hranice
23.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Dva roky zavřené hranice, dovolené jen v Česku

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRTak to je prognóza z vlády resp. Ústředního krizového štábu, který je pracovním orgánem vlády, a je velmi střízlivá. Je totiž zřejmé, že jen hraniční karanténa zabrání zpětnému zavlečení viru a stejně tak tomu je u možnosti nakazit se v zahraničí. Odhad, že bude světu trvat dva roky, než pandemii zcela porazí, se jeví jako správný. Sluší se k tomu připomenout názor lékařů, že vakcína, která by představovala budoucí ochranu, se bude vyvíjet právě ony očekávané dva roky.

Je samozřejmé, že hranice nebudou a ani nemohou být absolutně nepropustné. Zásobovací kamiony a vlaky budou hranice dál překračovat, stejně jako činí dnes. Česko není soběstačné v řadě komodit a jejich dovoz bude pokračovat. Doufejme, že to bude možné. Důležitým úkolem provozu na hranicích bude zkoumání zdravotního stavu řidičů, strojvedoucích a vlakových posádek a jejich testování na koronavir. Rychlo-testy údajně vyžadují deset minut, což by nebylo tak strašné. Že se na hranice vrátí nějaké ty kolony si budeme muset znovu zvyknout. Je lepší čekat, než být znovu ohrožen.

Podle ekonomů bude stát muset vynaložit miliardy na udržení ekonomiky a odhad rozpočtové ztráty se zvýšil už na 200 miliard korun. Vypadá to strašlivě, ale pokud by to bylo jen 200 miliard, tak by z toho Česká republika vyšla ještě levně. Připomeneme, že ztráta z podivně provedené transformace ekonomiky v devadesátých letech se odhaduje na bilion korun, a také to Česká republika přežila.

Možná, že nyní bude moci vláda spíše odrážet absurdní požadavky různých aktivistů, zelených predátorů a jiných skupin. Debaty o některých zákonech nabudou, opět doufejme, argumentace odpovědné. Například stavební zákon asi vyžaduje přednost, Istambulská úmluva by měla skončit v koši. Ve stejném koši by měly zůstat požadavky na peníze pro všelijaké neziskovky a české, tak navyklé dávkaření by mělo být hodně regulováno a sníženo.

Vláda a české politické strany by si po druhé (!!) krizové zkušenosti s EU měly říci, jak chtějí pokračovat dál. Vrátit se ke zjevně nefunkčnímu současnému modelu by zvolil jen naprostý hlupák. V tomto kritickém přístupu nebude Česko osamocené. Všechny členské státy EU (vyjma Francie a Německa zřejmě) budou hodnotit, zda současný model evropské integrace pod knutou sebestředných úředníků dirigovaných Berlínem a Paříží je to, co lze dnes národům Evropy předložit jako pokračující model. Neosvědčil se ani při první krizi, ani při druhé, takže kdo má zájem vyzkoušet špatné potřetí?

To je totiž otázka, která bude zítra na pořadu dne. Vedle znovurozběhnutí ekonomiky budou muset všechny členské vlády EU zauvažovat, proč jsme se nechali zavléct Německem a Francií do politického modelu, který se blíží socialismu, ale na rozdíl od socialismu v něm fungují fanatické nenávistné skupiny a EU se hroutí při jakémkoliv větším problému. Francie a Německo budou zase přes EU opět nabízet politické úplatky, aby jejich model zůstal zachován. Ale jen zcela nezodpovědný a chorobně chamtivý si vezme peníze, které na obou stranách mají nalepený koronavir nebo něco tomu podobného.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 650 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.