vanocejezisek
8.10.2020
Kategorie: Společnost

Dopis Ježíškovi

Sdílejte článek:

PETR MACHOVSKÝ

Milý Ježíšku, je to dávno, co jsem ti psal naposledy. Desítky let. Patrně si mě tedy už nebudeš pamatovat, ale to nevadí. Vím, že ti mají psát jen děti. Ale snad nebude pro jednou vadit, že ti napíše „dospělák“.

Letošní Vánoce totiž budou speciální. Miliony z nás možná najdou pod stromečkem vakcínu proti covidu. Splníš tak přání plukovníkovi Prymulovi. Říkal jsem si, že když můžeš splnit přání jemu, tak proč ne mně?

Já bych si totiž také něco přál. Také pro miliony z nás.Nebude to nic tak hmatatelného jako vakcína, ale můžeš to klidně do nějakého balíčku zabalit. Aby to dobře vypadalo.

Přál bych si, aby nás přestala média denně strašit a politici tento strach přestali zneužívat pro své cíle, které, nezlob se, bohužel nejsou vždy v zájmu nás všech.

Přál bych si, abychom mohli všichni (tedy i majitelé restauračních zařízení) zase normálně pracovat a živit své rodiny.

Přál bych si, aby nám nikdo neustále nevyhrožoval, že přitvrdí, pokud nebudeme dost poslušní.

Přál bych si, aby přestali být kritici opatření proti covidu bráni za veřejné nepřátele.

Přál bych, aby přestali být senioři a lidé s nižší imunitou zneužívání jako tzv. argument pro další a další omezování kulturních, pracovních a společenských aktivit.

Přál bych si, aby si politici uvědomili, že jejich aktuální rozhodnutí spojené s covidem v oblasti ekonomiky ovlivní naše životy na dlouhé roky dopředu.

Přál bych si více soudnosti místo strašení, více odpovědnosti místo strašení.

Přál bych si, aby lidé zase mohli normálně žít. Protože k životu nemoce i smrt prostě patří.

Vím, že těch přání je možná až moc. Pokud bys nám všem pod stromeček přinesl aspoň něco z toho, budu ti jistě nejenom já vděčný.

Předem ti děkuji.

Petr M.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 296 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)