1383746_nakup-nakupovanie-obchod-potraviny-supermarket-nakupny-kosik-ilustracne-crop
2.4.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Dvojí kvalita potravin zůstává. Byli jsme u toho marně

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRPodle zveřejněných informací nový návrh Evropské komise (EK) mířící do Evropského parlamentu v podstatě dvojí kvalitu potravin legalizuje. Výkřiky pro-bruselských ideologů, jak musíme „být u toho“, jak musíme zavést euro, abychom byli u toho, jak musíme brát migranty, abychom byli u toho atd., se ukázaly jenom prázdnou propagandou. Byli jsme u toho, ale vše zůstává při starém.

Ale tak je to vždy. Marně nejen Česká republika, ale i další státy poukazují, že věci nejsou tak jak mají být. Politika Junckera a jeho EK, a to i veřejně deklarovaná, spočívala v tezi: „Necháme je vypovídat a uděláme si to po svém.“ Nekontrolovatelná a nepostižitelná Evropská komise zjistila, že nemusí brát na názory jednotlivých států vůbec ohled. A protože Německo a Francie si dělají v EU, co chtějí, tak a Juncker a jeho EK se jim do plánů náramně hodili a hodí. A všechny pokusy o jakékoliv zlepšení stavu padají pod stůl.

Mnoho politických stran a hnutí vstupuje do klání o místa v Euro-parlamentu s tím, že žádají reformu Evropské unie, především reformu institucí a legislativního procesu. Při současných předpovědích to ale vypadá, že se nic nezmění. Pak tolik kritizovaná snaha EU opustit a vystoupit je ale jedinou cestou k nápravě, vzdor tomu, co vše obtížného přinesl Brexit.

Jaký má smysl být u toho, když vše funguje jako kdysi RVHP (socialistická Rada vzájemné hospodářské pomoci). Tam jsme také byli u toho, ale Moskva dělala politiku jen pro sebe a nás se nikdo na nic neptal. Z jednoho zla jsme odešli a bylo by chybou zvolit si stejné. Pokud se Evropská unie od roku 2004 takto změnila, úvahy o jejím opuštění jsou legitimní.

Že na tom proděláme? Podle posledních čísel výkonnost EU klesá už doslova rapidně a pokud to bude pokračovat, tak se tato lodička novodobého žaláře národů stejně potopí. Jako se potopil sovětský a jeho satelitní socialismus. Vždy nakonec vyhraje ekonomika nad ideologií. Je to jenom otázka času. A u toho opravdu nemusíme být.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 785 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
55 komentářů