PKS32f0a4_penize
13.11.2019
Kategorie: Společnost

Drancování státu bez ohledu na bezpečnostní a další dopady

Sdílejte článek:

P. CINK

Již celou řadu měsíců probíhají na vládní úrovni jednání o dalším zářezu do majetku státu a nyní ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček publikoval naprosto bezprecedentní záměr vlády odprodat strategické zásoby kovů ze státních hmotných rezerv.

To, že je potřeba některé komodity ze státních hmotných rezerv občas odprodat a obnovit je samozřejmé. Všichni se ale asi shodneme, že kovy to nebudou. A při představě, že se nejedná o obnovu, ale o skutečný prodej bez náhrady, je legitimní otázkou, k čemu mají být tyto peníze využity, kdo může mít zájem na transakci a komu transakce prospěje.

Plánované využití na částečné zalepení vydrancovaného rozpočtu je to nejhorší možné využití. Stát nejprve rozhazuje plnými hrstmi, aniž by věděl kde na to vzít. Hlavně když si zajistí podporu voličů, kterým dal to co jiným sebral. A vůbec nezáleží na tom, jaké to bude mít dopady na jiné oblasti hospodářství či bezpečnost státu.

A o bezpečnost státu a občanů v případě státních hmotných rezerv jde. Jsou totiž určeny pro řešení krizových situací jako jsou přírodní katastrofy, výpadky infrastruktury jako je přerušení dodávek plynu nebo ropy, epidemie, válka a další. Ve všech takových situacích musí mít stát rezervy, které může okamžitě použít, aby zajistil svým občanům dostatečnou ochranu před nejhoršími dopady těchto událostí. Olovo a cín, které jsou ve státních hmotných rezervách uloženy, mají sloužit armádě ČR v případě válečného či podobného ohrožení státu jako zdroj na výrobu munice. Likvidace těchto kovů tedy znamená přímé ohrožení bezpečnosti státu a jeho občanů. V době, kdy se bezpečnostní situace v okolních zemích zhoršuje a vlády proti tomu nic nedělají, je snaha o likvidaci těchto strategicky důležitých surovin značně podezřelá. Mají snad politici pocit, že se nemůže nic stát a že tyto kovy již nikdy nebudemne potřebovat?

Nejsme soběstační již v celé řadě oblastí potravinami a zemědělstvím počínaje a někteří dokonce tvrdí, že soběstačnost je přežitek protože máme volný pohyb zboží. To je ale stejný nesmysl jako tvrdit, že je k ničemu mít studnu, protože máme vodovod. Ale co v případě, že infrastruktura selže, dojde ke kontaminaci vody ve vodárně nebo dojde k jiné poruše? Pak může být najednou vlastní studna jediná možnost jak mít vodu k dispozici. Tedy za předpokladu, že všichni si budou myslet, že mít k dispozici cisterny a auta, která je dopraví na místo jsou zbytečná protože přece všude máme vodovody.

Stejně tak si lidé šetří na na horší časy. Přitom tu máme banky, které přeci rády půjčí, když budete potřebovat. Ale půjčí vám na důchod? Nepůjčí. A důchodový věk přijde. U důchodu lze predikovat kdy celkem přesně, u přírodních katastrof, válečných konfliktů, sociálních nepokojů a podobných událostí daleko hůře. Ale s téměř stoprocentní jistotou můžeme říci, že přijdou. Jen nevíme kdy. Ale přijdou. A na to musí být stát připraven a proto musí držet státní hmotné rezervy. Včetně kovů zajišťujících zdroje pro fungování armády a dalších ozbrojených složek v případě nemožnosti získávat střelivo a munici běžnou cestou.

Potřebuje vláda opravdu tak zoufale vylepšovat rozpočet prodejem státních hmotných rezerv a snižováním finančních zdrojů pro jejich udržování v potřebné výši? Je vládě jedno, že ohrozí bezpečnost státu výměnou za opticky vylepšený rozpočet a dárečky pro své potenciální voliče? Je vládě jedno, že se zbaví soběstačnosti v oblasti zajištění bezpečnosti? Je vládě jedno, že závislost ozbrojených složek na jiných státech z ČR udělá loutku, která bude muset skákat jak ostatní pískají? To jsme si již párkrát zažili. A nemusíme to zažívat znovu. Alespoň já o to opravdu nestojím a věřím, že ani vy.

Jak se říká těm, co pracují proti bezpečnosti vlastního státu a jeho občanů pane Havlíčku?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 611 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.