lekarvir
30.4.2020
Kategorie: Společnost

Druhotné efekty koronakrize

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaŽivoty se pomalu vrací do normálu a komplikuje to už jen vláda se svým týmem „odborníků“. Lidé se otřepali, pochopili, že se žádná apokalyptická epidemie nekonala a nekoná. Je třeba fungovat, stejně jako dokázali fungovat lidé i při mnoha drsnějších epidemiích.
 
 

Celá situace vytáhla na povrch různá zajímavá zjištění. Pojďme si je trochu nahodile sesumírovat…

1. Naši občané jsou v porovnání s „vyspělým“ Západem mnohem odolnější a zdravější. Nejsme tak bohatá země, abychom mohli plýtvat léky, a tak se u nás nerozvinula tak brutální rezistence na antibiotika jako se to děje v jižních zemích. Naši senioři se také nenechávají – přes nátlak lékařů – tolik očkovat proti chřipce. Jejich imunita je tedy silnější a přirozenější. Italští senioři jsou cca 4krát více očkováni než ti naši. Doufejme, že po proběhlé epidemii nebudou senioři vyděšeni o dost víc a nezmění svůj přístup k očkování. Bude to ale těžké udržet. Překvapilo mě také, kolik seniorů v Itálii užívá léky proti vysokému tlaku. Jejich způsob života a stravy jim totiž dává šanci se této medikaci vyhnout. Některý typ léků na tlak bohužel zvyšuje vnímavost buněk vůči koronaviru, jak informoval odborný lékařský časopis. Evidentně ale „vyspělý“ a průmyslový sever Itálie je odpojen od tradičního italského způsobu života. Není divu, že italský jih nebyl epidemií téměř zasažen. Tam se ještě žije pohodově a senioři asi léky na tlak nepotřebují.

2. Máme skvělý systém urgentní medicíny. Lidé se opravdu nemusí bát, že by někde v ohrožení života zůstali ležet bez pomoci – záchranná služba je nastavena perfektním způsobem. Urgenty nemocnic fungují na špičkové úrovni. Nemocnice, které o pacienty v ohrožení života pečují, mají skvělé lékaře a sestry, perfektní vybavení. Dokonce začíná platit, že je lepší dostat se na urgent než se nechat léčit ambulantně. Osobně se mi to potvrdilo na dvou případech. Známý s chronickými problémy v ambulantní péči si neustále stěžoval na zhoršující se stav. Nic se nedělo, progrese pokračovala. Ze zoufalství odešel na urgent do nemocnice a tam si ho nechali a následně dali zásadně do pořádku. Stejně tak můj otec – se zápalem plic jsme ho odvezli na urgent a po týdnu se vrátil domů i s dalšími vyřešenými chronickými problémy a jeho stav se skokově zlepšil.

3. Přístup k civilizačním a chronickým nemocem je neudržitelný. Ostatně koronavir ohrožuje pouze lidi s komplikacemi typu obezita, cukrovka, vysoký tlak. Všechno to jsou problémy, které lze řešit úpravou životního stylu a změnou přístupu k životu. Hodně lidí to už pochopilo a sami hledají cesty, jak zlepšit své zdraví. Mnoho ale stále zůstává v devastující péči lékařů, kteří umí „jen“ předepisovat léky. Ty mají mnoho vedlejších účinků, a tak se na banální problém vysokého tlaku začnou nabalovat další problémy jako dna, chronická zácpa, zažívací problémy, deprese, demence, a mnoho dalších. Ze seniora se tak stává chodící diagnóza a zásadní klient farmaceutického průmyslu. Takoví lidé mají sníženou kvalitu života a ohrožuje je každé ofouknutí. Ztratili vládu nad svým životem a předali ji do rukou svého obvoďáka, který si na nich plní kvóty pro dodavatele léků. Vyrábějí se pacienti. Ministerstvo zdravotnictví pak pouze vykonává servis pro tento smrtící koloběh.

4. Média mají nadměrnou moc. Ještě stále dovedou média vodit lidi jako loutky na drátkách. Novináři se chovají jako kdyby neměli žádnou odpovědnost. To ale dávno víme. Fascinující ale je, že si dokázali povodit v době epidemie i ty lidi, kteří ještě před měsícem média kritizovali a byli si vědomi jejich neschopnosti objektivity. Zdraví a strach ze smrti je evidentně spouštěč, který lidem vypíná kritické myšlení. Není dobré, že se to teď tak ve velkém ukázalo. Lidé, firmy a politické skupiny, kteří odmítají respektovat přirozené právo člověka na své tělo, tak získali velkou sílu a budou ji chtít využít. Smutné je, že tak budou činit za podpory občanů, kterou si dokázali vybudovat ve spolupráci s médii. Přirozená práva jako je rodičovské právo na vlastní dítě a právo k vlastnímu tělu tak budou nadále omezována. Bez odporu, a naopak s velkou podporou. Přidejme k tomu mediální pokrytí, které tak přispívá omezováním a tlumením kritických názorů k omezování svobody slova, a jsme tam, kde jsme být nechtěli. Jak dlouho si to lidé nechají líbit, je ve hvězdách. Vše se děje pod pláštíkem strachu a hrozby smrti – to málokdo umí prohlédnout.

5. Ani diskuse o islámu, genderu a klimašílenství nás nenaučily chápat skutečnou svobodnou debatu. Mnozí prostě nejsou schopni respektovat věcně předložený oponentní názor. Nemusíme názory druhých chápat, ale jistý respekt bychom si měli umět zachovat. Nikdo totiž nemá patent na rozum a kdykoliv mohou vyjít na světlo světa fakta, která vše otočí. Přesto stále mnoho lidí druhé fatálně uráží, označuje je ošklivými slovy a dehonestuje je za jiný názor. Proč proboha? Jako kdybychom neměli za sebou mnoho debat se sluníčkáři, kteří se chovají úplně stejně – neposlouchají, melou si svoje, trollí na profilech oponentů a umí jen urážet. Vážím si každého, kdo se k urážkám a nadávkám nesnížil. Chápu, že ne každý zvládl minulé období beze strachu o své blízké a sebe. Nelze se neustále odstřelovat za odchylky v pohledu na svět. Naučme se už konečně jinakost chápat jako obohacení a inspiraci k zamyšlení. Bez urážek a plivanců.

Nejsem fanatik, který přes les ideologií nevidí jednotlivé stromy v lese. Chápu, že někdy je třeba svobodu omezit – není to absolutní hodnota. Existují nepříjemné situace jako války, epidemie, živelné pohromy. Tehdy se nepochybně svobody omezovat mohou. Ale není to dogma a neznamená to, že nelze o míře opatření diskutovat. Mimořádné situace totiž svádí ke zneužití a jen kontrola lidí zdola tomu může zabránit. Nemohu ale nevzpomenout na záplavy v roce 1997 – to ohrožení a fatální důsledky velké vody byly tak všudypřítomné, že NIKDO neměl blbé kecy ani neměl NIKDO problém respektovat nařízení krizových štábů.

Epidemie posledních dní ale nic takového není. Málokdo skutečně zná někoho nemocného a když už se někdo takový objeví, má většinou lehký průběh. Nelze se divit lidem, že rebelují – a měli by rebelovat více. Protože není žádný důvod, proč by současná situace měla být příčinou likvidace lidských existencí. A čím déle to bude vláda protahovat a motat se v nařízeních, která už nemají žádný smysl, tím více bude klesat její podpora. Tak uvidíme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 951 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.