ZEMANHAMACEKVIR
24.4.2020
Kategorie: Politika

Droga jménem nouzový stav a Bratrstvo pandemické pracky

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

JURUTKATak prej máme být všichni happy a neřešit, jestli vláda něco udělala špatně. V překladu to znamená držet hubu a krok v souladu s rozkazy červeného svetru.

Poslední Babišovo lidové prohlášení, že jako máme být všichni happy a nešťourat se ve vládních nosních dírkách, je další důkaz Babišovy arogance a naprostého nezájmu o podstatu vládnutí, to jest o lidi samotné. Byl to on, kdo porušil legislativní pravidla země, kdo stanovil krizový štáb se sebou samým v čele (jak obětavé), kdo se dovolával boha (jak lidové) a kdo nakonec mazaně zalezl aby nechal za ty nepříjemné záležitost zodpovídat všechny ostatní. I v tom je znát ruka Marka Prchala, který za Babiše mluví, píše na sociálních sítí, odpovídá na dopisy diváků a možná že i myslí (což by bylo pro Prchala opravdu smutné).

To že Babiš neumí mluvit sám a nedokáže před lidmi formulovat dostatečně jasně své (opakuji své) názory, pokud chlap v jeho věku potřebuje dostávat intelektuální (nepřehánějme ovšem) náboje od cizího člověka, je pro něj už tak dost degradující. Pokud ale táhne těmito postupy zemi (spolu s profesně analfabetickými Schillerovou, Maláčovou a Vojtěchem) k dekádě totálního zadlužení, je to katastrofa. Tím spíš, že celkovou situaci “společně” zvládli zejména sami lidi, a nikoliv vláda. Tím že se postarali o své roušky, o své seniory, děti a mnoho z nich i o práci. Nakonec věřím, že i ti živnostníci, které Babišova rudá gerila seká po nohách od nástupu k moci, se z toho dostanou a vládě navzdory nepadnou.

V nouzi poznáš přítele, se říká. V nouzovém stavu poznáš zbabělce i komunistu. Je s podivem, jak odlišné jednání lze v této situaci vysledovat. Běžní lidé šijí roušky, dodržují pravidla i ta, která si sami pro sebe stanovili, nosí seniorům nákupy, jídlo a ještě k tomu pořádají sbírky a vybírají milióny na zdravotnická zařízení, pomůcky a personál. A spousta lidí přispívá ze svého ačkoliv by vůbec nemuseli. Čekal bych v takové situaci i od jednoho z nejbohatších lidí v zemi takové gesto, dar, pomoc v osobní rovině, ale to bychom chtěli od Babiše příliš. V nouzovém stavu nakonec zalezl, rozhazuje miliardy na úkor příštích generací a krmí Agrofert státními korona zakázkami.

Nouzový stav je opojný, je to droga. A pro Babiše, nebo Hamáčka není dobré, aby skončil. Chvílemi už zoufalá Hamáčkova snaha prodloužit nouzový stav co nejdéle ukazuje, že v červeném svetru dlí červený mozek. I když mu můžeme přiznat jistou dávku rozhodnosti (která ostře kontrastuje s neschopností ministra zdravotnictví Vojtěcha), Hamáček je “předpandemická” nula a s koncem nouzového stavu se do této pozice zase vrátí. A to se mu pranic nelíbí, moc hýbat davy a nechat je cvičit spartakiádu je opojná a Hamáček jí úplně propadl.

Oba dva (spolu se Zemanem Bratrstvo “Pandemické pracky”) by nejraději podrželi zemi v nějaké formě nouzového stavu co nejdéle, otvírá jim to možnosti dělat cokoliv a nemuset se zpovídat z ničeho. Vyhozené miliardy? Nefunkční a předražené čínské roušky? Porušování zákonů, rabování státní kasy, zničené živnosti, permanentní volební kampaň, malé domů? Ale jděte, vždyť byl nouzový stav, byla pandemie, byla válka! Tak držte hubu a krok.

Tak daleko ještě nejme, aby červené mozky rozhodovaly o tom, jestli jsme nebo nejsme happy. A držet hubu, pán Babiš? Ani omylem, to ani omylem!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 293 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 3,93 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)