france-fdire
6.1.2020
Kategorie: Společnost

Dusno ve Francii

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Ve Francii je poslední týdny (roky?) v ulicích dusno, ve velkém rozsahu demonstrují různé profesní kategorie, které se cítí dotčeny navrhovanou důchodovou reformou. 42 penzijních kategorií se mají ujednotit a věk odchodu do důchodu zvednout ze 62 na 64let. Spengler napsal, že politika pokud nesleduje na prvním místě zájem státu, není moc zajímavá. Málo zajímavé jsou i tyto demonstrace, komu pomůže zachování penzijní kategorie učitelů, kteří chtějí příští týden též do stávky? Demonstrace se tradičně pomalu zklidní, což se už pozoruje, ministři mluví o vzájemných kompromisech a na čas to bude řešeno. Principiálním problémem není věk odchodu do důchodu nebo sjednocení penzijních kategorií, ale mizerná a nekompetentní skutečná vláda – bruselská. Pokud nebudou demonstrovat proti ní, popř. ji přímo nesvrhnou, jsou se svými demonstracemi trapní.


Současná mizérie Francouzů je důsledkem rezignace na rozhodování o svém osudu, plyne z evropskounijní imigrační pasti, společné měny a vůbec z antidemokratických norem, které se staly v Evropské unii centrálním principem. Příští týden mají demonstrovat zaměstnanci energetického sektoru, piloti, fyzioterapeuti a dokonce i právníci. Před čtyřmi lety demonstrovali Francouzi proti ministru financí Moscovici, který byl mírně řečeno odborně nepostačující, a co vydemonstrovali: prezident Holland ho poslal do Bruselu, kde zodpovídal za celoevropskou ekonomiku, ministrem financí se stal jeho tajemník Macron. V této logice evropského vládnutí nejsou cíle francouzských protestů moc smysluplné. Na prvním místě musí být zachována integrita země ve všech rozhodujících systémech, pak mají smysl tradiční politické procesy včetně demonstrací, jenom národní přirozený rámec zajistí efektivní vládnutí v moderní společnosti. Na prvním místě by měli Evropané demonstrovat za tyto cíle, proti systémovým parazitům a post elitní bruselské mafii. Za normální stav věcí, kterým jsou i chráněné státní hranice a vlastní měna, právě s tím souvisí jejich příští důchody a prosperita. Demonstrovat za výlučnou zodpovědnost ve vlastní zemi, jejich ministři ani nemají dostatečné pravomoci, aby řešili podstatné.

Francie s celou komedií zvanou Evropská unie ztratila samu sebe. Na rozdíl např. od ČR, kde jsme vděční za každou montovnu druhé kategorie a kde provinční výbor evropskounijní ideologie zv. česká televize&rádio zglachšaltoval národní názor a invertoval i materiální fakta minulosti, ve francouzské narativě se mluví o třiceti kvetoucích (poválečných) letech. Pak padla Francii do brutálního objetí německé ekonomiky a stát přestal prosperovat. V roce 1980 státní dluh 21% HDP, dnes 101% vyvolává alarm, maastrichtské dohody povolují jenom 60% schodek. Podle analýz establishmentu by Francouzi chtěli žít lépe a pracovat méně, v Evropě ovšem nebudou jediní s tímto pocitem. Velká část Francouzů se domnívá, že existuje zázračný proutek nebo ministerský podpis a vše řešeno. Vláda delikátně vysvětluje, že by se mělo šetřit na veřejných výdajích, škrtat v sociálním systému, pracovat víc za méně atd. Zdánlivě by to k něčemu mohlo vést, ale jenom velmi temporálně. Francie se dobrovolně vsadila do společenství, které blokuje její přirozené vývojové možnosti. Dnes už celé generace Francouzů si nedokáží představit nic jiného než Evropskou unii a euro. Ekonomický motor země vysadil.

Francouzský napoleonský centralismus obsahuje mnoho pozitivního, ale zrovna v jedné věci se neprokázal, všichni státní aparátčíci jsou formováni jedinou školou. Všichni přijali za své teze Jeana Fourastiého o moderní společnosti. Konečně před dvaceti lety byla též česká ministerstva zaplavena bruselskými pamflety s těmito tezemi, nikdo naštěstí v Česku nebere tento typ propagandy vážně. Moderní společnost nepotřebuje průmysl! Moderní sektor to není průmysl, ale služby – v analýzách z Evropské unie se psalo o České republice, že musí snížit podíl průmyslu na úroveň moderních zemí, Británie a Francie, tj. na 12%. Tento nesmysl stál dlouhé roky v centru evropskounijní politiky. Francii dovedl do stavu totální krize. Služby v jakýchsi kalkulacích té doby vykazovaly velkou přidanou hodnotu. Intuitivně je jasné, že průmysl je základem společenského blahobytu, psalo se to i na budovách českých škol. Česká republika z podivných důvodů si dobrovolně zlikvidovala např. obuvnický průmysl, kde jsme byli čtvrtých světovým producentem, a na to napojená další odvětví. Dnes se ukazuje, že tento typ výrob není neefektivní v Německu, v Česku měla být drahá pracovní síla.

Existuje extrémně silná korelace mezi průmyslovou produkcí a hrubým produktem na hlavu. Francie deindustrializovala neuvěřitelným způsobem, v podstatě tento proces pokračuje pořád. Kupodivu vysoký podíl průmyslové produkce na HDP vykazuje i Švýcarsko a produkt na hlavu je tam dvakrát vyšší než ve Francii. Předpokládá se, že jeden job v průmyslu generuje dvě pracovní místa v terciálním sektoru. V průměru v zemích OECD se průmysl podílí 20% na hrubém produktu státu. V Německu propagovali snížení průmyslového podílu v ostatních zemích, sami si podíl 26% nesnižovali. Francie s 10% průmyslovým podílem na hrubém produktu je dnes po Řecku nejvíc deindustrializovanou evropskou zemí. Aby se vyrovnal státní rozpočet, snižovalo zadlužení a uspokojily potřeby sociálního systému, odhaduje se, že podíl průmyslové výroby by měl dosáhnout 17%. Ale jakými nástroji začít zemi industrializovat, když se země nachází v kleštích Evropské unie, regule EU něco takového ve větším měřítku nepovolují. Americký ekonom nobelista Edmond Phels přišel se zajímavým výpočtem, tvrdí, že v důsledku velmi omezeného ekonomického chápání Francouzů, země ročně ztrácí 1% HDP. 65% Francouzů v průzkumech vyjadřuje velkou skepsi nad budoucností země.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 456 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.