gran-canaria-4188502_1280
15.7.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Dokonale hladké pokožky docílíte s epilátorem snadno a rychle!

Sdílejte článek:

Odstraňování přebytečných chloupků je již několik desítek let součástí zkrášlovacího rituálu nejen žen, ale i mužů. A díky rychle vyvíjející se technologii je to rok od roku snazší. Zahoďte otravná holítka a žiletky a pořiďte si epilátor. S ním docílíte krásné hladké pokožky cobydup!

Proč je epilátor lepší než depilátor?

Při depilování se chloupky pouze zkracují, kdežto epilátor je vytrhne i s kořínkem. Ani jedna z těchto metod odstraňování chloupků není trvalá. Zatímco vám ale depilované nohy vydrží bez chloupků nanejvýš pár dní, při epilaci se jedná až o několik týdnů. Zejména proto se epilátory těší čím dál větší oblibě. Často se epilátory prodávají s mnoha různými nástavci, pomocí kterých se zbavíte chloupků také v oblasti obličeje či bikin. Pokud se vám nechce věnovat odstraňovaní chloupků několik minut téměř každý den, pak pro vás je epilátor tím nejlepším řešením!

Na počtu pinzet záleží!

Nejnovější typy epilátorů mají epilační hlavu vybavenu přibližně 10-60 pinzetami. Čím více pinzet, tím bolestivější epilace je, protože dochází k vytrhání více chloupků najednou. Pokud však budete epilátor používat pravidelně, tato procedura bude méně a méně bolestivější. Co nejnižší počet pinzet by určitě měli zvolit ti, kteří s epilací teprve začínají. Pro ty zkušenější jsou pak vhodné epilátory s co největším počtem pinzet. To vám zajistí opravdu rychlou a také dokonalou epilaci. Nízký počet pinzet je ale vhodný i pro citlivé oblasti jako jsou obličej nebo třísla. Ideální je proto pořídit si takový epilátor, který disponuje několika výměnnými nástavci s rozdílným počtem pinzet a určenými pro různé části těla.

Jaký typ epilátoru zvolit?

Typy epilátorů se liší technologií epilační hlavy, která ovlivňuje způsob epilace a také oblasti, pro které je epilátor určený. Nejběžnějším typem je klasický epilátor, který je určen převážně na nohy a méně citlivé části těla. Se speciálními nástavci je ale jeho využití mnohem všestranější a chloupky s ním odstraníte odkudkoliv. Na trhu narazíte také na obličejové epilátory. Tento typ je speciálně vyvinutý pro odstraňování chloupků z partií obličeje a krku. Je menší, má méně pinzet a vytrhávání chloupků je s ním méně bolestivé. Někdy k němu dostanete také speciální nástavce pro čištění pleti, díky kterým bude vaše pleť nejen bez otravných chloupků, ale také krásná a zdravá. Posledním typem epilátorů jsou tzv. IPL epilátory. Ty nepracují s pinzetami, ale s pulzním světlem, které rozpustí strukturu chloupku. Epilace je s IPL epilátorem zcela bezbolestná. Jeho jedinou nevýhodou je pak vyšší pořizovací cena a také fakt, že není určen pro každý typ pleti či barvu chloupků.

brown-3434745_1280

Epilátory se mohou lišit svou dobou provozu

Epilátory mohou být napájeny pomocí kabelu ze sítě, ze zabudovaných akumulátorů a nebo kombinací obou těchto způsobů. Při napájení ze sítě máte sice o něco omezený pohyb a takový přístroj nelze v žádném případě používat ve sprše nebo ve vaně. Na druhou stranu nemusíte řešit, jak dlouho můžete epilaci provádět. Naproti tomu u akumulátorových epilátorů je doba provozu značně omezena a pohybuje se zhruba mezi 20 a 60 minutami. Můžete je ale používat kdekoliv a kdykoliv (jsou-li nabité) a v případě, že je přístroj vodě odolný, můžete s ním i pod tekoucí vodu. Nevýhodou akumulátorových epilátorů je také jejich nižší životnost oproti těm napájeným ze sítě. Ta je asi 5 let, poté je baterie v přístroji opotřebovaná a je nutné pořídit si epilátor nový. Pořád je to ale rozdíl oproti klasickým holítkům, kde musíte nové žiletky pořizovat daleko častěji.

Vaše poprvé s epilátorem? Není se čeho bát!

Používání epilátoru je opravdu jednoduché, ačkoliv je nutné dodržovat několik základních pravidel. Je-li epilátor vybaven více rychlostními stupni, začněte nejdříve s tím nejnižším a přidávejte pouze tehdy, pokud vám to citlivost vaší pokožky dovolí. Epilátor držte mírně nad pokožkou, ne přímo na ní, a to pod úhlem 90°. Chloupky vytrhávejte proti směru růstu chloupků (na rozdíl od depilace, která se má provádět po směru růstu). Je lepší, pokud můžete epilátor používat ve sprše či vaně, protože voda pokožku příjemně znecitliví. Poohlédněte se tedy po vodě odolných epilátorech s funkcí Wet&Dry. Epilátor používejte pravidelně alespoň co 2-3 týdny, po každém použití jej důkladně umyjte a nikdy jej nikomu nepůjčujte!

Pozor na tyto nejčastější chyby

Epilace je proces, při kterém dochází k dráždění pokožky, a je proto nezbytné ji nikdy neprovádět na pokožce již podrážděné, např. vlivem slunečního záření, ekzémů nebo poranění. Mějte také na paměti, že vaše pokožka je po epilaci citlivá a věnujte jí zvýšenou péči. Po dobu alespoň 3 hodin ji nevystavujte přímému slunci a neaplikujte na ni žádné kosmetické přípravky, které by ji mohly ještě více podráždit (deodoranty, antiperspiranty, parfémy apod.). Můžete ale bez obav použít speciální krémy či mléka, které vám pomohou pokožku zklidnit a dodají jí potřebné živiny pro snadnější a rychlejší regeneraci. Počítejte s tím, že vám epilace může zabrat i několik hodin a vždy ji provádějte ve chvíli, kdy víte, že na ni tento čas máte vyhrazený. Vaše pokožka se vám za to odmění svým zdravím a krásou!

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 148 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.