SPOLDLUH
4.12.2020
Kategorie: Společnost

Dvě reality našeho “Matrixu”

Sdílejte článek:

BORNOVÁ

Se světem se děje něco velmi zvláštního. Štěpí se nám na dvě čím dál tím méně související reality.

Jasně, můžeme stokrát říct “ale realita je přece jen jedna”. A já bych s tím souhlasila. Ano, objektivní realita je jen jedna. Pokud se nebudeme zamotávat do kvantové fyziky a budeme mluvit o normálním makrosvětě kolem nás, je realita opravdu jen jedna – je to to, co je. Pokud v lese spadne strom, bude v tom lese ležet spladlý strom a nezáleží na tom, jestli CNN udělala dramatickou reportáž o tom, že neexistuje žádný takový strom a dokonce ani ten les.

Dvě reality

A když už tedy zmiňuji tu CNN, dostáváme se tím k problému dvou realit, které se od sebe čím dál tím více oddalují. Máme tu první realitu, která je prezentovaná… realitou. Je to realita světa kolem nás, skutečných událostí a činů, normálního logického fungování příčiny a následku, fyziky, chemie a obecně věcí, které se reálně dějí a které nás mohou fyzicky kopnout do holeně. Dovolím si ji pojmenovat realitou skutečného světa.

Pak je tu ale i ta druhá realita, která je prezentovaná převážně hlavními médii, většinou politiků z našeho civilizačního okruhu a mnoha tzv. neziskovými organizacemi. Je to zvláštní metarealita, která existuje převážně jen v tištěných médiích a v digitálním světě, ale přesto má obrovský vliv na naše životy. Tuto realitu si pojmenujme třeba politicko-mediální realita.

Ať to není tak abstraktní, ukažme si pár příkladů.

Masová migrace

Realita skutečného světa – do Evropy se hrnou milióny ilegálů, většinou mladých nevzdělaných mužů. Dělají to za pomoci převaděčských mafií, neziskových organizací a levicového korporátně-politického molocha. Kdekoli se pak zvýší počet těchto ilegálních migrantů, raketově vzroste zločinnost, znásilňování, domácí násilí, vraždy, pouliční nepokoje, chudoba, nerovnoprávnost a skutečná homofobie. Z míst, kde se tento druh migrantů objeví, se rychle stávají pro původní Evropany takřka neobyvatelné lokality, kterým se dříve říkalo ghetta a dnes se jim říká no-go zone (“místo, kam se raději nechodí”).

Realita politicko-mediální – do Evropy spořádaně přicházejí zástupy zbídačených uprchlíků z válkou zmítaných zemí. Jsou to převážně bezbranné děti, kterým musíme za každou cenu pomoci. Sem tam se v oblastech, kde je uprchlíků hodně, objevují drobné problémy, ale rozhodně neexistují žádné no-go zóny, ve kterých raketově rostou pouliční nepokoje a kriminalita. Ten, kdo tvrdí cokoli jiného, je rasista/fašista/nácek a je třeba na něj podat trestní oznámení za šíření nenávisti. Pokud žaloba nevyjde, tak je potřeba dezinformátora alespoň umlčet a zkomplikovat mu život jak to jen jde – pro takové nácky totiž v naší laskavé, libberální společnosti není místo.

Prezidentské volby v USA 2020

Realita skutečného světa – korespondenční hlasování bylo absolutní fiasko – lidem přišlo do schránky třeba i deset hlasovacích lístků, které mohli bez problémů použít a poslat zpět. Ve volbách hlasovalo až 7 000 000 mrtvých voličů (všichni vždy jen pro Bidena). Nikde samozřejmě nebylo potřeba předložit žádný průkaz totožnosti, takže hlasovat mohl kdokoli za kohokoli (předkládání průkazů je prý rasistické). Díky covidu se kontrola započítávání hlasů proměnila ve frašku (kontrolor se např. nesměl přiblížit na víc než 6 metrů ke stolu, kde se pracovalo s lístky). Servery, které se používaly pro sčítání hlasů, jsou v podivném systému umístěném v Německu a Španělsku a data v nich se naprosto nesmyslně měnila (vše přeskakovalo ve prospěch Bidena, v řádu statisíců až milionů). Biden, který má kvůli očividné stařecké demenci potíže i s vyjadřováním, na jehož shromáždění nikdo nechodil a jehož proslov při nedávném díkůvzdání poslouchalo jen 1 000 lidí, vyhrál nejdrtivěji v americké historii. V počtu voličů překonal naprosto všechny – i kdysi megapopulárního Obamu. V některých oblastech ho volilo více než 100% voličů, což je opravdu úspěch. Celkově se okolo těchto voleb objevilo tolik nesmyslů, chyb a statisticky naprosto nemožných situací, že šlo o jedno z největších volebních fiasek v historii moderního světa. USA se dostalo na úroveň banánové republiky. I kvůli tomu běží v USA spousty soudních procesů, servery v Německu byly zabaveny kvůli přezkumu logů atd.

Realita politicko-mediální – média vyhlásila Bidena ještě v průběhu hlasování totálním vítězem. Tento mladistvý muž plný energie rozdrtil rasistu a ruského kolaboranta Trumpa. Trumpa teď všichni opouštějí, protože kolem sebe jen vztekle kope jako malé dítě, které odmítá uznat poctivou porážku. Pro volební podvod nemá absolutně žádné důkazy a hned jak ho nový prezident Biden dostane z Bílého domu, bude na něj podána spousta žalob za to, že je to zlý člověk a podvodník.

COVID-19

Realita skutečného světa – kolem února k nám přišla z Číny nová verze  koronaviru, pravděpodobně uměle vytvořená. Protože šlo o nový a poměrně dost virulentní virus, pravděpodobně pozabíjel desetitisíce až statisíce lidí po celém světě (běžný problém s novými kmeny virů). Po krátkém a prudkém březnovém zvýšení počtu umrtí mezi velmi ohroženou částí populace (obvykle staří lidé s mnoha jinými těžkými nemocemi) virus skoro přestal zabíjet. Výjimku tvoří jen některé země, kde k prudému a krátkému vychýlení došlo až v říjnu (např. Česká republika). Smrtnost viru se aktuálně odhaduje na méně než 0,2%, tj. je někde na úrovni horší chřipkové epidemie. Jako reakce na to se dělá naprosto gigantické množství opatření, které mají většinou na ochranu zdraví spíše negativní efekt – např. konstantí vyvolávání strachu a trvalého stresu díky stylu zpráv v médiích. Máme tu bezprecedentní útoky na svobodu pohybu, shromažďování a vyjadřování. Ničení malých a středních podnikatelů, ale zároveň podpora obřích nadnárodních řetězců. Vše neuvěřitelně zvyšuje stres, dlouhodobý stres způsobuje konsntatní zánět a konstatní zánět likviduje imunitní systém. K tomu máme plošné nošení roušek, jejich účinnost proti šíření virů je mnohem častěji zpochybňovaná než podporovaná (podle největší praktické studie je rozdíl rizika nákazy při nošení a nenošení roušek jen 0,3%). Máme zkomplikované možnosti jak sportovat, přičemž sport a otužování je v prevenci COVID-19 neskutečně účinnou prevencí. Nemocnic dostávají obrovské finanční bonusy za pacienty, které vykazují jako COVID-19 atd. atd., stačí si přečíst některé z mých přechozích článků. Přitom země, které žádná drakonická opatření nenasadila (Švédsko, Bělorusko, Japonsko, Florida…) jsou na tom v počtu “nadměrných úmrtí” stejně nebo lépe než země, které drakonická opatření nasadila – tyto země ale v podstatě přestaly v médiích existovat. Vše mají vyřešit až experimentální a nedostatečně otestované mRNA vakcíny, na které dostaly obří farmaceutické korporáty speciální výjimku, aby nemusely nést zodpovědnost za negativní následky, které vyvolají. V plánu jsou i tzv. “covid pasy”, bez kterých nám nebude umožněn volný pohyb.

Realita politicko-mediální – máme tu nejhorší epidemii od dob Španělské chřipky, nebo možná i od Černé smrti. V ulicích se sice ZATÍM nepovalují tisíce mrazáků plné mrtvol…ale mohly by, pokud nezůstaneme v trvalém lockdownu. Musíme se řídit tím, co říká Světová Zdravotnická Organizace…tedy pokud zrovna říká to, co se hodí. Pokud WHO zpochybňuje lockdowny nebo plošné nošení roušek, je samozřejmě ignorována. Každý nevzdělaný vidlák, který zpochybňuje drastická opatření proti epidemii, je osobně zodpovědný za každou smrt, která se v roce 2020 stane. Všichni odborníci totiž potvrzují, že COVID-19 je neskutečně nebezpečný…tedy všech asi 10 odborníků, kteří se v médiích neustále protáčí, protože nikdo jiný není ochotný říkat to, co je potřeba. K problému se totiž smí vyjadřovat jen skuteční odborníci, tj. virologové a epidemiologové, protože nikdo jiný covidu nerozumí – ani praktičtí lékaři, kteří s covidem reálně bojují v nemocnicích…tedy pokud se nepřidají k expertům, kteří straší ulicemi plnými mrtvol – v tom případě se jim slovo dá. Roušky jsou doslova zázračným nástrojem prevence – bez nich by lidé padali mrtví k zemi a všechny nemocnice by se zhroutily. Atd. Atd. Vše vyřeší zázračné nové vakcíny, které jsou naprosto bezpečné a mají rekordní, až 90% účinnost. Ovšem jen ty od vybraných západních firem jako Pfizer nebo Moderna – standardnější vakcíny z Ruska a Číny jsou velké zlo. Všechny zprávy o jakýchsi “covid pasech” jsou samozřejmě jen konspirační teorie, šířené dezinformačními weby. Očkování bude samozřejmě naprosto dobrovolné, po vakcinaci pak dostanete covid pas, díky kterému se konečně budete moci volně pohybovat.

Co s tím?

Je to zvláštní, ale i když se obě popisované reality od sebe čím dál tím více liší, pořád existují zároveň. Obě extrémně ovlivňují naše životy, obě mají svoje odhodlané zastánce a také čím dál tím větší skupinu skupinu lidí někde mezi tím, kteří sice pravidelně čtou a poslouchají horory v médiích a sledují co říkají politici, ale pak také vidí reálný svět kolem sebe a dostávají zprávy od malých blogerů – a začínají vidět, že ty věci nějak nejdou dohromady. A to vyvolává větší a větší napětí a zmatek.

Moderní digitální svět kalifornských “big tech” firem dělení lidí do “informačních bublin” paradoxně napomáhá, protože lidi záměrně udržuje v izolovaných ideových “chlívečcích”. Původně to bylo hlavně kvůli algoritmické analýze jejich chování kvůli reklamě, ale aktuálně už to jde daleko za původní smysl. Jde o řízenou politickou hru. Je tedy možné se hned po sobě podívat na video, kde nějaký věděcký kanál vychvaluje plošné nošení roušek a má milion shlédnutí a velmi pozitivní hodnocení a hned potom se podívat na video na jiném vědeckém kanálu, které plošné nošení roušek trhá na cucky a má také milion shlédnutí a velmi pozitivní hodnocení…(dokud tedy to druhé video není tatíčkem Googlem zablokováno).

Tenhle problém skutečn reality a reality popisované v médiích tu byl vždy, ale někdy kolem roku 2015 to neuvěřitelně akcelerovalo a v roce 2020 do toho COVID-19 napíchal steroidy. Až se z toho nejen mě vybavují části z nesmrttelné knihy 1984.

„Jestliže má někdo vládnout natrvalo, musí umět zvrátit smysl skutečnosti.“ — George Orwell, 1984

Co tedy s tím? Čím déle tenhle problém necháme hnisat, tím horší to pak bude, až se bolák prořízne a všechno to svinstvo se rozstříkne do okolí. A ten proces závěrečného mokvání už začal. Buďme připraveni – v následujících letech bude potřeba spousta statečných lidí s pevnou vůlí.

VOXCHCI-ZDE

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 843 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)