castro
27.11.2016
Kategorie: Společnost

Donald Trump: Castro byl brutální diktátor

Sdílejte článek:

REC

Velkým plusem nově zvoleného amerického presidenta Donalda Trumpa je, že se nebojí pojmenovávat věci pravými jmény. A tak na rozdíl od neokomunistických špiček EU a našich domácích mentálních bolševiků, kteří pláčou nad smrtí “hrdiny” či “velkého vůdce kubánského lidu”, který prý vybudoval “Ostrov svobody”, prohlásil Trump po smrti devadesátiletého Castra, že to byl “brutální diktátor”.

Dále pak vyjádřil naději, že Kubánci by se mohli konečně začít  pohybovat směrem k svobodnější budoucnosti.

Castro dostal k moci v roce 1959 a během komunistické revoluce. Po celá desetiletí jeho vlády si udržoval moc terorem proti vlastnímu obyvatelstvu. Castro byl nejdéle sloužícím nekrálovským vůdcem 20. století. Z politického života před deseti lety, po předání moci svému bratru, z důvodu nemoci.

castro

Jeho tělo bude zpopelněno v sobotu při soukromém obřadu v Havaně a do 4. prosince bylo na Kubě vyhlášeno období oficiálního smutku, kdy bude jeho popel položen k odpočinku v jihovýchodní části města Santiaga.

Jak silný byl jeho kult dokládají i zprávy z Havany, kdy zpráva o jeho smrti nechala některé lidi totálně ochromené. “Vždycky jsem říkala, že se to nemůže stát,” řekla jedna žena, vládní zaměstnankyně. “I když to teď řekli, já říkám, že to nemůže být pravda.”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 93 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...