PRYMULAVOJTECH
22.9.2020
Kategorie: Politika

Dva kozlové v jeden den

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch včera rezignoval. Domluvené to ale měl ještě před nedělí (i před otázkami Václava Moravce), takže byl na jeho místo promtně dosazen Roman Prymula, který se od dnešního rána ujímá funkce. 

Vidlácky bych řekl, že oba dva nyní naplní celý smysl své funkce i osobnosti. Adam Vojtěch byl od začátku dosazen na nepopulární ministerstvo, kde nikdo dlouho nevydržel, ne proto aby byl dobrým ministrem, protože to v našem zdravotnickém systému ani dost dobře nejde, ale jednoduše proto, aby se v pravý čas stal obětním kozlem na jehož záda budou naloženy všechny skutečné i domnělé hříchy a bude vyhnán do pouště. 

Když jsem sledoval, kolikrát si Vojtěcha všichni podávali (včetně Babiše), ale ten přesto nikdy neodstoupil, nevzepřel se a vlastně plnil dál svůj zadaný úkol, tak jsem si nedovedl představit jiný důvod jeho ministerské existence. A vydržel kurňa dlouho. Vzhledem k tomu, jak dojemně se s ním Babiš včera loučil, řekl bych že nejsem daleko od pravdy, když řeknu, že Vojtěch je už jednou nohou na cestě do brzkého, ale dobře placeného důchodu někde hodně daleko od naší zemičky, kde bude ve svém domě na pláži popíjet cuba libre a mít všechno u zádele. Babiš mu to s chutí zacáluje, protože nikdo za něj nevytahal z ohně víc kaštanů než on.  

Navíc Vojtěch byl opravdu za slušňáka co na sobě nechá dříví štípat. Václav Moravec vedle něj ve svém pořadu vypadal jako největší hajzl a nejpodlejší gauner  a vsadím se, že po posledních nedělní Otázkách VM dostalo hodně lidí obrovskou chuť volit Babiše i když k němu doteď měli velmi vlažný vztah. Já jsem jeden z nich. 

Tož obětního kozla bychom měli a dokonce to i zafunguje. Za všechno nepovedené může Vojtěch, protože byl slabý, protože byl slušňák, protože byl blbec, protože… dosaďte si sami. Pro každého se něco najde a na každou lidskou vlastnost najdete na youtube příslušné video s naším kinderministrem. 

Čímž se dostáváme k druhé navýsost zajímavé figuře. Velekněz svědků Covidových, plukovník Prymula, vojenský doktor, zupák, kaprál, a epidemiologický alarmista v jedné osobě. Postavte ho vedle Vojtěcha a ještě více vynikne rozdíl mezi nimi. 

Ten chlap neměl problém od začátku tvrdit, že se mají hranice na rok zavřít. Tvrdě prosazoval tvrdá opatření. Čerta starého se staral, co o něm řeknou média. Měl nějaký názor a toho se držel i když byl krajně nepopulární a vlastně neustále až dodnes zastává tvrdou linii, kterou obhajoval mnohem přímočařeji než Rastislav Maďar, který přece jenom jako civilista nezná tolik vojenskou šikanu i nepsaná pravidla díky kterým se z vojcla stane plukovník. Prymula se prostě z nějakého redaktůrka neposere. 

Kozel zahradníkem… Toto přísloví je ještě mnohem trefnější, než to vypadá. Bude z něj plukovník-ministr, nebo ministr-plukovník? Tvrdý alarmista teď bude nejen poradce, ale bude mít i odpovědnost. A vlastně se na to docela těšil. Podle mě bylo domluveno už dlouho, že se toho Prymula ujme, až se ukáže, že měl pravdu. A už proto, že se ministrem stal právě Prymula, řekl bych, že nesdílená a neveřejná data jim tam signalizují opravdu vážný průser. Když dosadí člověka, který je symbolem přísných opatření, tak už z toho mají opravdu hodně stažené půlky. 

Jako by si Babiš přečetl včerejší Kydy a pustil se do aktivace starých mobilizačních plánů a do čela příslušného rezortu postavil vojáka. Se všemi pozitivy i negativy. Teď už jen spustit nouzový stav a řečeno slovy Járy Cimrmana… přijde novej, to bude sekáč. Ten se nezakecá. 

Dále si troufám tvrdit, že Prymula je nikoliv ministr zdravotnictví, ale ministr Covidu. Koronavirus bude jeho první a jediný opravdovský úkol a všechno ostatní se teprve uvidí. Stejně tak si myslím, že nebude tak tvrdý, jak mluvil.  Jednoduše proto, že teď už má tu odpovědnost a každé opatření bude přepočítávat na peníze. Myslím, že bude dále mluvit o tom, jak je třeba všechno zavřít, ale v reálu se opatření příliš nezmění. Budeme hodinku po hodince posouvat večerní zavíračku, omezí se hromadné akce, ale to bude tak všechno. 

Na druhou stranu, jsem přesvědčený, že ještě tento týden přijde s návrhem na vyhlášení nouzového stavu (pokud se tak už nestalo) a že to má také domluvené. V rámci platných zákonů, kterých je víc než si může pamatovat celé hejno ministerských právníků, se nic dělat nedá. Jen oponovat Moravcovi, kterého žádné zákony nesvazují. 

Mimochodem… Prymula byl ten, který zjara Babiše přesvědčil, aby začal konat. To byl první čin, který z naší země udělal premianta Evropy, ať si říká kdo chce co chce. Neměli jsme ekonomiku postiženou o nic hůře než ostatní (včetně Švédska), zároveň jsme měli opatření celkem směšná oproti takové Itálii, Španělsku nebo Řecku  a měli jsme směšné množství mrtvých a směšně málo zasažené zdravotnictví. 

A teď… Představte si, že Prymula vykoná zázrak podruhé. Zařídí, aby zdravotnictví nezkolabovalo ani při náporu, který ho čeká za tři týdny. Pak už si může rovnou nechat vytesat sochu, kde bude napsáno: “Já vám to říkal”. 

Každopádně… chřipečkáři teď mají rovnocenného soupeře. Ten se nebude vytáčet a rovnou řekne, co si myslí i když se to nikomu líbit nebude. Ten se nebude ohlížet ani na Žaloudíka ani na Šmuclera, ba ani na Babiše. Říkává se, že když je zle, je třeba za generála dosadit největšího bastarda. A Prymula se do funkce dostal právě proto, že cokoliv co Vojtěch udělal, nebylo někomu recht. Poddajný ministr vadil a nechal se otloukat… tak teď přišel jinej řízek.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.