ceu1
6.4.2017
Kategorie: Společnost

Dračí vejce aneb Sorosova universita v Česku?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Podle zpěvu poznáš ptáka. To vám každý ornitolog potvrdí. Nemusíš ho ani viděl, ale bezpečně víš, o jaký druh se jedná.  A právě teď se v Evropě (i u nás) rozkejhalo hejno husí na úplně stejnou notu. Vypadají různě, ale jejich pokřik je až podivuhodně shodný. O co jde? O Sorosovu univerzitu v Budapešti.

Tahle tak zvaná Středoevropská univerzita (anglicky Central European University, CEU) , byla založena Gerge Sorosem v roce 1991 v Budapešti. I o Praze se v té době jednalo,  ale česká reprezentace zažila tehdy rozumu a „filantropovu“ nabídku na takovéto vzdělávací zařízení s díky odmítla. Co to je za tedy spolek? Mělo by jít o vysoké učení, vzdělávající své studenty v anglickém jazyce v oboru ekonomie, právo, a pak také (zejména) „ve společenských a humanitních vědách“. Ale asi nejlepší charakteristikou podniku je jedna všeříkající věta z Wikipedie:„Poslání univerzity byl výzkum a vzdělávání v oblasti podmínek pro vznik otevřených společností a demokracie v konkrétním kontextu čtyř zemí Střední Evropy.“

Co si máme pod pojmem  „vznik otevřených společností a demokracie“ představovat, je poučenému čtenáři už dnes jasné.  Dobře víme, jak si pan filantrop onu „otevřenost“ představuje: zrušení hranic, promísení etnik, oslabení (a postupné zrušení) státu, rodiny, tradičních forem mezilidských vztahů, potlačení původní evropské kultury a budování nové, nadnárodní identity, vedené jediným správným (a povoleným) názorem…. Zkrátka, každému normálně myslícímu je jasné, že u téhle jeho „školy“ jde o přípravku profesionálních škůdců a bojovníků, za věc globalismu. Ti blbější do neziskovek, šikovnější do stran a parlamentů a premianti do Evropských struktur. A nejen pro Maďarsko. Jak z wikipedie vyplývá, hodný Soroš zakladatel myslel i na okolní státy. Jo, „…v konkrétním kontextu čtyř zemí Střední Evropy.“

Tohohle dračího vejce se Maďaři právě snaží zbavit. Na počátku týdne premier  Orbán prohlásil, že CEU porušila zákon. O jejím dalším osudu se má rozhodnout při jednáních mezi maďarskou a americkou vládou… A začaly se dít věci. První na to téma tweetnul náš pan ministr financí a pravděpodobný budoucí premier Andrej Babiš: „Jedna z nejlepších škol v Evropě, CEU, bude asi muset skončit. Neměli bychom jim pomoct a mít je v Praze? Rád o tom budu jednat,“ V zápětí se přidal i kandidát pražské kavárny a proti-národních elit na funkci presidenta ČR Drahoš:Navrhuji, aby se Středoevropská univerzita přestěhovala do Prahy. Našla by zde důstojné podmínky, včetně zájmu Akademie věd o spolupráci.“ (oba tweety zde)

Nezůstalo jen u nich. Od nás se v zápětí přidali další akademici „kecacích“ oborů, profesionální petenti a a proti-národní celebrity, například děkanka Filosofické fakulty Univerzity Karlovy Mirjam Friedová, děkan FAMU Zdeněk Holý nebo ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Vřava nastala i v zahraničí. Protesty začínají do Maďarska přicházet z Německa, Rakouska a USA. Osobně se zapojily i těžké váhy evropské politiky.  Angela Merkelová k případu vzkázala, že: „…Svobodu, demokracii, právní stát a lidská práva nelze zpochybňovat. Německo bude nově přijatá opatření v oblasti působení vysokých škol v Maďarsku pozorně sledovat.“ Ke kancléřce Merkelové se přidal také německý prezident a někdejší ministr zahraničí za socialistickou SPD Frank-Walter Steinmeier. „Evropa nesmí mlčet, když je napadána občanská společnost či akademická obec, jak se nyní děje v případě Středoevropské univerzity.“

Člověk by řekl, že se boří svět. Že Maďaři zahájili mordování neviňátek a upalování kacířů… A přitom si jenom, jako suverénní země, posvítili na podezřelou instituci, řízenou a placenou z bůhvíjakých, zjevně zahraničních zdrojů. Jo, tohle by se v kolébce svobody a majáku demokracie, USA, stát nemohlo. Skutečně nemohlo. Na podobné ptáčky tam mají, už od třicátých let minulého století,  zákon FARA.

Sledujme ten „jarní koncert“ pozorně. A pamatujme si, kdo se přidá. Protože podle zpěvu poznáš ptáka. I kdyby se skrýval a maskoval. Tenhle zpěv ho prozradí. Že je z rodu globalistů, kteří to s námi, s naším národem, s naší kulturou a naším způsobem života nemyslí vůbec dobře!

 

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 224 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...