dotace
19.2.2018
Kategorie: Ekonomika

Dotace: Skrytá loupež, která je dokonce legalizovaná státem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL KARIZEK

Je to skrytá loupež, která je dokonce legalizovaná státem. Takto bohatnou miliardáři a vznikají noví, ale jen ti vyvolení vítězové. Kdyby nebylo dotací, tak by Amazon a Bezos dávno zkrachoval, protože ta jejich marže a doprava zdarma by je neuživila. Amazon má nějakých 10 let stále stejné zisky, ale díky kreativnímu účetnictví to vypadá, jako že rostou. Už jsem o tom mluvil, když centrální banky nakupují jeho akcie, snižují tak jejich počet, tedy stále stejné zisky na akcii, ale jako větší, protože se jedná o nákup v rámci tzv. buybacks.

V kapitalismu je takové chování nepřípustné, ale kapitalismus nikde nemáme. Dokud se to nevyřeší globálně, dotace budou i zde největší loupeží. A takhle fungujou firmy v USA a EU už 10 let! Kvantitativní uvolňování udělalo také své, jsou to spojené nádoby. Ve skutečnosti jsme se od roku 2008 nehnuli z místa! Ekonomika je na tom stejně jako před 10 lety! Ve skutečnosti ještě hůř, když zohledníme inflaci a destrukci kvality výrobků a potravin a služeb. Za posledních 10 let v USA zmizelo přes 85 % retailových obchodníků, ale nárůst e-shopů byl jen 15 %! Kam se podělo těch 70 %?! Média se snažila a snaží lidem nakecat, jak je všechno „rosy“ a že se všichni přesunuli do e-shopů, ale to není pravda, ten nárůst se nekonal. Zboží se neprodává, služby nefungují, kvalita všeho klesá.

Stačí se podívat na kvalitu hudby a filmů. Běžné potraviny jsou de facto nepoživatelné, pokud si je člověk sám nevypěstuje. Zkuste se na někoho spolehnout, především na službu: Od prosince reklamuji kožené pouzdro na dýku za téměř 50 tis. Kč u největšího prodejce nožů Böker. Když je u luxusního zboží problém s reklamací, pak je problém skoro všude. Zde se právě ukazuje, proč jsou lepší malé obchody. Vracel jsem dýmku jedné malé trafice a peníze jsem měl zpět do 3 dní. U většího obchodu jsem čekal měsíc! Až proběhne revoluce (od 15. květen 2018 až 26. duben 2026), nebudou už velké obchody, lidé se opět vrátí k malým obchodníkům a na trhu zavládne přirozená konkurence. Naštěstí dobro nakonec vždy zvítězí a už brzy se dočkáme.

Autor: Pavel Karizek 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.