hranice
23.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Dva roky zavřené hranice, dovolené jen v Česku

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRTak to je prognóza z vlády resp. Ústředního krizového štábu, který je pracovním orgánem vlády, a je velmi střízlivá. Je totiž zřejmé, že jen hraniční karanténa zabrání zpětnému zavlečení viru a stejně tak tomu je u možnosti nakazit se v zahraničí. Odhad, že bude světu trvat dva roky, než pandemii zcela porazí, se jeví jako správný. Sluší se k tomu připomenout názor lékařů, že vakcína, která by představovala budoucí ochranu, se bude vyvíjet právě ony očekávané dva roky.

Je samozřejmé, že hranice nebudou a ani nemohou být absolutně nepropustné. Zásobovací kamiony a vlaky budou hranice dál překračovat, stejně jako činí dnes. Česko není soběstačné v řadě komodit a jejich dovoz bude pokračovat. Doufejme, že to bude možné. Důležitým úkolem provozu na hranicích bude zkoumání zdravotního stavu řidičů, strojvedoucích a vlakových posádek a jejich testování na koronavir. Rychlo-testy údajně vyžadují deset minut, což by nebylo tak strašné. Že se na hranice vrátí nějaké ty kolony si budeme muset znovu zvyknout. Je lepší čekat, než být znovu ohrožen.

Podle ekonomů bude stát muset vynaložit miliardy na udržení ekonomiky a odhad rozpočtové ztráty se zvýšil už na 200 miliard korun. Vypadá to strašlivě, ale pokud by to bylo jen 200 miliard, tak by z toho Česká republika vyšla ještě levně. Připomeneme, že ztráta z podivně provedené transformace ekonomiky v devadesátých letech se odhaduje na bilion korun, a také to Česká republika přežila.

Možná, že nyní bude moci vláda spíše odrážet absurdní požadavky různých aktivistů, zelených predátorů a jiných skupin. Debaty o některých zákonech nabudou, opět doufejme, argumentace odpovědné. Například stavební zákon asi vyžaduje přednost, Istambulská úmluva by měla skončit v koši. Ve stejném koši by měly zůstat požadavky na peníze pro všelijaké neziskovky a české, tak navyklé dávkaření by mělo být hodně regulováno a sníženo.

Vláda a české politické strany by si po druhé (!!) krizové zkušenosti s EU měly říci, jak chtějí pokračovat dál. Vrátit se ke zjevně nefunkčnímu současnému modelu by zvolil jen naprostý hlupák. V tomto kritickém přístupu nebude Česko osamocené. Všechny členské státy EU (vyjma Francie a Německa zřejmě) budou hodnotit, zda současný model evropské integrace pod knutou sebestředných úředníků dirigovaných Berlínem a Paříží je to, co lze dnes národům Evropy předložit jako pokračující model. Neosvědčil se ani při první krizi, ani při druhé, takže kdo má zájem vyzkoušet špatné potřetí?

To je totiž otázka, která bude zítra na pořadu dne. Vedle znovurozběhnutí ekonomiky budou muset všechny členské vlády EU zauvažovat, proč jsme se nechali zavléct Německem a Francií do politického modelu, který se blíží socialismu, ale na rozdíl od socialismu v něm fungují fanatické nenávistné skupiny a EU se hroutí při jakémkoliv větším problému. Francie a Německo budou zase přes EU opět nabízet politické úplatky, aby jejich model zůstal zachován. Ale jen zcela nezodpovědný a chorobně chamtivý si vezme peníze, které na obou stranách mají nalepený koronavir nebo něco tomu podobného.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 698 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.