vdr
18.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Dokumentární video: Tvrdá realita multikulturního soužití v Evropě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM 18|05|2016

VDR zveřejnila na serveru youtube dokument, kde ukazuje Češka žijící ve Velké Británii, jak se tam ve skutečnosti žije. Popisuje jak se ji pokusili znásilnit, nebo jak se jí muslimové pokoušeli ukrást psa. Říká, že v Británii žila v neustálém strachu.

Štáb se cestou do Velké Británie nejprve zastavil v Belgii, aby uctili mrtvých z nedávných teroristických útoků. Náhodný svědek teroristických útoků v Bruselu jim popisuje co se vlastně kousek od jeho kanceláře odehrálo. Henry Fill:

,,Moje kancelář je hned tady vedle. Některý kolegové v ten den slyšeli výbuch, vyběhli ven a začali pomáhat lidem. Vím že pomáhali zraněným lidem zde i v hotelu přibližně dvě hodiny. Je to stále smutné, všech to zasáhlo. To je také důvod, proč jsme sem přišli položit květiny a uctít památku obětí.”

Ve Velké Británii se setkali s Evou Novákovou, která do Británie emigrovala za prací. Eva Nováková:

,,Rozhodla jsem se odejít zpět do Česka, protože mně se zde staly velmi nepříjemné zážitky. První byl když jsem cestou do práce ráno, bohužel nešel mi žádný autobus, tak jsem se snažila si zavolat tedy taxík. Ve finále se ukázalo že pan taxikář přehodnotil situaci tak že začalo brutálně osahávání, pokus o znásilnění. Mně se tedy podařilo ve finále se ho zbavit. Nevěděla jsem sama co mam dělat, ale kolegové v práci vlastně mě navedli abych šla a nahlásila to na policii.Tak jsem to udělala. Mně bylo řečeno že si mam dávat pozor protože tito lidé mají mnoho rodin a mnoho známých, tak ať si dávám neustále pozor …”

Netrvalo dlouho a kamery si všiml i muslimský obyvatel Manchesteru, Abdulah Imaar. Ten se podělil také ze svým pocitem, jak se žije v Manchesteru, v části Rusholme.

,,Je to velmi krásné místo, které se za posledních 20 let, proměnilo z toho co bylo, na to co je teď. Je to velmi krásné místo pro návštěvu, už kvůli tomu jídlu ale vůbec kvůli všemu. Je to obecně velmi romantické místo, opravdu velmi romantické. Je zde mnoho kultur, mnoho rozdílnosti a velmi mnoho kultur, kolik jen napočítáte. Přicházejí sem ze všech směrů, z celé země, z celého Spojeného království. Přicházejí lidé z celé Evropy a dokonce i z Asie. Musí navštívit Rusholme. Musí ho vidět. ”

Během zpáteční cesty domů se zastavili i v uprchlickém táboře u města Calais. Během celého natáčení v táboře viděli údajně jen jednu, jedinou ženu a žádné děti. Záběry VDR TV production se tedy velmi liší od záběrů, které jsou vysílány v televizi.

ZDROJ: securitymagazin.cz, youtube.com (VDR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
34 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.