tommy
19.6.2018
Kategorie: Společnost

Dopis Tommyho Robinsona z vězení

Sdílejte článek:

COM/FV

Politický disident Tommy Robinson, který skončil ve vězení za pohrdání soudem, poslal ven dopis, který adresuje všem svým příznivcům. Tommy je symbol. Symbol, který když necháme padnout, padneme nakonec i my všichni.

Tak jako britské úřady zavřely jeho, tak si jednoho dne úřady v našich zemích mohou přijít i pro nás, pokud se režimu staneme nepohodlní. Proto bez ohledu na to, co si o Tommym myslíme, za ním musíme stát.

“Tak je to tu znovu,” začíná Tommyho dopis. Ten napsal 10.června a od lidí zvenku se k němu donesly novinky o obrovské podpoře, které se mu dostává, a o demonstracích, které se konaly nejen v Británii, ale i ve světě. Pokud jste za mřížemi, a víte, že venku za vámi stojí celá armáda lidí, depresivní prostředí režimní káznice na vás nedopadá tak silně.

Přesto se Tommy svěřuje se situací, která je mimo jeho kontrolu, a tou je smutek jeho rodiny a jeho dětí nad tátovým uvězněním. To prý mu láme srdce. Nicméně dodává, že se se situací vyrovnává pomyšlením na britské vojáky.

“Jsem pryč od mé rodiny jen na krátkou dobu. Děti našich vojáků si tímhle procházejí neustále, což je důvod, proč jejich oběť uznávám dnes a neustále.”

“Když jsem vedl EDL, byl jsem odsouzen na 10 měsíců v roce 2012. Pro mou vlastní ochranu jsem byl od všech oddělen a umístěn na samotku na 22 týdnů. Věřím, že to bylo proto, že se vláda bála, co se může na ulicích stát, kdybych byl ve vězení zavražděn.

“Lee Rigby byl popraven v roce 2013 a naše vláda viděla, že voják může přijít o hlavu a nikdo s tím nic neudělá. Pak jsem byl v roce 2014 poslán do vězení na 18 měsíců. Doslova mě předhodili vlkům. Měl jsem štěstí, že jsem vyvázl živý a probil se skrz surové výprasky ze strany muslimských vězňů.

“Vláda věděla, že můžu být zabit a nikdo s tím nic neudělal. Byl to pro mě smutný okamžik, když jsem si uvědomil, že když budu zabit, moje smrt nic nezmění. Také jsem si uvědomil, že se nikdo nepostará o mou rodinu a ta bude muset bojovat o bezpečí a stabilitu.

“V prvních dnech zde jsem slyšel, jak tisíce protestují před Downing Street. To bylo během 24 hodin po mém zadržení státem. Bylo mi řečeno ‘tvá petice má 100 tisíc podpisů’, pak ‘hej, už má 300 tisíc’, a poté půl milionu. Slyšel jsem, že se lidé snažili přelézt bránu Downing Street.

“Slyšet, že 20-30 tisíc lidí cestovalo tento víkend do Londýna, aby mi projevili solidaritu, je skvělý pocit. Reakcí veřejnosti jsem vážně ohromen. Cítím se tak milován. Milován a ceněn.

“Denně dostávám pytel dopisů a emailů. Čtu je všechny. Jsem tak vděčný. Chci poděkovat každému z vás, kdo mě podporuje.

“Chápu, jak obtížné je promluvit. Chápu, že hodně lidí by čelilo zlobě svých přátel, i vyhazovu z práce za to, že by se za mě postavili, a jsem vážně vděčný za ty, kteří to udělali.

“Naše bitva není jen bitva proti nějakým lidem, ale bojujeme proti systému! Sedět zde mi dává tolik času přemýšlet. Už se nesmíme dívat dovnitř zvenku. Musíme naše hlasy a naše hnutí dostat do politiky. Mám tolik plánů, co dělat, až se odsud dostanu.

“Slyšet, že Geert Wilders přijel do Londýna a mluvil, je tak vzrušující. Když jsem začal se svým aktivismem, vzhlížel jsem ke Geertovi a k jeho život měnícím rozhodnutím, která učinil, když se rozhodl vystoupit proti islámu. Byl pro mě inspirací.

“Establishment si myslel, že tímto celý příběh skončí. Místo toho veřejnost otočila list, aby začala další kapitolu.

“Miluji vás všechny a všem vám děkuji.”

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 449,00 Kč
Vybráno 32.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů
    • piangendo

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.