mrksc
12.12.2015
Kategorie: Politika

Dře asistentka europoslance Ransdorfa také jako kůň?

Sdílejte článek:

ROMAN MÁCA 12|12|2015

Helena Suchá, jméno asistentky Miloslava Ransdorfa, které se se související kauzou stále více objevuje v médiích. Na chod, respektive existenci, europoslancovo kanceláře a zákulisí osoby Heleny Suché se zaměřil expres.cz.

Je tak dotyčná další pomyslnou “Janou Nagyovou”, která díky “dření jako kůň” dosahuje řekněme nadstandardních příjmů? Expres.cz se ve svém článku Ransdorfova asistentka Helena Suchá: Žije v luxusu a sousedé ji neznají na tuto osobu a její aktivity zaměřil blíže.

Helena Suchá se již v hledáčku novinářů objevila dříve ve spojitosti s koupí europoslancova bytu, kdy ho de facto vysvobodila od finančních problémů a případných exekucí. Jaké jsou ale další aktivity a zázemí vedoucí Ransdorfovo kanceláře? A existuje vůbec ona kancelář fyzicky?

Expres.cz popisuje, jak se redaktoři vypravili onu kancelář hledat. Ta se má podle oficiálních stránek Miloslava Ransdorfa nacházet v pražských Košířích. Nicméně na místě žádné stopy po kanceláři redaktoři nenalezli a na dané adrese dotazovaní nájemníci rovněž uvedli, že o takové kanceláři nevědí a europoslance zde nikdy neviděli. Toto zjištění získává trpkou pachuť vzhledem k tomu, že europoslanec může pobírat na provoz kanceláře zhruba 118 000 korun měsíčně, jak uvádí expres.cz. A mohli bychom se v této věci od europoslance dočkat pochybení, že by např. pobíral finance na neexistující kancelář? Z mého pohledu ano. A to z důvodu, že Miloslav Ransdorf byl již dříve přistižen při “čachry” s poslaneckými náhradami. Tomuto případu jsem se věnoval v článku Úvaha o sprostém komplotu proti soudruhu Ransdorfovi, ve kterém naleznete také ono kompromitující video.

Redaktoři se následně vydávají do západočeských Blovic, kde Helena Suchá žije. Na dané adrese nachází zrekonstruované venkovské sídlo s krytým bazénem, jezírky, basketbalovým hřištěm atd. Výpravě se také daří na místě Suchou potkat, když zrovna vyjíždí z vrat ve svém “lidovém vozítku” značky Volkswagen. Dotyčná z tohoto setkání ale šťastná opravdu není a se slovy “Vypadněte odsud, Vy hyeny!” novináře odhání a odjíždí.

Expres.cz rovněž odkazuje na působnost Heleny Suché jako jediné jednatelky společnosti SP consulting, spol. s.r.o. (výpis z obchodního rejstříku naleznete zde). Osobně musím říci, že již název “consulting” mě v této věci nijak nepřekvapuje. Právě konzultační a poradenská činnost má jakousi zvláštní přidanou hodnotu, která je problematicky uchopitelná a ověřitelná. Poskytování těchto služeb je také často využíváno k “vývodům peněz”. Uzavřete smlouvu o poradenství a pak jen posíláte faktury. Prodáváte tak cosi “neviditelného” a za to inkasujete peníze.

Pokud se blíže podíváme na předmět činnosti oné společnosti, např. na portálu firmy.cz nalezneme tuto informaci:

487486_article_photo_wrvXxul0_900x

Předmět činnosti SP consulting (firmy.cz, výřez Roman Máca)

Můžeme tak zjistit, že SP consulting nabízí podnikatelské a manažerské poradenství a také nabízí zajištění žádostí o dotace z EU. Tedy dotací z veřejných prostředků na projekty, které jsou často problematické vzhledem např. k předražení, manipulaci interních výběrových řízení v rámci projektu, neefektivnosti vynaložených prostředků apod.

Dalším zajímavým okruhem činnosti SP consulting je příprava kompletního PR pro firmy. Kompletní PR služby tak nabízí společnost, která např. nemá ani vlastní webové stránky (základ PR prezentace firmy) a která pro komunikaci s klienty využívá email od společnosti seznam.cz.

487486_article_photo_WWt8hKS0_600x

Seznam kontaktů SP consulting (firmy.cz, výřez Roman Máca)

Další zvláštností, se kterou jsem se během tohoto šetření setkal, je uvedené telefonní číslo firmy (zvýrazněno v červeném políčku). Číslo, jak se můžeme přesvědčit níže, se shoduje s telefonem Heleny Suché uvedeným na oficiálních stránkách europoslance Ransdorfa.

487486_article_photo_RI4Swlr0_900x

Seznam kontaktů (ransdorf.com, výřez Roman Máca)

Tuto skutečnost zmiňuji z důvodu, jelikož provoz telefonu vedoucí kanceláře europoslance je jistě uznatelným nákladem pro EU. Otázkou je, zda je tato položka rovněž uznatelná, pokud je telefon proplácen EU, a je současně využíván k podnikatelským účelům paní Suché, čemuž shoda obou zdrojů nasvědčuje.

Záhadou pro mě zůstává, jaké má SP consulting hospodářské výsledky, jaké má klienty zejména ve spojitosti k veřejným prostředkům (dotace EU), či jestli má nějaké reálné zaměstnance a neexistuje tak pouze “na papíře”.

A jaký z toho mám dojem já? Právo na názor má jistě každý, a aniž bych chtěl danou osobu či společnost nějak pošpinit, celkově na mě SP consulting působí, že díky osobní provázanosti jednatelky s politickými strukturami pomáhá klientům získávat veřejné prostředky. S těmito klienty uzavírá smlouvy o poradenství, jejichž předmět plnění, je problematicky ověřitelný a v jeho rámci je tak vypláceno jakési “poděkování za pomoc”. Ale ještě jednou uvádím, že jde pouze o můj dojem, jakým na mě, vzhledem k získaným informacím, daná společnost působí.

Co říci závěrem? Osobně doufám, že kontrolní mechanismy EU si posvítí na (ne)fungování europoslancovy kanceláře a finanční úřad popř. tzv. hospodářská kriminálka se zaměří blíže na aktivity SP consulting, spol. s.r.o.

Vážení, takto si budovatele světlých zítřků a bojovníky za práci a sociální jistoty pro každého opravdu nepředstavuji. Takto, soudruzi, ten socialismus nevybudujeme.

ZDROJ: Roman Máca

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.