bridge-230311_1280
1.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Dublin zajímavosti – kam určitě zajít a co vidět

Sdílejte článek:

Pokud se máte v plánu vydat do této irské metropole, ale čas vám nedovolí strávit tu víc než pár dnů, pak s ním nakládejte rozumně a itinerář své návštěvy si promyslete. Jestli patříte k milovníkům piva, nenechte si ujít příležitost navštívit legendární irský pivovar Guinness.

Po stopách piva a tradic

Dublin je úžasné město, skýtající mnoho z historie této úžasné krajiny. Když absolvujete prohlídku pivovaru, která je mimořádně zajímavá a pestrá, vydejte se do Triniti College Libraly. Impozantní stavba s prohlídkou výstavy Book of Kells zahřeje u srdce každého knihomola. Škoda jen, že mezi uspořádané řady knížek se volně nedostanete.

Dublin jako město historie

Pokud je město, ve kterém na vás dýchne kus historie z každého koutu, je to právě Dublin. Zajímavosti najdete prakticky všude a jednou z nejvyhledávanějších je dublinský hrad, který od dávných dob symbolizoval anglickou nadvládu nad Irskem. Pro veřejnost se uzavírá jen při státních návštěvách, kdy jsou využívány jeho reprezentační prostory. Vypravte se i na radnici, které součástí jsou dvě katedrály z 12. století.

Zábavu najdete nejen v centru

Nejen centrum Dublinu nabízí spousty turisticky zajímavých míst. Západně od Dublinu najdete ohromující Phoenix Park, který je dvakrát větší než nejznámější park na světě, newyorský Central Park. Pokud vás začne honit žízeň, jak jinak, skočte si na pivo. Výborné vám natočí třeba v Temple Baru, počítejte ale s tím, že za něj zaplatíte kolem stovky. Za malé. Dublin patří obecně k drahým metropolím, proto si rozmyslete, co vše chcete vidět a co oželíte. Všude totiž zaplatíte vstupné, které také není nejlevnější.

Pokud se do Dublinu vydáte na tři dny, vyplatí se pořídit si kartičku DoDublin, s kterou získáte řadu výhod, jako třeba zdarma dopravu z/na letiště, nebo veřejnou dopravu.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 157 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...