kscpraci
17.12.2015
Kategorie: Historie

Drzost komunistů nezná mezí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA 17|12|2015

Já vím, že jsou neomalení, že se všem vysmívají, že pořád vystrkují růžky, ale jsou výroky, za které se by se ani Goebbels nemusel stydět. Hloupost? Lež? Dle mě jen vypočítavost.

Předsedkyně KSČ(M) v Liberci Dana Lysáková se dostala do sporu s bratrem jednoho zesnulého chartisty. Soudružka Lysáková, nejen, že by se měla studem schovat za troje kamna a měla by mlčet, ona to ještě rozvíří a řekne takovou nehoráznost, že … řeknu to jemně, kdyby tu vládla strana jí podobná, tak už by zmizela třeba v lágru v Minkovicích, kde by jí zase nějaká jiná soudružka kapitánka strkala hlavu do plné mísy na WC, jak to oni dělávali.

Tak už ten ten výrok: „17. listopad nebyl NIC JINÉHO NEŽ majetkový převrat“. Že to byl majetkový puč, jsme od představitelů této strany slyšeli už mnohokrát. Ale že to nebylo NIC JINÉHO NEŽ majetkový převrat, slyším (aspoň já) poprvé. Že by změna politiky a přitvrzení rétoriky této bolševické strany? Oficiální linie komunistů už neříká, že to byl mimo jiné majetkový převrat, ale že to byl jen, pouze a výhradně, majetkový převrat?

Jestli mají soudruzi dojem, že jim bylo zcizeno něco, co před tím sami ukradli, dobře, ať si to hlásají. Připustím, že na svůj názor mají nárok. Oni nic takového dříve nepřipouštěli. Tak přinejmenším už tady je to i něco jiného než jen ten majetkový převrat. Já mohu svobodně hlásat své názory, oni taky. I když jim nikdo ty jejich bludy dříve nezakazoval. To oni zakazovali jiné.

Přinejmenším onen chartista, a s ním mnoho dalších, po listopadu 1989 mohl přestat mít strach o to, v kterou minutu si pro něj zase přijdou tajní a na kolik měsíců nebo let ho zavřou. Pro ty to rozhodně nebyl jen majetkový převrat, ale i něco jiného.

Do roku 1989 jsem jen smutně pokukoval na dráty na naší západní hranici. Když jsem je chtěl překročit, znamenalo to dostat povolení od SSM, ROH, Vojenské správy, závodní organizace KSČ, SNB a uličního výboru. Ty zkratky snad ani nebudu vysvětlovat, stejně jsou to jen nadávky. To vše úderem roku 1989 přestalo a já si mohl svobodně jet na dovolenou, kam jsem chtěl. Tak pro mě to rozhodně nebyl jen majetkový převrat. Mluvím o sobě, pokud tu někdo chce argumentovat tím, že na to ježdění stejně nemá, tak mu řeknu, že je mi to úplně fuk a trhni si nohou, smrď doma a nadávej. Každý může tak, jako dřív, vzít třeba kolo a stan a vyrazit. Skoro zadarmo. Tak se ale dřív cestovalo většinou. Stejně kvalitně, akorát to nebylo skoro zadarmo. Já vidím ročně ty statisíce až miliony Čechů trávících dovolenou v Alpách a u moře. Minimálně pro ty nebyl rok 1989 jenom majetkovým převratem. A pokud ano, tak k dobrému.

Již před rokem 1989 jsem měl něco jako svobodné povolání. Ale musel jsem mít razítko v občance. Tak jsem byl pořád tak na půl času v „práci“ a práci. Nebylo to nic pěkného. Pořád obava, že se to provalí. A s úlevou jsem přivítal, když jsem tu „práci“ mohl zrušit a na plno se věnovat své skutečné práci. Ano, přišel jsem tím sice o symbolický plat, který mi garantoval to razítko v občance, ale já se o něj neprosil. Mohl jsem se svobodně nadechnout a začít podnikat. Rozhodně to pro mě nebyl jen majetkový převrat. A pokud, tak k horšímu.

Komunisti měli monopol na informace. Ten přestal. Jiné informace byly zakázány. Dnes jim jejich bláboly nikdo nezakazuje. Každý si může vybrat zdroj informací, který mu vyhovuje. V tomto smyslu listopad 1989 opravdu nebyl jen majetkový převrat.

Určitě se tu v diskusi dozvíme o těch chudáčcích nezaměstnaných, o těch zkrachovalých fabrikách, o bezdomovcích. Jak jsem už řekl, každý má nárok na názor. Já ho nesdílím, ale ať si ho vyřkne každý, jak chce. Já vidím ta nákupní centra rostoucí jako houby po dešti, která stále praskají ve švech, bezdomovce s mobily u ucha a tučné odboráře řvoucí, že není za co jíst. Vidíte, ani díky diskusi pod blogy to nebyl jen majetkový převrat.

Na náš trh se dostaly technologie, o kterých se nám dříve ani nezdálo. A není to jen časem a pokrokem. Soudruzi v Severní Korei a na Kubě, nebo Venezuele, by mohli vyprávět. Listopad 1989 opravdu nebyl jen majetkovým převratem.

Studium v zahraničí bylo vyhrazeno jen dítkám vyvolených funkcionářů. Můžete hádat které strany. A stejně jen v drtivé většině na východ od našich končin. Kolik mladých lidí dnes studuje po celém světě? Nebo tam jedou aspoň pár měsíců na zkušenou? Pro následující generaci tedy listopad 1989 opravdu nebyl jen majetkovým převratem.

Ale hlavně tu přestal monopol jedné strany. Dnes si můžete při volbách vybrat mezi kýmkoliv, ať už je jakkoliv naivní, levý, pravý, exotický, nebo dokonce prolhaný, jako právě ti komunisti. To opravdu nebyl jen majetkový převrat. A tohle asi ty soudružky a soudruhy bolí nejvíc – ta ztráta monopolu na moc a pravdu (jejich).

Kdo tedy tvrdí, že to byl JEN majetkový převrat, tak k tomu zajisté musí mít důvod. Ten je prostý. Sebrali mu jeho bábovičky. Ale spíše je to o tom, že závidí úspěšným. Myslí si o nich, že vše jen nakradli, protože dále jejich představivost nedosahuje. A užírají se zlobou, že jim se nic ukrást nepodařilo. Jenom o tom to je.

Kdo pustí přes ústa takovou větu, že listopad 1989 byl JEN majetkovým převratem, tak by si měl okamžitě přinejmenším ta ústa vypláchnout.

ZDROJ: Tomáš Flaška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...