tommy
19.6.2018
Kategorie: Společnost

Dopis Tommyho Robinsona z vězení

Sdílejte článek:

COM/FV

Politický disident Tommy Robinson, který skončil ve vězení za pohrdání soudem, poslal ven dopis, který adresuje všem svým příznivcům. Tommy je symbol. Symbol, který když necháme padnout, padneme nakonec i my všichni.

Tak jako britské úřady zavřely jeho, tak si jednoho dne úřady v našich zemích mohou přijít i pro nás, pokud se režimu staneme nepohodlní. Proto bez ohledu na to, co si o Tommym myslíme, za ním musíme stát.

“Tak je to tu znovu,” začíná Tommyho dopis. Ten napsal 10.června a od lidí zvenku se k němu donesly novinky o obrovské podpoře, které se mu dostává, a o demonstracích, které se konaly nejen v Británii, ale i ve světě. Pokud jste za mřížemi, a víte, že venku za vámi stojí celá armáda lidí, depresivní prostředí režimní káznice na vás nedopadá tak silně.

Přesto se Tommy svěřuje se situací, která je mimo jeho kontrolu, a tou je smutek jeho rodiny a jeho dětí nad tátovým uvězněním. To prý mu láme srdce. Nicméně dodává, že se se situací vyrovnává pomyšlením na britské vojáky.

“Jsem pryč od mé rodiny jen na krátkou dobu. Děti našich vojáků si tímhle procházejí neustále, což je důvod, proč jejich oběť uznávám dnes a neustále.”

“Když jsem vedl EDL, byl jsem odsouzen na 10 měsíců v roce 2012. Pro mou vlastní ochranu jsem byl od všech oddělen a umístěn na samotku na 22 týdnů. Věřím, že to bylo proto, že se vláda bála, co se může na ulicích stát, kdybych byl ve vězení zavražděn.

“Lee Rigby byl popraven v roce 2013 a naše vláda viděla, že voják může přijít o hlavu a nikdo s tím nic neudělá. Pak jsem byl v roce 2014 poslán do vězení na 18 měsíců. Doslova mě předhodili vlkům. Měl jsem štěstí, že jsem vyvázl živý a probil se skrz surové výprasky ze strany muslimských vězňů.

“Vláda věděla, že můžu být zabit a nikdo s tím nic neudělal. Byl to pro mě smutný okamžik, když jsem si uvědomil, že když budu zabit, moje smrt nic nezmění. Také jsem si uvědomil, že se nikdo nepostará o mou rodinu a ta bude muset bojovat o bezpečí a stabilitu.

“V prvních dnech zde jsem slyšel, jak tisíce protestují před Downing Street. To bylo během 24 hodin po mém zadržení státem. Bylo mi řečeno ‘tvá petice má 100 tisíc podpisů’, pak ‘hej, už má 300 tisíc’, a poté půl milionu. Slyšel jsem, že se lidé snažili přelézt bránu Downing Street.

“Slyšet, že 20-30 tisíc lidí cestovalo tento víkend do Londýna, aby mi projevili solidaritu, je skvělý pocit. Reakcí veřejnosti jsem vážně ohromen. Cítím se tak milován. Milován a ceněn.

“Denně dostávám pytel dopisů a emailů. Čtu je všechny. Jsem tak vděčný. Chci poděkovat každému z vás, kdo mě podporuje.

“Chápu, jak obtížné je promluvit. Chápu, že hodně lidí by čelilo zlobě svých přátel, i vyhazovu z práce za to, že by se za mě postavili, a jsem vážně vděčný za ty, kteří to udělali.

“Naše bitva není jen bitva proti nějakým lidem, ale bojujeme proti systému! Sedět zde mi dává tolik času přemýšlet. Už se nesmíme dívat dovnitř zvenku. Musíme naše hlasy a naše hnutí dostat do politiky. Mám tolik plánů, co dělat, až se odsud dostanu.

“Slyšet, že Geert Wilders přijel do Londýna a mluvil, je tak vzrušující. Když jsem začal se svým aktivismem, vzhlížel jsem ke Geertovi a k jeho život měnícím rozhodnutím, která učinil, když se rozhodl vystoupit proti islámu. Byl pro mě inspirací.

“Establishment si myslel, že tímto celý příběh skončí. Místo toho veřejnost otočila list, aby začala další kapitolu.

“Miluji vás všechny a všem vám děkuji.”

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 112 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.