FIALABABIS
13.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Doufejme, že bude líp. Konečně

Sdílejte článek:

TEMPLATE

Nevím jak vy, ale já jsem s výsledkem voleb poprvé po hodně dlouhé době vlastně docela spokojen. Estébák Bureš těsně prohrál, ačkoliv to nikdo nečekal, ve chvíli, kdy se už rozmachoval k dokončení nepřátelského převzetí tohoto státu. Další čtyři roky s tímhle psychopatem u vesla by bylo nefalšované peklo, zvlášť když by mu býval vyšel jeho preferovaný scénář a s pomocí fízlostrany Roberta Šlachty (kterou si dlouho pěstoval jako koaličního partnera a zřejmě i financoval), komunistů a podnikatelského projektu SPD by se už dočista utrhl z řetězu a drancoval by jako o život. Místo toho jsou komunisté konečně zaslouženě v hajzlu, z nějž je nevytáhne už ani eurokratka Konečná.

Babiš rovněž těmito volbami skončil a nejspíš to ví. Jeho největší spojenec hradní ožrala mu už nepomůže. Upil se k smrti, na čemž dlouhá léta soustředěně pracoval a problém, který pro tuto zemi představoval, vyřeší definitivně v řádu dnů, možná týdnů, příroda. Bureš se měl zachovat jako chlap a poprvé ve svém zkurveném životě držet slovo: místo do opoziční lavice odejít do prdele, jak avizoval. Profesionální lhář ale opět lhal, což není ostatně žádné překvapení. Roli opozičního kašpara si vybral dobrovolně a ta jen uspíší jeho definitivní šlus, když lidi snad konečně uvidí, že za touto prázdnou nádobou je jen kňučení, křik a chaos, kam se podíváš.

Sociální demokracie, strana, která pozbyla smysl své existence dávno v minulém století, zahynula rovněž a důvody, proč se tak konečně stalo (a muselo stát), jsem popsal ve svých předchozích blozích. Vaz jim zlomila orientace na spodinu, kterou ovšem hodili s lehkostí bez palubu kdykoliv zrovna nešlo o volební hlasy, defilé stále horších a horších kreatur na čelných postech a v závěru mesaliance s Burešem, silnějším psem, který mrdá, řečeno s klasikem. Mnoho lidí, co nejsou zrovna levicového zaměření, teď pobrekává kvůli konci nejsilnější “demokratické” (ha ha) partaje a že teď bude v českém parlamentu chybět levice. Nebude, takové štěstí zatím nemáme, a ČSSD skončila naprosto zaslouženě, stejně jako komunisté, kteří se žralokem jménem Babiš dali nakonec sežrat taky.

A teď se dostáváme k vítězům. ODS výhru přeju, byť jsem z jejich spojení s levicovými černoprdelníky a nejasně vyhraněnou TOP 09 rozhodně neskákal do stropu nadšením. Petr Fiala bude nejspíš kvalitním premiérem, ale otázka je, jak zvládne vyvažovat progresivně levicové tendence v nesourodé koalici, ostřelování nacionálně socialistickou opozicí z jedné strany a médii, která ODS pořád ještě nesnáší, ze strany druhé. Zvlášť pokud budou dělat pravicovou politiku, v což jako volič doufám. Obavy budí zejména Piráti, kteří sice ve volbách totálně prohráli, ale vlády se zřejmě zúčastní. Čeká je zřejmě osud Bursíkovy Strany zelených, ale naštěstí se čtyřmi poslanci nemají tak destruktivní a vydírací potenciál, aby představovali pro rodící se vládu velké nebezpečí. Na koni bude zřejmě marxistická svoloč z členské základny, která se teď bude snažit shodit výsledek voleb na to, že Piráti byli málo doleva a radikální, přitom to byli především tihle magoři, kterým může vedení strany poděkovat za potopení. Jejich totální debakl mě těší, posílení Piráti by v českém parlamentu zaváněli strašným průserem, zvlášť ve vládní koalici. To, že prohráli na úkor STAN, amorfního sdružení regionálních lobbistů, mě těší už méně. V českém politickém systému zřejmě Starostové převezmou roli lidovců “jazýčku na vahách”, který bude ve správnou chvíli lízat prdel tu socialistům, tu někomu jinému. Klidně budou vládnout s kýmkoliv, koho v příští kampani potopí.

Zkrátka, doufejme, že bude líp. Konečně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 577 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (60 votes, average: 1,67 out of 5)
Loading...
147 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)