donald_trump_flag
10.4.2017
Kategorie: Politika

Donald Trump plní své sliby a někteří z toho šílí …

Sdílejte článek:

PAVEL B. REICHL

S nadsázkou se říká, že od chvíle, kdy byly vynalezeny peníze, se neděkuje. Trošku si dovolím to použít. Od chvíle, kdy byly vynalezeny peníze, jsou veškeré ideály a dobré úmysly mrtvé již při svém zrodu. Chamtivost v lidech vždy byla, je a bude. O někom se říká, že má dost, že už víc nepotřebuje. Nemusíme chodit ani moc daleko, stačí se mrknout na ministerstvo financí.

Kdo si bláhově myslel, že zvolením Donalda Trumpa zmizí věškerá příkoří a války tohoto světa, je asi momentálně řádně naštvaný. Já zvolení Trumpa vítal a vítám z několika důležitých stran. Multikulti a vítači všech zemí dostali za uši. Amerika může celému světu ukázat jak se postavit nelegální migraci a jak je potřeba s každým ilegálem jednat. V tom Trumpovi věřím a vždy budu. I on jako boháč investoval nemalé babule a přece se nebude dívat jak mu je požírají nějací přivandrovalci z Afriky.

Tady u nás se vítači rekrutují z okruhu lidí, kteří mají kulový a tudíž nemají o co přijít. Oni nevěří tomu, že by jim mohli jejich chráněnci jednoho dne sáhnout na život, když je tak usilovně protěžují a vítají. Pojďme trošku popustit uzdu fantazii a představme si, že na Hlavní nádraží dorazí vlak plný imigrantů. A teď ti, kteří jim strkají do rukou svačiny a nápoje za které oni osobně neutratili ani korunu, budou postaveni před mimořádnou situaci. V azylových domech není místo, tak je požádají, aby si každý z nich “dočasně” vzal domů pět uprchlíků a ze svého je nakrmil a uložil. Co myslíte, že se asi tak stane?

No a stejné to je i momentálně s Trumpem a jeho útokem na Sýrii. Taky si jen brání to své. On tedy na rozdíl od těch studentíků a lidí s pokaženým životem nějakou tu pětku má a tak je jasné, že nechrání jen svou investici, svůj majetek, ale americkou investici a americký majetek. A to přece před volbami slíbil, nebo se mýlím?

Jen mu nezávidím teď tu jeho pozici. Ti co ho nenávidí na popud tajemných plátců někde v pozadí ho budou na placený příkaz nenávidět pořád stejně. Ale přibudou k nim tisíce dalších z řad Trumpových obdivovatelů, kteří právě utrpěli duševní šok z toho, že Trump se nebojí sáhnout i k mimořádným krokům. Takže musíme vyčkat na to, s čím přijdou ty tajemné síly na pozadí světové politiky a jak se k celému konfliktu postaví.

Každopádně nám může docela dobře napovídat hrstka videí z tzv. chemického útoku před pár dny. Krásně sestříhaná a srdcervoucí záběry na nich s malými dětmi, by dokázala rozplakat nejednoho tvrďáka. Jenže je tu problém, protože nastaly pochybnosti o tom, kdo vlastně to utrpení způsobil. Čeští politici si zřejmě celou noc telefonovali, aby se sjednotili na jednotném názoru pro média a veřejnost, a skoro stejnými slovy pravili, že chemické zbraně jsou ošklivé a že takhle tedy ne a super, že ten Trump poslal Asadovi a Rusům vzkaz.

Tím vlastně ukázali další možný vývoj. I kdyby se nakrásně prokázalo, že ta chemie, Sarin, pocházel z povstaleckých továren, nebude tento názor oficiálně akceptován a veškerá šetření jsou vlastně naprosto zbytečná. Z toho můžeme tedy odvodit jasný závěr. Od samého počátku bylo jasné, že Sarinem neútočil ani Asad a ani Rusové. Prostě to přišlo vhod. Na zmařené životy jako v mnoha předchozích případech se z vysoka se.. kálí.

Kdo by si snad skutečně myslel, že těm vyvoněným kašpárkům z řad světové politiky záleží na nějakém malém, plynem zdevastovaném, syrském klukovi? Myslíte si snad někdo, že Angela se Schulzem a Stoltenbergem se ihned poté co uviděli záběry trpících lidí, odebrali do ústraní a tam hluboce a upřímně plakali nad syrským děckem? Samá voda. Ti mrtví se jim hodí naprosto stejně jako naaranžovaný uprchlík s hlavičkou ve vodě. Stejně jako děvčátko, které bylo zachyceno jak zemřelo asi na sedmi místech současně.

Tomu se říká politika. A stejně jako v obyčejném životě lidském i tady může pomoci nešťastná náhoda vyřešit problém, se kterým si elitní politologové a poradci lámali týdny hlavy. Řekněte mi nezaujatě, kdy jindy mohl Trump zaútočit a kdy jindy mohl lépe posílit americké pozice než právě teď? Mnoho lidí právě teď na Trumpa nadává. Sebral jim ideály a naděje, prý. Pane Bože, co to je za nesmysly? To si fakt někdo myslel, že Trump zastaví války a uřeže homosexuálům jejich pohlavní orgány? Že obětuje ty biliony dolarů, které vlády před ním investovaly po celém světě při dobývání nových zdrojů?

A nebo jste to fakt někdo čekal? Chtěli jste mít z Trumpa mrtvého mučedníka? Přece je nad všechna slunce jasné, že kdyby se postavil proti americkým zájmům, byl by odstraněn. A Donald Trump se nikdy nevyjádřil ve smyslu, že bude Americe škodit, naopak. A jen, a teď mi vy kteří to vztáhnete na sebe, promiňte, trouba a idealista, si mohli myslet, že Trump vyřeší všechen světabol během měsíce.

Trump je jen novým představitelem toho, co jsem já na Americe od dětství obdivoval. Brzy budou zase sami sebou. Tomu se říká kompromis. Trump ochrání americké biliony a na oplátku si postaví plot na hranicích s Mexikem.

Trump vyžene ilegály a na oplátku umožní další investice ve zbrojním průmyslu.

A Amerika bude zase stát na vlastních nohách, bude tvrdá, jednotná a silná.

Takže pokud jste doufali při zvolení Trumpa v něco jiného, pak se nedivím, že dnes pláčete a kopete kolem sebe.
 
P.S.: Naprosto nesouhlasím s jakýmkoli bombardováním a nebo válkou vůbec …

ZDROJ: Pavel B. Reichl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 511,00 Kč
Vybráno 44.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 83 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,13 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.