european-parliament-2224221_960_720
16.12.2018
Kategorie: Politika

Dvakrát ze Štrasburku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Mnohokrát jsem – ať už na facebooku, nebo jinde – psal o konfliktu zájmů Andreje Babiše, respektive o nebezpečích, která se ukrývají v kumulování politické, ekonomické a mediální moci.

Dotyčný tomuto pokušení ze zneužití koncentrace různých mocí může podléhat. Anebo také nemusí. To faktické zneužití je třeba dokázat. To bychom totiž zrovna mohli zákonem zakázat, že nikdo opravdu bohatý do politiky nesmí. Ale to přece nechceme. Chceme, aby kdokoli – nejen Babiš – své postavení, respektive bohatství nezneužíval.

Teď jsme ovšem svědky něčeho úplně jiného. Totiž vydírání. Jenže nevydírá Babiš, nýbrž Evropská unie. Že je politik Babiš bohatý a že i nyní prostřednictvím svěřenských fondů vlastní rozsáhlý majetek, se totiž ví už pár let. Stejně tak se dlouho ví, že Agrofert podniká v odvětvích, která čerpají evropské dotace. A ještě je třeba připomenout, že pravidla pro čerpání dotací nestanovuje Babiš, nýbrž EU.

A proto si nelze nevšimnout, že něco, co kupodivu doteď nikomu v Bruselu/Štrasburku nevadilo, najednou vadí a za pochodu se mění pravidla. Co se skrývá za oním „najednou“? Třeba to, že Česká republika se spolu s dalšími státy V4 staví na zadní v otázce uprchlíků nebo že nepodepsala Marakéšský protokol… a takhle by se dalo pokračovat.

Takže vyděrači z EU vzkazují: „Koukej se, Andreji, zařadit do houfu, nebo uvidíš!“

Že u toho v Evropském parlamentu asistují i čeští politici, a to ve stylu, když nejsme schopní porazit Andreje doma, tak mu aspoň zavaříme v Bruselu, je už jen v řádu tradičních věcí českých.

Po „krymském“ ataku stouply preference ANO o pět procent. Abychom se ještě nedivili, že po tom štrasburském europarlamentním budou atakovat čtyřicítku.

————————

To si tak jdete na vánoční trhy, když tu vás někdo zastřelí, případně zapíchne. V rámci kulturního obohacení u toho křičí Alláh akbar! Načež dotyčný nasedne do taxíku a odjede.

Policie znala totožnost pachatele a věděla, co je to za ptáčka. Dokonce už dlouho. Hm, tak to je moc fajn, to můžeme být hned klidnější.

Evropští poslanci, tedy ti, z nichž mnozí jsou spolupachateli onoho kulturního obohacení a v příčinných souvislostech de facto skutečnými viníky, byli tentokrát nikoli semknuti, nýbrž zamknuti ve své slonovinové věži, pardon Evropském parlamentu. Nesměli vycházet, a když, tak jenom s ozbrojeným doprovodem.

My ostatní takový doprovod nemáme. Když se nám to nelíbí, jsme extremisté, xenofobové a náckové. Vítejte v Evropské unii vzor 2018!

Jak dlouho si to ještě necháme líbit?

stepanek
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.