USAFLAG
13.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Dva zlomové momenty pro budoucí vývoj USA

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaAčkoliv si televizní štáby a sociální sítě užívaly mediálně vděčné záběry protestů ze sídla amerického Kongresu, zanikly poněkud neprávem dvě události, které mohou mít přelomový vliv na budoucí vývoj Spojených států.

První je spjata s datem 5.ledna 2020, kdy republikáni ztratili dvě klíčová křesla v americkém státě Georgia ve  volbách do Senátu (horní komoře Kongresu), což pro republikány znamená úplnou ztrátu Kongresu.

Výhra dvou demokratických kandidátů je více než podezřelá, přihlédneme-li k možným povolebním machinacím prezidentské volby při sčítání hlasů i s ohledem na skutečnost, že jednomu z republikánských kandidátů chybělo v prvním kole 0,3% hlasů ke zvolení (nutnost dosáhnout 50%), aby ve druhém kole „nečekaně“ vyhrál demokratický kandidát.

Senát USA: splnění ideologických požadavků na úkor profesní odbornosti

V americkém systému má Senát mnohem větší pravomoci než u nás. Nejen, že schvaluje ministry ve vládě, ale kromě ratifikace mezinárodních smluv jmenuje soudce Nejvyššího soudu včetně federálních soudců. A tady se mají američtí občané na co těšit. Nový Senát bude nejspíš důsledně prověřovat kádrový profil nominovaného kandidáta na základě „nových pokrokových“ měřítek jako je pozitivní vztah k menšinám, gender feministická agenda i protirasistické postoje a podle nich vybírat příští federální soudce.

Dají se očekávat „novodobé hony na čarodějnice“, ostatně ve vědeckém prostředí již tento hon na nepohodlné vědce, co si dovolili jen zpochybnit fakta o globálním oteplování prezentovaná médii již začal (vyhazovy z univerzit, pozastavení grantů, atd.). Autocenzura a potlačení odborné diskuze s nepohodlnými názory nabyde mohutnějších rozměrů.

Nastane stejná situace jako v zemích bývalého východního bloku za socialismu, kdy ideologie měla přednost před profesní odborností. Důsledky budou katastrofální a tzv. deep state se dále prohloubí.

Možná někteří namítnou, že jde pouze o výměnu stran v Kongresu jako tomu bylo za demokratického prezidenta Clintona. Mezi érou Billa Clintona a dnešní dobou je ale jeden zásadní rozdíl. Demokratická strana se za posledních 20 let posunula výrazně doleva a stranu se dnes snaží ovládat krajně levicoví liberálové usilující o formu nazelenalé marxistické diktatury.

V rámci objektivity je nutné zmínit i centristy v řadách Demokratické strany, ale jejich postavení bude svízelné, poněvadž již dnes jsou nuceni přebírat program Nové levice.

Pozvolné zavádění novomarxistické diktatury

Novomarxističtí pokrokáři se na rozdíl od svých rudých předchůdců poučili a neprovádí změny naráz, ale postupně a nenápadně. Tak jako pochod akademickými institucemi trval novomarxistům více jak jednu generaci, bude omezování svobody postupné a BLM protesty a rabování budou spíše výjimkou. Žábě se musí voda zahřívat postupně, pak už z vody vyskočit nemůže, podobný vývoj se dá předpokládat při procesu postupného okleštění demokracie v USA.

Joe Biden má nyní po volbách do Senátu volné ruce a s podporou Kongresu a médií nyní marxističtí pokrokáři budou chtít zakončit kulturní revoluci v menšinových , feministických a dalších tématech namířených proti rodině a původní křesťanské identitě USA v součinnosti s masivní podporou migrace z muslimských zemí provázenou vzrůstající mocí řady islámských a proimigračních organizací na území USA v rámci příští politiky „tolerance a otevřené společnosti“.

Připočteme-li v ekonomické oblasti vyšší míru zdanění, částečné znehybnění pracovního trhu levicovými regulacemi, další přerozdělování a posilování státního aparátu, spuštění nejrůznějších „grantů“ a rozhazovačných státních programů se zvláštní preferencí na boj proti klimatickým změnám, máme tu do budoucna ideální prostředí pro korupci a ekonomiku s narůstajícím obřím deficitem, což ve výsledku povede k zeslabení mezinárodního postavení USA jako světové velmoci číslo jedna.

Volby budou spolurozhodovat sociální sítě

Druhým zlomovým milníkem je prakticky neomezená moc sociálních sítí, které se po nepokojích v Kongresu rozhodly zablokovat účet prezidenta USA Donalda Trumpa. Facebook částečně do konce volebního období, Twitter dokonce doživotně.

Twitter svůj krok ospravedlňuje zdůvodněním obav kvůli nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem ze strany prezidenta. Jedná se o naprosto bezprecedentní rozhodnutí, prezident Trump má jen na Twitteru přes 88 milionů sledujících!

Sociální sítě již dnes rozhodují, kterému kandidátovi dovolí publikovat příspěvky a kterému kampaň omezí nebo přímo znemožní, stávají se z nich postupně soudci s neomezenými pravomocemi. A to je již pro demokracii velké nebezpečí.

Neustále omílaná námitka, že jde přece o soukromou firmu a ta si může dělat, co chce, je lichá, poněvadž železniční společnosti jsou také soukromé firmy, ale nemohou svévolně rozhodnout vozit jen určitou skupinu obyvatel a další vyloučit z přepravy. Již při prezidentských volbách docházelo ze strany sociálních sítí k mazání příspěvků, nyní již zcela nepokrytě cenzurují v „zájmu veřejného blaha“. Kam prosazování zájmů veřejného blaha v dobách minulých došlo, víme tady v Evropě z historie moc dobře všichni. Cenzura, zatýkání, věznění i popravy nebyly ničím výjimečným.

Sociální sítě bude nutné (nejen v USA) demonopolizovat a nastavit pokuty za neoprávněné mazání účtu. Jenže nastupující vládní garnitura jde sociálním sítím na ruku, takže žádné změny nečekejme, naopak zhoršení svobody na sociálních sítí podobně jako v některých západoevropských zemích.

Zeslabení vůdčí role USA

Vzhledem k výše uvedeným pravděpodobným změnám se dá v budoucím vývoji USA předpokládat další omezování svobody, prohloubení příkopů ve společnosti a zvýšené cenzurní zásahy na sociálních sítích.

V ekonomické oblasti budou USA nejspíš postupně slábnout.

Většina amerických obyvatel si však postupné oklešťování svobod neuvědomuje, poněvadž nezažili komunistickou diktaturu a média hlavního proudu tato omezování svobody a vnucování menšinových ideologií prezentují jako něco pozitivního a spravedlivého.

S největší pravděpodobností si do budoucna krajně levicový establishment prorůstající do všech pater státní správy (deep state) již všechny klíčové volby v součinnosti se sociálními sítěmi dokáže „pohlídat“. Proto můžeme hovořit o největší hrozbě pro americkou demokracii mající podobu rakoviny zeslabující imunitní systém společnosti zevnitř.

 

TROSKAKNIHA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 095 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)