vakcina-na-covid-19-
27.11.2020
Kategorie: Společnost

Doktoři varují, že vedlejší účinky vakcíny na COVID-19 nebudou procházka růžovou zahradou

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Horečky, pocení, migrény a bolesti svalů, které přetrvávají celé dny, to jsou jen některé ze symptomů hlášených různými účastníky testů ve třetí fázi, kteří jsou dobrovolníky ve zkouškách vakcíny firem Pfizer, Moderna a dalších. Ač AstraZeneca uvedla, že předběžné výsledky její vakcíny (která používá tradičnější adenovirový vektor) vypadají, že vyvolávají méně závažné vedlejší účinky, než u některých jejích konkurentů.

Jelikož se vědci snaží zajistit, že USA dosáhnou více než 70% pro-očkovanosti (což je bod zlomu, u kterého se věří, že to hromadná imunita zlomí), tak skupina lékařů právě varovala činitele veřejného zdravotnictví a výrobce léků před potřebou zajistit, že pacienti nevynechají své následné návštěvy k pokračování.

To je vrcholná obava Dr. Sandry Fryhofer z Americké medicínské asociace, která varovala, že vedlejší účinky by mohly mnohé její pacienty odradit od přijetí následných injekcí. Své obavy Dr. Fryhofer vyjádřila při pondělní virtuální poradě s úřadem CDC a zástupci různých výrobců vakcín.

„Opravdu potřebujeme pacienty poučit, že to nebude procházka růžovou zahradou,“ řekla Fryhofer na virtuální poradě s Poradní komisí pro imunizační praktiky čili ACIP, tj. s vnější skupinou lékařských expertů, která radí CDC. I ona je v této komisi. „Doví se, že dostali vakcínu. Nejspíš se nebudou cítit výborně. Ale budou muset přijít, aby dostali druhou dávku.“

Ředitelka Národního centra pro imunizaci a respirační choroby CDC Dr. Nancy Messionnier, která se často v raných dnech té epidemie účastnila tiskových briefingů CDC, během té pondělí porady řekla, že agentura bude pracovat na vývoji směrnic řešících to, že když zdravotníci dostanou tu vakcínu a pak se následující den necítí dobře, tak by to mohlo „mít dopady na plánování obsazenosti nemocnic podle termínů, kdy jsou zaměstnanci v ten který den očkováni,“ řekla.

Kromě toho, že se musí zajistit, že se v tom nemocnice nemohou nechat samotné, aby se nerozhodly naočkovat celý svůj personál ve stejnou dobu, tak ti doktoři rovněž diskutovali o nové strategii: užívání „pozitivního“ vyjadřování, když o těch vedlejších účincích budou mluvit. Jedním z příkladů, jak to dělat je mluvit o vedlejších účincích jako o „reakci“ na vakcínu.

Samozřejmě, že tím ve skutečnosti nijak ty vedlejší účinky nezmírní.

Člověk by mohl očekávat, že někteří účastnicí studie byli opravdu naštvaní, že když po očkování nezažili těžké vedlejší účinky, tak si mohli myslet, že to je projevem toho, že dostali placebo a ne skutečnou vakcínu.

Doktoři na ukázku vytáhli anonymní ženu ze Severní Karolíny, která se účastnila studie u Moderny. „Jestli se to ukáže být funkční, budou lidé muset být tvrdší,“ řekla. „Ta první dávka není nic příjemného. A ta druhá dávka vás určitě na den položí… Po druhé dávce si budete muset vzít den volna.“

I tak je chybět jeden den v práci lepší než chybět 14 dní, o čemž jeden doktor uvedl, že to je „nesmírně“ dlouhá doba.

 

Necháte se naočkovat vakcínou proti Covid 19?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 409 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)