po reparacích. Jak rozhodneme komu přísluší jaké reparace? Dostanou potomci bílých otroků šek anebo budou podepisovat šek? Zatímco počítáme, tak co přidat na seznam darebností pobřežní černošské bratrance, kteří prodávali Jihu jeho slavné sběrače bavlny, abychom získali správnou částku; jistě dluží někomu něco. A co židé, kteří dominovali obchodu s otroky? A co třeba jižanští černoši, kteří vlastnili otroky. Ano i ti existovali. Co lidé se s míšeným původem – a těchto je mnoho – budou platit sami sobě? Ano, je to směšné. Samotný názor o mezigenerační vině je diskutabilní. Hříchy otců? Ne, já je neakceptuji. Podněcují k rasismu.

Přece se jeden musí divit: Je rasismem jen zavolat polici na černochy – protože jsou jediným národem, který vám kdy dá důvodnou příčinu? Je rasismem chtít, aby sousedi přestali pořvávat o půlnoci? Je rasistické chtít mír a klid anebo pustit vašeho Beethovena o trochu hlasitě než oni pustili svou Beyonce? Je rasistické očekávat, že jakékoliv etnikum zveličuje svůj význam právě když pokřikuje stran rovnosti? Je rasistické očekávat, že určité etnikum si přestane stěžovat, když mnoho z jejich hlučných hlasatelů ječí z oken svých luxusních limuzín, když vyvolává ze svých předražených I phonů, že jsou pošlapáni a utiskováni? Je rasistické soudit kohokoliv a všechny, ostře a čestně podle jejich charakterů raději než podle barvy jejich kůže? Je? Pokud ano, potom mě nazývejte rasistou. To slovo zřetelně nemá žádný legitimní význam.

Čestná konverzace, ne dávání nálepek, je to, jak se všichni pohybujeme kupředu a já slibuji, že budu jen čestný. Naše budoucnost je mnohem důležitější, než něčí bolestínské pocity.

ZDROJ

(1) Pro více informací ohledně otroctví bělochů a eufemismus nazývaný sezonní zotročení, viz odkaz v originále.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 32 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.