ISLAMMOTLIDBA
1.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Dva metry muslimů

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

V posledních dnech a týdnech se ukazuje, jak mají muslimští spoluobčané v Evropě i ve světě dva metry při hodnocení toho, co je v souladu s islámem a jejich úctou k Mohamedovi, a co vlastně je špatně. Co ignorují, či dokonce schvalují, a kvůli čemu řvou, zabíjejí a pustoší. Narážím teď na události ve Francii i dalších zemích Evropy, které se přelévají do mezinárodních vztahů s Erdoganovou Osmanskou říší, jeho satelity, ale i dalšími zeměmi jako je Pákistán a podobně. Tou událostí jsou další karikatury Mohameda a vražda francouzského učitele Samuela Patyho.

 
Před nedávnem otřásla Francií, která je sužována neúspěšným multikulturalismem, neomarxismem a naprostým selháním vnitřních i vnějších bezpečnostních mechanismů, vražda učitele Samuela Patyho. Tento učitel si v rámci výuky týkající se svobody projevu dovolil použít karikatury Mohameda, přičemž muslimským studentům nabídl, že mohou opustit výuku této hodiny, pokud je to uráží. Ani tato benevolence nestačila na to, aby unikl odplatě islámu a jeho stoupenců.
 
Muslimští rodiče na něho začali organizovat lynč, žádali jeho vyhazov z práce, ale když se ukázalo, že budou neúspěšní, situaci za ně vyřešil čečenský fanatik Abdulláh Anzorov. Osmnáctiletý kluk, který ve Francii žil od svých 6 let. Zaútočil na Patyho, zabil ho a nožem mu uřezal hlavu. Při pokusu o zatčení byl zastřelen francouzskou policií. Následně přišli vraždy křesťanů v Nice a Avignonu…
 
Tyto brutální vraždy přichází jen pár měsíců poté, co francouzská parlamentní komise ve spolupráci s bezpečnostními složkami, feministickými organizacemi a nevládními odborníky konstatovala extrémní nárůst islámského separatismu, salafismu a wahhábismu v celé Francii, vyjma Bretaně (severozápad Francie). Přišla v době, kdy vláda začala rozšiřovat tresty za polygamii, nucená manželství, za ženské obřízky a „certifikáty panenství“, v době, kdy se v Alsasku-Lotrinsku šíří útoky na nevhodně oblečené ženy. Všechno to, před čím varovali „pomatení“ konvičkovci a spol., se nyní naplňuje a ulice měst budou zaplaveny krví, jak řekl před desítkami let, již britský konzervativní politik Enoch Powell.
 
Ale pojďme se podívat, ještě na jiný aspekt celé situace. Emanuelle Macron se rozhodl využít situace a rozhodně se postavil za svobodu slova a vyjadřování. Osmanský sultán Erdogan na to reagoval slovy, že Macron není duševně v pořádku. Saudi kondolovali, ale taky řekli, že islám nemá být urážek. Téměř identicky se vyjádřili Jordánci. Podobně se vyjádřil čečenský islamistický diktátor Kadyrov, zatímco Selim Imadájev, ruský muslimský sportovec označil Anzorova za hrdinu, načež byl vyhozen ze sportovní organizace UFC.
 
Zároveň, ale došlo k odporu. Obyvatelé Kuvajtu a Kataru zahájili bojkot francouzského zboží, který podpořil Erdogan. Pákistánský premiér Imran Chán prohlásil, že Francie podporuje islamofobii, Maroko označilo karikatury jako provokaci, Irán odsoudil karikatury jako nenávist k islámu maskovanou svobodou vyjadřování a v Bangladéši desítky tisíc lidí protestovali proti Macronovi.
 
A jaké jsou tedy dva metry muslimů? Výborným příkladem jsou Saudi a Imran Chán. Saudi žádají respekt k náboženským symbolům, a kritizují karikatury. Tvrdou kritiku vyjádřil Imran Chán. Ve stejnou dobu, Saúdská Arábie ústy korunního prince Muhammada bin Salmána a Pákistán ústy premiéra Imrana Chána, veřejně schvaluje uvěznění a pronásledování statisíců čínských muslimů, Ujgurů, v západní Číně, jejich převýchovu a izolaci označují za „boj proti terorismu a extrémismu“. Proč? Protože bránit svobodu slova, tisku a vyjadřování, publikování karikatur a bránit právo vysmívat se náboženským autoritám je pro muslimy důležitější a citlivější, než nechat statisíce svých souvěrců vystavených perzekuci v Číně, byť Ujgurové svou separatistickou činností a spoluprací s alKajdou a dalšími podobnými skupinami, si dílem zavinili svou situaci sami.
 
Zhruba 10% francouzské populace jsou muslimové. U každého desátého Francouze se tak musí vláda obávat o věrnost k sekulárnímu zřízení francouzské republiky a její ústavy. Zároveň bych na závěr doplnil poměrně zajímavý postřeh z České republiky. Organizace HateFree jen pár dní po vraždě Patyho uveřejnila srdceryvný článek o utiskovaném českém muslimovi. Až s mnohem větším odstupem uveřejnila na své facebookové stránce text týkající se událostí okolo Patyho. Někomu je evidentně bližší kabát, než košile.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 161,48 Kč
Vybráno 26.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 062 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)