lockdown
9.12.2020
Kategorie: Společnost

Dr. Berdiel: Historie bude lockdown považovat za největší chybu

Sdílejte článek:

 COM/JÁN HORVÁTH

Uzamykání společnosti se šíří evropským i americkým kontinentem a státy se ocitly zpět v režimech blokády a omezení pohybu. Například ve Francii potřebuje občan potvrzení, aby se mohl volně pohybovat. Navzdory trvání přísných opatření ve společnosti se růst počtu obětí zrychluje.

Kromě toho střední Evropa (i Česko a Slovensko), které se dříve chválilo přísným a časným uzamčením, také rychle zjišťuje, že ani v tomto případě se trend nedaří zvrátit. Ekonomické “škrcení” obyvatelstva však pokračuje. Česká republika zaznamenává nejhorší fázi křivky úmrtí na Covid-19 na světě, zatímco region zažívá podobný růst, i když méně dramaticky.

Toto není odkaz, který se mediální a politicky prodává veřejnosti. Byrokraté “veřejného zdraví” trvali (a někteří stále trvají) na tom, že Lockdown podstatně snižují nakažlivost a počet úmrtí. Země, které se nezavřely, měly tedy zažívat obrovskou pandemii! To se však reálně neděje. Například Švédsko je už dávno odsouzeno mediálními “celebritami” za to, že nepřijalo styl Lockdown a represí. Ale mnohé opatrnější státy mají mnohem vyšší čísla.

Samozřejmě, přívrženci a “korona-věřící” budou nadále trvat na tom, že přísná opatření fungují. Faktem však zůstává, že skandinávským zemím se ve srovnání s většinou Evropy daří relativně dobře, což není šok. Už v červenci začaly studie ukazovat, že Lockdown nepotlačuje celkovou úmrtnost. Renomovaný Lancet napsal, že vládní akce jako uzavírání hranic, Lockdown a masivní testování nebyly spojené se statisticky významným snížením počtu kritických případů nebo celkové úmrtnosti.

V roce 2006 rozsáhlá studie v oblasti biologické bezpečnosti a bioterorismu uvedla: “Neexistují žádné historické pozorování, ani vědecké studie, které by podporovaly dlouhodobé karanténní zadržování skupin potenciálně infikovaných osob”, které by zpomalily šíření chřipky. Nebyly poskytnuty žádné důkazy o tom, proč by to platilo pro chřipku, ale ne pro Covid-19. “

Kromě toho ve zprávě JP Morgan, Marko Kolanović dospěl k závěru, že “znovuotevření nezměnilo průběh pandemie” a “i když často slýcháme, že Lockdown se řídí vědeckými modely a existuje vztah mezi úrovní ekonomické aktivity a šířením viru – data toto tvrzení nepodporují” . Důkazy podporující teorii Lockdown prostě neexistují.

Švédské orgány už dlouho tvrdí (a zkušenosti to naznačují), že většina zemí skončí s podobným celkovým počtem úmrtí na milion obyvatel bez ohledu na opatření. Zdá se to stále očividnější každým dnem. Harvardský profesor interní medicíny dr. Gilbert Berdiel dokonce říká: “Údaje naznačují, že blokády nezabránily žádným úmrtím. V nejlepším případě Lockdown pouze odložil smrt na krátký čas, ale nelze v nich pokračovat dlouhodobě “. To je samozřejmě důvod, proč ani WHO nedoporučuje Lockdown, s výjimkou velmi krátkého a ad hoc opatření. Vedlejší účinky samotných Lockdown jsou totiž příliš nebezpečné.

Víme, že izolace, nezaměstnanost a další společenské problémy, způsobené blokádami, ovlivňují fyzické i duševní zdraví. Také víme, že Lockdown vede k úmrtím na jiné, neléčené zdravotní potíže. Odborníci na zdraví navíc v mnoha případech bezcitně “odřízli” starší od sociální a rodinné podpory. Agentura Associated Press odhaduje, že “na každé dvě oběti Covid-19 v dlouhodobé péči existuje další, která předčasně zemřela z jiných příčin”, a to je ještě podle některých velmi konzervativní odhad. Další z nich jsou způsobeny zanedbáním a izolací, kterou přinesl státní Lockdown.

Kde bychom však celkově našli důkazy o těchto úmrtích? Režimy bohužel tráví jejich počítáním velmi málo času. Dříve zaznamenávají události pouze způsobem, které ospravedlňují jejich kroky. I když jsou velmi obezřetní při počítání “covid případů”, úmrtí způsobené Lockdownem se ignorují. Jediný způsob jak odhadnout vliv dalších úmrtí, bude nakonec údaj o “nadměrné úmrtnosti”. K ní – podle definice – dochází, když celková mortalita v určitém časovém období překročí průměr posledních let. Počáteční zmínky říkají, že úmrtí na Covid-19 tvoří pouze 70% nadměrných úmrtí.

Přirozeně, obhájci Lockdown tvrdí, že to dokazuje podceňování úmrtí na Covid-19, které údajně odpovídají prakticky za všechny nadměrné úmrtí. Toto je však pouze domněnka.

V každém případě není překvapivé, že nadměrná úmrtnost ve Švédsku byla v tomto roce nižší ve srovnání s jinými zeměmi s tvrdou blokádou. Kolik z nich lze připsat Lockdown? Zatím není známo. Ale jak píše dr. Berdiel: “Zdá se pravděpodobné, že nebude třeba porovnávat ani ekonomickou deprivaci se ztrátami na životech, protože konečný počet obětí po autoritativních Lockdownech zřejmě převýší úmrtí oproti stavu, kdy by si lidé vybrali míru rizika sami. Po zohlednění bezprecedentní hospodářské krize bude historie pravděpodobně považovat Lockdown za největší politickou chybu celé generace. “

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 152 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.