castro
27.11.2016
Kategorie: Společnost

Donald Trump: Castro byl brutální diktátor

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC

Velkým plusem nově zvoleného amerického presidenta Donalda Trumpa je, že se nebojí pojmenovávat věci pravými jmény. A tak na rozdíl od neokomunistických špiček EU a našich domácích mentálních bolševiků, kteří pláčou nad smrtí “hrdiny” či “velkého vůdce kubánského lidu”, který prý vybudoval “Ostrov svobody”, prohlásil Trump po smrti devadesátiletého Castra, že to byl “brutální diktátor”.

Dále pak vyjádřil naději, že Kubánci by se mohli konečně začít  pohybovat směrem k svobodnější budoucnosti.

Castro dostal k moci v roce 1959 a během komunistické revoluce. Po celá desetiletí jeho vlády si udržoval moc terorem proti vlastnímu obyvatelstvu. Castro byl nejdéle sloužícím nekrálovským vůdcem 20. století. Z politického života před deseti lety, po předání moci svému bratru, z důvodu nemoci.

castro

Jeho tělo bude zpopelněno v sobotu při soukromém obřadu v Havaně a do 4. prosince bylo na Kubě vyhlášeno období oficiálního smutku, kdy bude jeho popel položen k odpočinku v jihovýchodní části města Santiaga.

Jak silný byl jeho kult dokládají i zprávy z Havany, kdy zpráva o jeho smrti nechala některé lidi totálně ochromené. “Vždycky jsem říkala, že se to nemůže stát,” řekla jedna žena, vládní zaměstnankyně. “I když to teď řekli, já říkám, že to nemůže být pravda.”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
150 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.