mountains-615428_1280
14.9.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Dotace EU: Program rozvoje venkova

Sdílejte článek:

Dotační politika Evropské unie pomáhá v mnoha oblastech života. Peníze lze čerpat na různé programy, které se týkají například vzdělání, cestování, školství, zdravotnictví i rozvoje venkova. Na co konkrétně je možné je použít?

České a evropské programy na sebe vzájemně navazují

Evropská unie prostřednictvím Rady EU pravidelně vyhlašuje nejrůznější programy na čerpání dotací. Přijala také program společné zemědělské politiky a s ním související Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova. Na základě toho Česká republika spustila Národní strategický plán rozvoje venkova, díky kterému může čerpat finance z evropského programu.

Ty jsou především na obnovu, zachování a zlepšení ekosystémů, které jsou na zemědělství závislé. Investice mají pomoct inovovat zemědělské podniky a mladým lidem při vstupu do podnikání v zemědělském odvětví, budovat krajinnou infrastrukturu či podpořit ekonomické aktivity nezemědělské produkce.

Život na venkově

I když hodně Čechů dává přednost jednoduššímu životu ve městech, venkov je tradičním bydlením. Je důležité poskytnout mu prostor pro jeho rozvoj. Tím mohou být třeba i dotace na naučné stezky či cyklostezky, pro vodáckou i pěší turistiku, které přispívají k většímu cestovnímu ruchu. Ten pak přináší venkovu potřebné peníze. Finance ovšem potřebují i zemědělské podniky, které na venkově mají svá sídla. A to nejen na rozvoj své zemědělské politiky. Finanční zdroje využívají na řešení krize vyvolané COVID-19, která se citelně dotkla jejich činností.

Jak získat dotace

Program rozvoje venkova je zásadní zejména pro zemědělské podnikatele, kterým pomáhá plánovat investice do nezemědělských činností. Těmi může třeba být stavební obnova nebo výstavba nové provozovny, pořízení strojů a technologií, nákup výpočetní techniky či nemovitosti. Získat dotaci z evropských programů nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Rozhodně je dobré se v této věci obrátit na odborníky, kteří se na oblast získávání dotací specializují.

Nejdůležitější je vytvoření podrobného projektového záměru a podání elektronické žádosti o podporu. Přitom samotná žádost je klíčovým dokumentem, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu.

Proč spolupracovat se společností Naviga4?

Společnost Naviga4 má špičkový tým interních konzultantů, kteří se zabývají různými oblastmi dotační podpory. Zároveň přebírá zodpovědnost za možná rizika, jež jsou s realizací projektů spojená. Své služby má pojištěné. Na kontě má za dobu 18 let své existence spoustu spokojených klientů, kterým pomohla získat finance pro nejrůznější oblasti podnikání.

Služby poskytuje ve čtyřech základních oblastech, a tím je poradenství při přípravě žádosti o dotaci, asistence v průběhu realizace projektu, veřejné zakázky a analýzy. Nabízí tedy vše, co podnikatelé pro získání dotace na svůj rozvoj potřebují.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 368 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...