tv-2964103_1280
27.5.2019
Kategorie: Kultura a tipy

DVB-T2 přichází. Už od 30. června!

Sdílejte článek:

O DVB-T2 se mluví už pěkných pár měsíců. Ostatně spouštění běží postupně již od roku 2010. Nicméně v současné době se blíží jedno datum, 30. června, kdy regionální stanice přestanou podporovat starší DVB-T. Úvahy o tom, jak budou lidé situaci řešit, jsou tedy opět aktuální.

S DVB-T2 přichází modernizace. Budeme mít kvalitnější obraz a barevné podání, ale i zvuk, dostaneme vysílání v HD kvalitě. Pro ty, kteří již mají přijímač s podporou DVB-T2, nový standard přinese jenom samé výhody. A ostatní? Těm nezbyde nic jiného než situaci nějak řešit, něco dokoupit nebo prostě jen změnit způsob, jakým přijímají televizní vysílání.

Můžete si koupit nový přijímač či televizi

Není tomu příliš dlouho, co se ve velkém nakupovaly set-top boxy. Nyní lze udělat něco podobného. Prostě si pořídíte novější přijímač, který bude DVB-T2 zvládat. Případně investujete do nové televize, jež už sama o sobě tuto novou technologii bude podporovat.

Jak je to se sdílenými anténami?

Na velkých bytových domech zpravidla bývá společná televizní anténa. Možná tedy nebudete muset nic řešit samostatně, vyřeší se to změnou v této anténě. Je třeba vyměnit kanálové vložky nebo je přeladit, případně přesměrovat anténu na přijímače, které budou DVB-T2 vysílat. Všechno tohle však chvilku trvá, akci musí schválit výbor či vlastníci, a tak není na co čekat.

Vždycky je tu ještě možnost vést televizi kabelem

Máte toho neustálého nakupování set-top boxů a dalšího vybavení plné zuby? Nejste sami. Existuje však cesta, kterou to vyřešíte jednou provždy. Pořiďte si domů kabelový internet a veďte televizi také přes kabel. Vysílání máte zajištěné navždy, navíc získáte novou vychytávku – možnost pouštět si všechny televizní programy ze záznamu. Jak na to? Zkuste třeba společnost AIM, která nejdříve nabízela internet Prosek, nyní ale z pražských sídlišť vyrostla. Internet i televizi nabízí AIM po celé ČR. Nechte si tedy u nich na webu zjistit, zda pokrývají i vaši oblast, a jděte do toho! Internet stejně platit musíte, tak proč k němu nemít vyřešenou ještě televizi?

Na závěr však máme ještě jednu pozitivní zprávu. ČR má na DVB-T2 plně přejít až v roce 2021, takže odstávka regionálních televizí 30. června letošního roku vás ještě nemusí tolik děsit.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč

Celkem za měsíc: 7 066,00 Kč
Vybráno 20.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 555 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.