ISRAELPALESTINA
15.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Dvojí metr při posuzování událostí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HANA LUKEŠOVÁ

Pro představu si můžeme připomenout myšlenku díla Georga Orwella, že všichni lidé (zvířata) jsou si rovni, někteří jsou si však rovnější (prasata). Světové společenství vždy a za jakýchkoli okolností používá dvojí metr na Izrael, jedinou demokratickou republiku na Blízkém východě. Pro oživení paměti vzpomeňme jen na reakce “světa” (OSN, EU, USA) na aktuální dění v blízkovýchodním regionu.

1) Roku 2011 propukla v Sýrii občanská válka, která si vyžádala stovky tisíc obětí a miliony uprchlíků. Zločinů se dopouštějí obě strany, syrský prezident Bašár Asad a o nic méně brutální džihádistická opozice pod vedením An Nusry, a IS, která vyniká svou brutalitou. Ovšem neschází se příliš často Rada bezpečnosti OSN , aby tyto zločiny obou stran odsoudila. Dovedeme vůbec popustit uzdu fantazii ,jaká by byla reakce světa, kdyby Izrael povraždil během krátkého časového úseku povraždil stovky tisíc tzv. „Palestinců“?

2) Zatímco Palestinská správa byla a je vinna ostřelováním izraelského území raketami, zabíjením a mrzačení izraelských civilistů, vláda palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse platí výplaty uvězněným arabským teroristům. A jaká byla reakce bývalého prezidenta Obamy? USA vyplácely a bohužel i dodnes vyplácí finanční pomoc Palestinské samosprávě. Jen v rozmezí let 2008-2010 přispěli Američané Palestinské samosprávě 7,7 miliardami dolarů, část těchto peněz (asi polovina) je rozkradena palestinskou věrchuškou, palestinští politici mají tučná konta v zahraničí, patří mezi nejbohatší politiky světa, ovšem horší je využití té druhé poloviny, ta totiž jde na rozvíjení terorismu. Rodiny uvězněných a zabitých teroristů dostávají „pomoc“, do škol se za tyto peníze nakupují nenávistné učebnice, které vyzývají k likvidaci Židů. Palestinské děti se za ně ve „sportovních táborech“ učí házet granátem a zacházet se střelnými zbraněmi. EU rovněž přispívá miliony eur každý rok. Zkusme si představit tak absurdní situaci, v níž by naše (česká) vláda vyplácela tučné odměny doživotně odsouzeným zločincům (např. vrah Roubal či manželé Stodolovi). A můžeme si dále všimnout, že ve světě nikdy nepropukají žádné protesty proti palestinskému terorismu, ale když propukne válka mezi Izraelem a palestinskými teroristy, tak jsou Židé v Evropě napadáni, synagogy a jiné židovské či izraelské objekty demolovány. Útočníci jsou většinou muslimové, které vydatně podporují různá levicová multikulturní neomarxistická „sluníčka“.

3) A jak vypadá situace v Íránu? Bývalý íránský předák Mahmúd Ahmadinežád systematicky potlačoval veškeré známky odporu prostých íránských obyvatel. Hasan Rúhání, Ahmadinežádův nástupce, postupuje stejně brutálně, i nyní dochází k masovým vraždám v Íránu, byť je v médiích tento politik označován jako „umírněný“. Írán patří mezi země, kde je trest smrti používán v masovém měřítku. Íránská vláda podporuje libanonskou teroristickou organizaci Hizballáh, nazývá Izrael “mikrobem, rakovinným vředem”, který musí být “operativně odstraněn”. Světová veřejnost mlčí, jen málokdo je ochotný postavit se za Izrael. Americký plukovník James P. Zumwalt se vyjádřil proti přísnějšímu postupu vůči Íránské islámské republice.

4) V Iráku a v jiných muslimských státech dochází k drastickým protikřesťanským útokům, nejenom američtí a evropští politici, ale i Vatikán mlčí. Italští biskupové vyjadřují pouze “hluboké politování”, ale k účinnější reakci se nikdo neodhodlá. Tak, jak mnozí světoví politici nečinně přihlíželi k vyvražďování Židů za druhé světové války, tak přihlížíme ke “konečnému řešení křesťanské otázky” např. v Iráku, iráčtí křesťané mají jen tři možnosti, konvertovat k islámu, opustit zemi a nebo zemřít.

5) A Izrael? Čímpak se provinil a proviňuje, že čelí zuřivé nenávisti? Izrael staví domy a sídliště na „okupovaných“ respektive „sporných územích“. Reakce světa nenechá nikdy na sebe dlouho čekat. Palestinský vyjednavač Saib Irikát pravidelně prohlašuje, že výstavba bytových jednotek je proti míru, USA, EU, OSN, Rusko a Turecko pravidelně označují tento čin za “hanebný”. Bývalá vrchní představitelka diplomacie EU Catherine Ashtonová rovněž na půdě evropského parlamentu vyjádřila “hluboké zklamání a zděšení”. Nad čím? Nad budovatelským úsilím?

Jaký to kontrast, zatímco vyvražďování křesťanů v Iráku, v Sýrii a v dalších muslimských státech, palestinský terorismus, zločiny v Íránu nevyvolávají téměř žádné reakce, tak plán izraelské výstavby v Jeruzalémě a na „sporných územích“ – která nepotlačuje opozici, nevede ke genocidě obyvatelstva -se setká s takovou zuřivou a nesmiřitelnou nenávistí světových organizací, médií i politiků.

Od pradávných dob platí, že vítězové ve válce rozhodují o novém uspořádání světa. Izrael si ve vnucené válce vydobyl jen záruky své bezpečnosti. Jinak to provedl Sovětský svaz v r. 1945, kdy si přivlastnil, co uznal za vhodné, změnil mapu světa bez ohledu na nějaká práva obyvatel různých zemí. Dodnes neodčinil žádné křivdy a bezpráví spáchané ve jménu vítězství na miliónech obětí a řadě zemí. Nevrátil zcizená území a domovy masově přesídlovaným obyvatelům. Tato obrovská země ovládla prstenec satelitů – údajně “pro své bezpečí”. Další otázka proto zákonitě zní: Proč by měl Izrael, malá zemička v nepřátelském a nenávistném moři nepřátel, vydávat všanc své bezpečí, případně svou existenci? Jediná cesta, která by vedla k řešení stále výbušné situace na Blízkém východě, je cesta mírových jednání a dohod, ne však jednostranných rozhodnutí o vytvoření samostatného palestinského státu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.