7.5.2015
Kategorie: Společnost

Dvojí metr

Sdílejte článek:

WASILL 07|05|2015

Na toto téma bylo jistě napsáno tolik článků, že by je ani stádo Ovčáčků nevyhledalo, ovšem i já si dovolím přispět se svou troškou do mlýna. 

Ekologie a knihy

 Agent bez minulosti Bureš argumentuje, že mu zákony o biopalivech přihrají do kapsy jen něco kolem 70ti milionů. Pokud by nějakému jinému politikovi z návrhu zákona plynula byť i nemajetková výhoda, už by Ištván se Šlachtou startovali vyšetřovaní a orgány činné trestním řízení by se činili o sto šest. Jelikož Bureš údajně přesně neví, kolik mu biopaliva sypou, plánuje zavést elektronickou evidenci tržeb, aby si to mohli v ANOfertu hezky spočítat.  Povinnost zákazníka vzít si účtenku sice z návrhu zmizela, jelikož by takovou prkotinu asi nikdo nevymáhal, ale i za chůzi na červenou můžete dneska skončit s nosem v chodníku. Ovšem i bez povinného odběru se budou paragony tisknout o sto šest. Kde jsou ochránci stromů, ze kterých se papír pro účtenky vyrábí? Proč se někde v lesích nepřivazují ke kmenům tak, jak se chtěl Klaus přivázat k bagru při eventuální stavbě Kaplického knihovny?

Kaplického blob od počátku porušoval vyhlášenou soutěž, jelikož neumožnil zakopat (šetrně pro městské prostředí) knihy pod zem. Asi byl Kaplický předvídavý a bál se, že by se kopání díry v zemi uprostřed Prahy mohlo vymknout kontrole, a knihy by podobně jako kabely v tunelu Blanka mohli navlhnout. Kaplický projekt navrhl v rozporu s pravidly, a být dnes naživu, možná by se o sobě dozvěděl, že je debil. Pokud by ovšem nebyla primátorkou jeho žena, což se mohlo klidně stát.

Strašák Rusko, uprchlíci a muslimové

Srdce velí neházet všechny do jednoho pytle. Na základě činů jednotlivců nelze odsoudit celé etnikum, občany či skupinu věřících. Cca 1,5 miliardy muslimů nejsou všichni teroristé, proto nelze při bezpečnostních opatřeních, hnaných navíc často xenofóbií a nenávistí, preventivně zasahovat postavením Islámu mimo zákon, zamezením stavby mešit, či zákazem nošení šátků. Proč ovšem z důvodu dosud ještě oficiálně neprokázané (byť pravděpodobné) vojenské operace vedené státní mocí Ruského impéria odsuzujeme tisíce, možná miliony, nevinných ruských občanů různými poltickými a ekonomickými sankcemi a plíživou ostrakizací všeho ruského? Mám dojem, že kdyby se letos v Praze místo Mistrovství světa v megapopulárním hokeji odehrával přebor třeba v košandě nebo břišních tancích, nečinilo by jistě mnohým velké problémy volat po zákazu vstupu ruských reprezentantů do naší země. Pokud ovšem místo honění černé gumy kusem klacku na ledu je vaším koníčkem jízda na motorce, máte problém. Možná kdyby Noční vlci přijeli místo po silnici od Uralu na lodích vyslaných ze středomoří, ještě bychom jim vyslali vítací konvoj naproti.

A jiný příklad ze stejné země: pro kapelu sic odvážných, ale přeci jen dobrovolně se postihu vystavujících holek, které si pro svůj pankáčský mejdan nevybraly nic menšího než pravoslavný chrám, by nejeden dobroser skočil opásán dynamitem padákem na Rudé náměstí, aby jejich trpící duše vyrval ze spáru zlého Putina.  Možná by se před výskokem z letadla ještě mrknul do soudního spisu, jestli náhodou Putinovi přeci jenom nekřivdí. Nebo nepodíval? Sousloví „spis jsme neviděli“ se stalo opakovanou mantrou v dalším zajímavém případě.

ceske-noviny

Norsko, Nýrsko a děti kolem nás

Medializace norské kauzy odebrání dětí českým rodičům jsem se velmi obával, jelikož bylo jasné, že vypukne nechutné peklo – a to podotýkám, že jsem čekal peklo na obou stranách. Není asi větší příklad “Pravdy a Lásky”, než snaha vyrvat děti ze chřtánu státu a vrátit je, když už ne jejich matce, tak alespoň jejich bezúhonným příbuzným. Děti v Norsku ale mají smůlu, že byly odebrány pokrokovou, bolševickou zemí, a nikoliv momentálně zřejmě nejhorší říší zla na světě, ztělesňující vše špatně na státní moci – Liberlandem, ehm, pardon Ruskem. (Ne že by snad Liberland a Rusko měli něco společného, ale jen jsem na chvíli zapomněl, kterým “státem” je dnes více v módě opovrhovat)

A co Nýrsko? Tragický, dosud nerozuzlený případ, skončil sebevraždou. Dost možná sebevraždou pachatele závažného trestného činu, tuto možnost nelze opomenout. Já jsem si ale přesto naivně myslel, že sociální, levicový stát bojuje proti kruté džungli svobody a kapitalismu právě proto, že mezi námi žijí i ženy – matky, které nerozeznají, že jejich budoucí manžel je znásilňující psychopat nebo budižkničemu, co jim nebude platit alimenty – že sociální stát máme také proto, že se mezi námi pohybují slabí muži – otcové, které drsná realita uspěchaného života moderního člověka semele. Neměli bychom tyto slabé kusy chránit? Být humánní? Ne, prznitel si hodil mašli, což byla přece jeho volba. Úřady nepochybily.

Ale pozor: nedejbože aby ovšem místo odboru péče o dítě dohnal někoho k sebevraždě soukromý exekutor, byť by byl dotyčný zadlužený až po smyčku za ušima! Podle stejného metru by už soudruh Pelikán sepisoval zákon o nelegálnosti činnosti exekutora a pro výstrahu by jich nechal pár zavřít za neproclené aktovky. Pokud by ovšem u sebe neměli letenku z USA. V tom případě by vyvázli jen se “soudružskou” domluvou a žoviálním článkem v bulváru.

Gross a ti druzí

Zemřel Stanislav Gross. Čest jeho práci. Nehodlám rozšířit řady těch šakalů, kteří si až po jeho smrti uvědomili, že zázračně zbohatl a je třeba si ho začít nevážit a kritizovat jej. Opět – spis jsme neviděli, ale že na Grossově zbohatnutí něco smrdí, je stejně tak jasné, jako že David Rath – další prominent ČSSD – o těch miliónech v krabici od vína věděl, i když možná by mu dnes stačilo prohlásit, že je dal do trezoru a za půl roku by je z účtu jedné ze svých dvou manželek zase poslal zpět. Tato strana, jak proti její existenci obecně nic nemám, má stejně ve skříni tolik kostlivců, že by se z nich v Kutné Hoře dala postavit druhá kostnice. Vzpomeňme, že po vyhlášené “Akci Čisté ruce” skončil ve vězení její vlastní ministr, a pak už nikdo další.

Ale mluvíme-li o politických kmotrech, která strana nám jako první naskočí? Správně, ODS. Jenže na rozdíl od ODS (ačkoliv nepopírám, že je – nebo byla, když mívala třicet procent hlasů – šíbry prolezlá skrznaskrz) končí kmotři motající se kolem ČSSD rovnou s kulkou v těle, ať se jmenují Houska nebo Kočka. ODS byla po zásluze potrestána poklesem volebních preferencí někam k bodu mrazu, kdežto ČSSD vyhrála poslední volby, ač to tak podle dění ve vládě vůbec nevypadá. Největší kmotr současného politického systému a nejúspěšnější politický podnikatel Andrej Babiš pak nevzrušuje už vůbec nikoho. Naopak, jeho preference stoupají a obyvatelstvo do sebe dál láduje jeho plastové, nepoživatelné potraviny.

Používání dvojího metru je asi základní lidská přirozenost. Dokažme si to na dalších otázkách, kterých neubývá. Co kdyby dílčí amnestii, včetně abolice, vyhlásil prezident Schwarzenberg, a jak by se to projevilo v jejím mediálním pokrytí? Co kdyby se společnost Google rozhodla, že si každý e-mail musíte povinně vytisknout, nebo co kdyby na našich hranicích stáli Putinem zubožení ruští občané toužící se usadit v Karlových Varech a začít nový život? Než něco šmahem odsoudíme či naopak vychválíme do nebes, zkusme si říci, zdali měříme všem stejně. Možná by ty mediální aféry vypadaly trochu jinak.

ZDROJ: Wasill, nekorektne.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 27 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...