10.8.2014
Kategorie: Politika

Drobní podnikatelé jsou štvaná zvěř

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 11|08|2014

Média je postavila do jedné řady s korupčními zloději, představitel nejsilnější vládní strany na úroveň parazitů společnosti, ministr financí si o malých firmách myslí, že jsou na prd, odboráři v nich vidí kapitalistické vykořisťovatele a celkový pohled na jejich práci je, díky propagandistické masáži sociálních inženýrů a jejich mediálních trubačů, v ostatní populaci velmi nevlídný.

 

 

Podnikání je v naší republice sice dovoleno, naoko některými partajemi, které nastavují pravicovou tvář i „podporováno“, ale realita má ke sluncem zalitému dni volného trhu a svobodného obchodování velice daleko. Vychází to jako výsledek součtu výše uvedených mediálních klišé, socialistického řízení euroekonomiky a praktik byrokratického molochu, pro kterého je malá firma poměrně lehkou kořistí.

 

Je téměř neuvěřitelné, že v této daňově úřednické nepřátelské džungli dokáže navzdory systému mnoho firem ještě přežít. Pro současně vládnoucí neomarxisty je to „důkaz“, že se určitě nemají tak zle jak říkají, pro lidi z praxe však téměř zázrak. Kdo má pravdu?

 

Bylo popsáno mnoho skutečných podnikatelských příběhů, od problematických začátků až po děsivě tragické konce. Co se však děje mezi tím? Má vůbec někdo z politické parlamentní věrchušky alespoň minimální zájem na tom, aby se tato odvážná, pracovitá a produktivní část společnosti nějak rozvíjela? Má vůbec někdo zájem, aby tito lidé, kteří často riskují úplně všechno aby nemuseli být ovcí závislou na „milodarech“ z panských stolů, byli reálnou společenskou silou? Zajímají někoho jejich často nelehké, stálým stresem provázené životní osudy?

 

Pojem „podnikání“ se díky socialistické politice investičních pobídek, dotací, evropských fondů, netransparentních státních zakázek a nesmyslných poradenských živností posunul spíše do sféry „kamarádbyznysu“ se státem, kde se neroztáčí kola kapitalismu, ale korupce a vyložené zlodějiny. Tato socialistická verze „podnikání“, kdy zisk je závislý na tom, co podepíše soudruh na úřadě přerozdělování peněz, je natolik vzdálená skutečnému světu normálních řemeslníků, obchodníků, restauratérů a dalších majitelů menších firem, že pokud „novinář“ označí zmetka, roky okrádajícího právickou smluvní kličkou státní pokladnu o milióny až miliardy, za podnikatele, měl by se raději poohlédnout po jiném zaměstnání.

 

Jaká je tedy skutečná situace? Co si reálně myslí a prožívají v současné době drobní podnikatelé, kteří nejsou napojeni na státní penězovod? Kteří musí denně poctivě dřít, aby nepřišli o celý svůj majetek, denně řešit placení faktur, daní, poplatků, denně bojovat s úřednickou hydrou a tunami jejich nesmyslných zákonů, předpisů a vyhlášek?

 

 

Většinou vám řeknou, že toho mají tak akorát plné zuby a upřímně dodávají, že pokud by měli opravdu do puntíku dodržovat všechny nesmyslné příkazy, daňové předpisy a často nelogické vymyšlenosti, které se na ně valí z byrokratické mašinérie a správy daňového výpalného, nikdy by svoji firmu nemohli dále provozovat. Je to normální?

 

Kdo tvoří takovéto nesmyslné zákonné podnikatelské prostředí této země? Vypadá to, že stále stejní rudí závistiví hlupáci, pro které je samostatně podnikající jedinec opět třídním nepřítelem. Došli jsme zase před bránu znárodnění a národního plánovaného hospodářství? Co bude se střední třídou, co bude s páteří svobodně fungující ekonomiky?

 

Dle proklamovaných vizí současné vlády a hlavně Andreje Babiše se můžeme zřejmě „těšit“ na postupný konec drobného poctivého podnikání v Česku, tak jak deklaroval již před svým nástupem do velké politiky: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici.“ Přesně v tomto duchu dnes i jedná. Pro něho je „podnikání“ jeden velký kolotoč dotací, daňových prázdin či státních investičních pobídek, nikoliv denní mravenčí práce nějakých „otravných“ malých seflmademanů, navíc nebezpečných svou nezávislostí.

 

Jako pro každého eurosocialistu. Drobnému podnikatelskému „hmyzu“ tedy ještě více naložit, neboť se nehodí do schématu vznešených cílů stálého regulovaného růstu a šťastných zítřků pod praporem EU, kde soudruzi považují za to pravé podnikání jen přehazování hromad ničím nekrytých peněz a následné zachraňovaní zemí před státními bankroty. Holt, jiná liga.

 

Našim drobným podnikatelům nikdo nové peníze nenatiskne. Musí si je vydělat. A většinu z nich odevzdat pod hrozbou kriminálu “sociálnímu státu” na podporu toho “pravého velkého erárního pseudopodnikání”. Strana a vláda jim navíc plánuje další „možnosti rozvoje“. Mohou si koupit a používat drahé pokladny s EET. Po čase budou zřízena finanční trestní komanda a běda každému, komu v kase bude něco chybět nebo přebývat. Ztrestat, zavřít, ožebračit. Babišův model řízení firmy jako státu. Která štvaná zvěř by podobný hon vydržela?

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.