idiot
8.9.2019
Kategorie: Společnost

Dostane li aktivní blb funkci, stane se pro své okolí nebezpečím

Sdílejte článek:

J3K

Dostane li aktivní blb funkci, stane se pro své okolí nebezpečím. Takto je to od nepaměti a funguje to tak i nadále. Příkladem jsou poslední zprávy o mýtném při používání komunikací v Praze. Pokud jste z toho nebyli moc moudří, pak nečekejte, že se v tom někdo jiný vyzná lépe. Každopádně byla vypuštěna testovací vlaštovka, která se v případu vládnutí nynější koalice stane démonem.

Podřízený primátora Hřiba pro životní prostředí v Praze Hlubuček sdělil národu, že se v Praze připravuje mýtné, které sice začne platit nejdříve na Jižní spojce, následně se však stane celoplošným. Tím překvapil nejen Pražany, ale i své koaliční a stranické kolegy. Jejich obava o korýtko se záhy projevila tím, že dementovali informace o této přípravě, to když zaregistrovali první reakce, ale zároveň se přiznali k tomu, že se o něčem podobném hovoří, jedná, má to už svůj harmonogram a navíc pro naplnění jakéhosi evropského předpisu o povinnosti něco podobného učinit proto, aby se dal zkolaudovat tunelový komplex Blanka, tomu neunikneme. Takže popřeli vše, ale zároveň potvrdili, že tomu tak je. Hlubuček, jakožto aktivní ekolump jim trochu zavařil, protože je předběhnul a zároveň jim nedal čas vše národu pražskému tak nějak politicky vysvětlit a připravit jej na to, čímž opět zhoršil náhled Pražanů na tuto koalici. Ze sebe udělal trochu blbce, ovšem pro lidi typu starosty Prahy 6 Koláře se stal jistě Mesiášem. Přesto se asi unáhlil. Kdyby s tím přišel v období podzimních smogových dnů, o kterých většinou vědí jen experti, hned by se s tím tak nějak lépe pracovalo, že? Bylo by s podivem, kdyby za podobnými nápady nestál další zeleně natřený expert, díky němuž máme kůrovce jako nejrozšířenější hospodářské zvíře, tedy mistr Bursík. Korunu všemu nasadil Hluboček výrokem, že vznik mýtného není vázán na dostavbu obchvatu Prahy, čímž jasně poukázal na situaci, kterou není zájem tuto životně důležitou komunikaci dobudovat, ale jde jen o výběr peněz od těch, kteří nemají kudy jinudy jet. O tom, jak se zatíží nezpoplatněné silnice a ulice, už nebudeme radši diskutovat, oni by je totiž rychle mýtným stejně zatížili.

Amatérismus a neznalost pražské problematiky z nynější koalice přímo čiší. Snaha být božštější než sám bůh, pannenštější, než všechny skutečné panny, bělejší, než běloba, způsobuje nebývalé komplikace. Praha 2 je rozkopána kvůli zesílení rozvodných sítí potřebných k autonabíječkám. Přitom se stále více dozvídáme, že moderní diesely jsou mnohem ekologičtější, než všechny elektromobily. Takže ty kabely pod zemí, kvůli kterým je rozvrtaná Praha 2, možná budou nakonec tak nějak k… na nic. Navíc se postupně dostávají ke slovu nové technologie, které mají udržet spalovací motory nadále v provozu. To i přes nedávnou premiéru krásného nového elektrického Porsche Taycan. Přestože jeho parametry jsou vynikající, tedy na první pohled, cena lidová, to je ironie, tak nám pořád nikdo nevysvětlil, kde se všechna ta elektřina bude brát. Takže odkud budeproudit ta v Praze 2, když většinu draze stejně nakonec rozprodáme?

Samotní Němci už se bouří kvůli vrtulím větrných elektráren hyzdících celé Německo. Navíc stačí pár dní bezvětří, v zimě námraza vytvářející problém s nevyvážením vrtulí, a ejhle, okamžitě dojde šťáva. Zvláště, když uhelné a atomové elektrárny mají stopku a vody je nedostatek i na pití. České energetické podniky říši neutáhnou a navíc si jistě dokážete představit ceny elektřiny poté, co prostě žádná další nebude. Přidejme cenu za odpustky, tedy kšeftování s povolenkami, které připomíná virtuální obchod s krabičkami plnými vzduchu probíhající ovšem s reálnými penězi, a budeme si rádi vyrábět u svých domů elektřinu pomocí dieselových a benzínových agregátů zakoupených v době, kdy byly ještě k sehnání. A to nejen kvůli nabíjení nějakého elektropohybovadla, ale i pro potřeby domácnosti. Spoléhat na solární panely, jejichž účinnost a malá možnost uložit dostatek elektřiny na noční provoz jsou mizivé a nákladově drahé, tedy pokud nevlastníte solární pole, je jen naivní plán odsouzený ke krachu.

Péči o životní prostředí bez obchodních ambic nezavrhujeme. Správné směřování je však odlišné od toho, co nyní vidíme. Prioritou by měla být údržba zeleně a její rozšiřování tam, kde to je reálně možné. Dále je třeba zlepšit hospodaření s vodou v přírodě, o tom se zatím jen mluví. Též musí dojít omezení používání chemikálií v zemědělství. Samotnou kapitolou jsou odpady. Jejich recyklací, například výroba paliva z PET láhví je jednou z možností, kudy se ubírat. Plasty všeobecně je třeba omezovat, ovšem vše se musí dělat s rozumem. Vozit bambusová a papírová brčka z Číny do Evropy je stejný nesmysl, jako dovážet vodu na pití z Francie, když tady máme svou kvalitní. Podobně je to s australskou cibulí či některými jinými základními potravinami. Logické je to, že co si vypěstujeme doma, to se nemusí převážet a ušetří to miliony litrů nafty. Zároveň není třeba pěstovat plodiny končící v biopalivech, když navíc tyto likvidují půdu, zabírají místo a ještě ničí motory. Všechna ta nařízení vedoucí k potlačení spalovacích motorů a snaze na pohled se tvářit ekologicky pokrokově jsou v důsledku velmi drahá. A kdyby se tyto peníze plynoucí do nesmyslných experimentů věnovaly na správnou likvidaci odpadů, kontrolu rozvojových zemí a na jejich hospodaření s nimi, bylo by mnohem lépe. Teorie o uhlíkové stopě, o které před 5ti lety nikdo nic neříkal a asi ani nevěděl, jsou pouze dalším náboženstvím. A jak známo, každé nové vždy vyžadovalo od svých oveček oběti. Má li nás tedy uhlíková stopa dovést na obětní oltář, pak se tak momentálně děje.

Na nynější generaci už je toho trochu moc. Ti nejstarší zažili 2.světovou válku, po ní 3 roky naděje, aby je vzápětí sešrotoval komunistický režim, poté přišla tzv. Sametová revoluce a s ní nejdříve pocit z nabyté svobody sklouzávající k rozčarování z naivity spojené s realitou týkající se Havla a dalších exdisidentů. Vstup do EU se mohl jevit jako vynikající krok, bohužel jen odborníci tušili, že došlap vede do exkrementu. O čemž nás později přesvědčili liberální demokraté a jejich spoluvláda s ekoteroristickými nadšenci a bezmozky vedoucí k migraci, ohýbání a zamlčování historie, sociální, ekonomické a národní sebedestrukci a fiktivním dotacím zvýhodňujícím vyvolené, genderovým úchylnostem. Zatím jsme naštěstí ustáli tlak na přijetí eura, ale i v této sféře u nás existuje plno kolaborujících politiků, především soustředěných kolem Top09, STAN a Pirátů. A právě tito lidé teď rozhodují o budoucnosti Prahy. Jak říkáme, už toho je nějak moc…

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 262 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.